Наша взяла• 31 марта в 09:12

Підліток, потрібна підказка

Донька підліток 14 років. Дуже замкнута, така з дитинства. Нічого не розказує, завжди все добре по її словах.
Але останнім часом починає закидати що вдягається найгірше і взагалі все найгірше в неї.
Одягається як і всі в ті мішки. Але питання от в чому. Зараз прийшла весна, потрібні кросовки. Їздили по магазинах два вихідні все не то. Бо знайшла в інста якісь за 5600 і то мають бути лише такі.
Я їй пояснюю що купити за таку суму кросовки я не маю змоги ( так тут не всі сидять з доходами 100+, є й з меншими, і не для всіх це підйомна сума для кросівок). Кажу вибери щось інше.
Вона й чути не хоче, або ті або буде ходити в старих, бо потрібно саме такі.
От як поступити , купити за таку ціну я дійсно не маю змоги і не хотілось би потакати дитині, бо якщо б ще це було якось сказано інакше, а то в наказовому тоні, або такі або ніякі. Вибери собі дешевші - а що ви за батьки що не можете купити які я хочу.
Кароче нічого не купила, вчора весь вечір в кімнаті думала, проплакала.

Я розумію що світ зараз такий, але не можна бути такою черствою.
Коли я стараюсь до неї по бо рому без наїздів говорити, це означає мама добра, можна вилізти на голову.
Починаю щось виясняти, значить капець, ти завжди кричиш і тобі щось не так

