Просмотрела из любопытства, какие имена носили древние славяне до крещения и обалдела. Уверена, что такими именами вы бы не захотели называть своих детей. Выбрала самые кринжовые: Говен, Пердун, Дрочило, Чёрт, Жировит, Доброжир, Дрочка, Перва, Первей, Вторец, Вторушка, Третьяк, Четвертак, Четвертуня, Четырь, Пятко, Пятак, Шестеря, Шесток, Семаня, Семак, Осьмак, Девятко, Десятик. Беда, Безобраз, Пердослава, Волчий Хвост, Мохнатка, Раскоряка, Сосун, Сопля, Пердло, Пошляк, Дристлив.
Это не шутка, действительно такие имена удалось восстановить по документам тех времён и летописям. Почему же древние славяне так называли своих детей? Считалось, что если назвать ребёнка таким именем, невзгоды и нечисть обойдут его стороной, а сам ребёнок будет чрезвычайно здоровым и удачливым в отличии от своих сверстников названных нормальными именами. Так что передаю привет девочкам на Советчице, которые жаловались что их мужья носители фамилий Говнов и Пердяев, просто мужики чтут корни своих предков!
ReintTycha• 04 апреля в 23:40
Ми ж так змінили дати.
Втікаємо від чогось.
А тут такі гарні покровителі.наші, рідненькі
Так і хочееться побажання скласти..
Втікаємо від чогось.
Так і хочееться побажання скласти..
heaven_is_not_today• 04 апреля в 23:57
Во первых не пердун а Перун, а во-вторых вы идёте на с такими заявками.
Ответ дляheaven_is_not_today
Перун Бог, а Пердун имя человека
Margaret Rose• 05 апреля в 21:05
Дрочило значить не те, що ви подумали, а, якщо не помиляюся, означає майстра, котрий з дроту робив різні вироби.
Говен, Пердун, Пердослава, Пердло - сумнівно, що це реальні імена, а не пізня вигадка.
Перва, Первей, Вторец, Вторушка, Третьяк, Четвертак, Четвертуня, Четырь, Пятко, Пятак, Шестеря, Шесток, Семаня, Семак, Осьмак, Девятко - нічого надзвичайного, в багатьох народах існували такі імена-числа. Впевнена, що багато українок мліють від неймовірної краси імен Октавія та Нонна, не знаючи, що вони значать ’восьма’ і ’дев´ята’.
Жировит, Доброжир - ’жир’ означало ’багатство’, побажання дитині стати багатою.
Реально крінжові та негативні імена - своєрідні обереги, коли дитина була хворобливою, або щоб застерегтися заздалегідь.
Таке було не тільки в cлов´ян, є повно імен з такими собі значеннями:
Клавдія - ’крива, кульгава’;
Сесілія - ’сліпа’;
Лея/Лія - ’корова’;
Рахель (Рейчел) - ’овечка’.
Клавдія - ’крива, кульгава’;
Сесілія - ’сліпа’;
Лея/Лія - ’корова’;
Рахель (Рейчел) - ’овечка’.