От як би ви поступили в цій ситуації?
Не кидайте лапками, я не погана мама, є ще син, молодший на 1,5 роки. Він зовсім інший. Ну але донька це просто.
Як хоча б на чуточку зробити так щоб вона була добріша якась, якась людяніша.
автор Наша взяла • 31 марта в 09:32
Ответ дляВ моїй хаті моя правда
Ви маєте чітко зрозуміти: це підлітковий вік, і це нормально. Якщо ви зараз не сприймаєте свою доньку такою, якою вона є в цей період, доведеться переналаштуватися. Принципова позиція та боротьба з її поведінкою тільки погіршать стосунки. Замість цього прийміть, що це етап її дорослішання, і знайдіть спосіб бути поруч, навіть якщо її реакції вам не подобаються.
Яким чином можна їй сказати, давай виберемо інші в межах такої то суми? Коли вона проти будь якого компромісу?
Ку ка ку ка ку• 31 марта в 09:32
Ответ дляНаша взяла
Десь так я і сказала. Можу дати таку то суму, або щось знайдеш або носи старі.
За таку суму нічого норм нема, - каже донька, буду носити старі. Але старі вже в поганому стані, сама хочу купити їй нові, але їй треба лише ті за 5600 і більше ніякі. Хочу її провчити, і таки певно стерплю і не куплю ніякі.
Подивіться в Інтертопі, можливо онлайн, донька там обрала Skechers за 1т та 1,5т (правда ми в Києві).
Столічна штучка• 31 марта в 09:32
Ответ дляГага Газу
Який дурний комент. Купіть собі взуття на 2 розміри більше і ходіть. Дуже буле зручно?
На два размера нет, а на размер совершенно уже нормально, это 1 см.
Ленне-Рейма• 31 марта в 09:33
1) не купуйте кросівки поза своїм бюджетом
2) терпляче говоріть зі своїм підлітком і не ведіться на провокації ’що ви за батьки’. Відповідайте: так, отакі ми неідеальні батьки, прагни до кращого, виростеш і купиш собі все, що захочеш, а поки що так.
автор Наша взяла • 31 марта в 09:33
Ответ дляСтолічна штучка
Так вы же сами ее воспитывали. Наверно раньше все было по первому требованию, конфетку, куколку и тд. Не научили договариваться. Я в младшем возрасте не особо баловала, говорила нет и объясняла, почему, и договаривалась при каких условиях это куплю.
Но если отвлечься от воспитания, для подростков, конечно, одежда важнее всего. Поэтому по возможности стараемся покупать все, что хочет, хотя бы в виде подарка на др и нг, или она копит на что-то, подкидываем больше денег.
Моя не складає нічого. Все що даю на карманні розтрати, все тратить на всяку фігню під 0
Ленне-Рейма• 31 марта в 09:34
Ответ дляНаша взяла
Ви ж доросла, ви мама, ви встановлюєте правила, а не вона.
Наступного разу, коли вона згадає про кросівки, й скажете.
автор Наша взяла • 31 марта в 09:35
Ответ дляКу ка ку ка ку
Це туфта по її словах. Вона в такому ходити не буде. Сама люблю скечерси, маю багато пар, дуже комфортне взуття
В моїй хаті моя правда• 31 марта в 09:35
Ответ дляНаша взяла
Щоб давати конкретні поради, потрібно знати більш детально вас і вашу дитину
Якщо вона знає, що це виключно ваша принципова позиція, то складно через емпатію та контроль вибору досягти бажаного результату
Карусель-весель• 31 марта в 09:36
Напомнило мне, как я в 8-м классе, захотела ботинки зимние, как раз модные были, очень просила у мамы. Пришли на базар , посмотрели на них, мама говорит что они не качественные и дороговато, можно дешевле купить и качественные. Но я упёрлась, она мне их купила, но предупредила что больше мне на этот сезон покупать не будет, денег нет. Я в них проходила неделю и у них лопнул вверх и я в них всю зиму проходила, как бомжик, но я знала что денег на новые действительно нет. Тогда я поняла что надо прислушиваться и к маме, и самой не только на модное, но и на качество смотреть.
Доль Чекомбана• 31 марта в 09:37
Це такий вік, що вони щось вигадують. Хочуть бренди якісь. Маю доньку 16 років. Вона звичайно приказним тоном не просить. Але періодично купуємо щось таке. Щоб вона не відчувала себе серед однолітків кепське. До речі нога не росте вже років 2.
автор Наша взяла • 31 марта в 09:38
Ответ дляКарусель-весель
Розумієте якщо б це було сказано інакше, я б ще говорила по доброму з нею. І шукали компроміси. Але це недоволене лице, на якому написано що я лох. Відповідь зверхня і коротка. Все не те і все не те. Розмова коротка . Хотілось би трохи більше любові , щирості людяності. Чому така черства дитина.
Садоводница• 31 марта в 09:40
Я б не купила принципово. За 3000 можна вибрати цілком нормальні. Не купуйте і вона зрозуміє, що вас не прогнеш, наступного разу не буде така розумна. Походить в старих, трохи відпустить.
Сирожено_пирожено• 31 марта в 09:41
Автор, поддерживаю вас. Я бы не купила принципиально, мне пофиг что тут сейчас мамки напишут про психологов во взрослом возрасте. Перетопчется, раз не хочет за разумную цену. У меня две недели назад была аналогичная ситуация с дочерью, только у нас ВСЁ не подходит, нет для неё достойных кроссовок в магазинах. Я сказала ок, ходи в старых пока не развалятся и не парюсь.П.с. доход позволяет купить и дорогие в том числе.
Советничаю тут• 31 марта в 09:45
Я б купила.
В 14 років нога швидко не росте вже, тож хватить не на один сезон. Плюс трохи с запасом розмір взяти.
Памʼятаю себе, девʼяності роки і мені теж нічого не купували. А мені саме тоді це найбільше і треба було. Зараз і гроші є, та вже не цікаво
Галя із Дарниці• 31 марта в 09:49
Автор, попробуйте вариант : ок, не подходит ничего - ходи в старых, если надумаешь что-то все-таки поискать новое - обращайся, поищем , но в пределах выделенной суммы. Оставьте за дочкой и вариант выбора, и время на раздумья.
автор Наша взяла • 31 марта в 09:53
Ответ дляГаля із Дарниці
Дякую
Спробую
Поросенка• 31 марта в 09:59
Ответ дляНаша взяла
Так ви сказали чи старі вже ніякі і сама хочу купити нові?
КинДза• 31 марта в 10:00
Ви запитувалли чому вона хоче самі ці кросівки?

Я свою запитала. Моїй 13 років.

Вона розповіла, що діти один одного булять якщо одягаються не в бренди. Це роблять не найкращі подружки з класу (а може і овни у вашій ситуаціїї, у нашій - ні), а інші однокласники.

Взагалі хто вивчає маркетинг то знає, що їх покоління - це покоління людей, яке обирає бренди (парфуми, прикраси, косметика, одяг - все від брендів). Це наукові дослідження і це доведено. Це теж пояснення чому ваша дитина обирає бренди.

Ми теж минулого тижня купили оригінальні кросівки.

Вихід: якщо ви не можете купити - купіть якісну копію. Це біля 2000-2500 грн. ПОговоріть про це з дитиною, поясніть те, що я описую нижче.

Єдиний момент тут:
в результаті діалогу зі своєю дитиною я вияснила, що діти (ті, що булять) просять показати етикетки, фото коробок і інші в підтвердження того, що виріб брендовий.
Я тут розмовляла і пояснювала своїй дитині, що коробки і етикетки - це її власна справа і її власність, вона нікому нічого не зобовязана показувати і доводити. Просила її відповісти різко і твердо, якщо хтось це запитає в неїї це. Хоча коробки в неї є.

І до цієї розмови я теж не розуміла нащо мої діти зберігають коробки з пандори, Вікторії сікрет і парфумів.

Так, те, що я описала звучить дико і дивно. Але світ змінив як Ви зауважили.

Відповідати не буду, рідко заходжу сюди.

Сподіваюсь Вам і ще комусь моя інформація стане у нагоді
Як то кажуть істина набагато глибше, ніж просто ’хочу ці кросівки’.
ПлюшкамиБалуюсь• 31 марта в 10:04
Ответ дляНаша взяла
У вас багато, а в неї нема
lilul990• 31 марта в 10:05
Якщо не маєте змогу- не купувати
ПлюшкамиБалуюсь• 31 марта в 10:06
Ответ дляНаша взяла
Проблема не в кросах
lilul990• 31 марта в 10:10
Ответ дляКинДза

Я свою запитала. Моїй 13 років.

Єдиний момент тут:

Це де такий сюр? Якийсь кловський ліцей Києва? Не всюди так. Далеко не всюди
Мerida• 31 марта в 10:13
пусть ходит в старых.
дайте ей сумму, которая вам подходит. пусть выбирает с подружками.
Не зви чайна• 31 марта в 10:13
Ответ дляНаша взяла
Розумієте , сама суть питання в тому, що це не було сказано як мама купи будь ласка бо вони прям вау.
А було сказано - все гімном, я хочу такі і ніякі інші. Чому ти не можеш купити, я такі хочу і все.
Не попросила, не просто тихо спитала. А наказовим тоном. Це й заїло найбільше. Хочеться провчити, бо далі буде гірше. Хочу щоб вона знала ціну тим грошам
У 14 років світ для них здається іншим, вони не завжди розуміють як потрібно себе вести, а от ви доросла особа і з ваших відповідей очевидно дуже авторитарна в сім’ї. Не знецінюйте мрії дочки, це ж не такі великі кошти
Ушла и Пришла• 31 марта в 10:17
Ответ дляАноним_
У нас дохід 150т +
Я не куплю такі дорогі кросівки . Максимум 2500 грн .
Моя теж просила за 8т , умовляла . Я відмовила , вона теж возмущалась , але я пояснила що я собі такі дорогі теж не купую . Не хай відкладає і за пів року купить , раз вони так важливі . Передумала . Купила на сайті тіпа ансвер адідас по класній знижці за 1800, чекали тиждень . І купила за 650 грн підробку тих що вона хотіла . Та й все .
Завжди кажу - виростеш , заробиш і купуй що хочеш . У нас в сімʼї такі правила і все .
Боже какой трындеж. За 650грн купила кроссовки при доходе 150тыс. Они картонные? Сэкономили на ногах подростка?
Грибной_Дождик• 31 марта в 10:18
Ответ дляНе зви чайна
Підтримую. Мамка стала позу, бо дитина не тим тоном просила кросівки. Ще й дивуєтесь, чому вона черства. Бо ви так виховуєте її. В цій ситуації поговоріть, знайдить компроміси. Не залишайте доньку наодинці з її проблемою.
Эта_Шикарна)• 31 марта в 10:18
Це я так осінню купила своїй доньці (14 років) конверси, ну дуже вона їх хотіла. Правда по ціні вийшло трохи дешевше, ніж ваша хоче. В результаті, вони не зручні і їй натирають, взувала пару раз всього((. Тому тепер взуття вибирає тільки зручне, з приміркою, ну і звісно щоб подобалось. І 5600 це навіть для мене дорого, хоча у нас дохід 100тис, інколи більше.
Ушла и Пришла• 31 марта в 10:22
Ответ дляКинДза

Я свою запитала. Моїй 13 років.

Єдиний момент тут:

Это не свет изменился, это у вас окружение ущербных и зацикленных, и ваша вырастает такой же
автор Наша взяла • 31 марта в 10:26
Ответ дляПоросенка
Вони для мене ніякі, ходить другий сезон. Просто хотіла зробити приємне і купити кросовки нові. А тут наткнулась на конфлікт
Молчунья• 31 марта в 10:33
Ответ дляНаша взяла
Якщо просто купити немає змоги, то можливо зробити це у якості подарунка (раптом день народження не за горами)? Всерівно б потратились на щось інше.