Нещодавно дивилась документалку про меценатів і цукрових королів Терещенків.
Так от, один з них працював в російській імперії міністром закордонних справ. І мав докази, що ленін насправді був агентом Німеччини і його завданням було ослабити росію перед першою світовою (я вперше про це почула). За це його заарештували, звичайно, і не дали оприлюднити цю інформацію. Він би згнив в тюрмі. Але його дружина викупила рідкісним діамантом в троцького. Цей діамант синій камінь, другий по ціні в світі замовив Терещенко у дома Картьє.
Уявімо наскільки заможна була ця родина.
Напишіть мені щось цікаве і пізнавальне тоже
Взагалі сумно, якою могла б бути багата наша Україна. Від російської імперії могла б домовитись тодішня інтелігенція щоб автономію якусь мати, а иам може і незалежність з нормальними правителями
Ответ дляAbrado
Я обходила багато екскурсій і Києві і Львові, стільки історій цікавих. Чомусь запам´яталась історія з байкового кладовища, що комуняки так ненавиділи українську еліту, що не те що розграбували могили, а доставали трупи і розтрілювали мертвих...
Ну кончені ж
Ще мене вражає як в давнину люди вчили багато мов.
Ну як?
Зараз скільки джерел, можливостей і так склвдно опанувати за життя другу мову.
Іван Франко знав 20 мов!!!
Леся Українка 10!
Фантастика якась.
Не пам´ятаю прізвищ, але чула деякі укранські інтелігенти знали і більше 30 мов
Ну як?
Іван Франко знав 20 мов!!!
Леся Українка 10!
Фантастика якась.
Ответ длячаревна
Как Украина в1954 году получила Крым и сколько она сделала в нем. Интересно почитать для своего кругозора
Я тоже таке люблю
Ще пригадалась історія особняка Уварової на Липський, колись був найможніший і елегантний, русня коли прийшла устроїла там допити місцевої еліти, що не встигла втекти, в підвалах були шарашкіни контори де на них працювали наші інженери, конструктори, а в дворі розстрілювали людей сотнями. Потім їм поряд збудували 9тиетажку НКВДшну, вони туди родини попривозили, щоб нежалеко було на роботу ходити.
АлександраА• 10 апреля в 11:45
З цікавого: ікона, яка знана як ’Володимирської Божої Матері’, була привласнена Андрієм Боголюбським і вивезена на росію з Вишгороду і, фактично, є іконою Вишгородської Божої Матері.
Margaret Rose• 13 апреля в 18:28
Які мені згадалися (про Україну)
1. Володимир Винниченко вів зошит любовних перемог і його дружина знала про це
2. Ольга Кобилянська вдочерила племінницю - дочку брата. Її мама була, якщо не помиляюся, австрійкою, і втекла в пошуках пригод. А ще Кобилянська казала, що вийшла б заміж за якогось старого професора лише через те, що в нього хороша бібліотека, а сам він як мумія
3. Княгиня Ольга в Володимирському соборі змальована з дружини наставника Врубеля. Та жіночка-киянка була з характером - могла вилити відро води на того, хто перечив їй за столом, Врубель в неї був закоханий
3. Першу в Європі повноцінну школу для дівчат заснувала князівна Анна (Янка) ще в 11 столітті
4. Климентина Авдикович ще в 20-х роках минулого століття вела на Галичині шоколадний бізнес, пізніше він лягнув в основу Світоча
5. Перша світі жінка-офіцерка - українка Олена Степанівна
6. Віра Холодна - перша українська акторка німого кіно, захоплювалася автомобільними перегонами і вміла водити авто (це 1910-і), а де її могила - достеменно не відомо
7. Марія О´Рурк-Тарновська - авантюристка українсько-ірландського походження, умудрилася кілька разів втекти закордон з коханцями, підбити одного на вбивство іншого, ледь не народити за картковим столом і багато чого іншого
Ответ дляMargaret Rose
Які мені згадалися (про Україну)
Дуже цікаві ваші історії. Дякую, що поділилися
Margaret Rose• 13 апреля в 18:32
Взагалі в нас цікава багатогранна (а не лише трагічна і принижена) історія, повна неймовірних подій та особистостей, котрі дадуть фору багатьом західним. Але комуністична влада зробила все, щоб багато наших і досі вважали себе ’маленькими людьми’ з салом на столі і з приниженою історією.
Комплекс меншовартості, на жаль, нам протранслювали на повну
.
Та і не тільки нам, а й всім народам колишнього СРСР, та і полякам з фінами з поперемінним успіхом намагалися
Margaret Rose• 13 апреля в 18:36
Ответ дляПадаюВреверансах
Здається княгиня Ольга змальована з дочки цієї жіночки (її Льолею звали, здається), а свою симпатію Врубель зобразив в не мало-не багато - іконі діви Марії. Потім якісь київські елітарії скаржилися, що не хочуть молитися на лице відомої їм особи
Ответ дляMargaret Rose
Щось таке мені згадується ще, ніби, був любовний трикутник Леся Українка, Ольга Кобилянська і Сергій Мержинський
Margaret Rose• 13 апреля в 18:42
Ответ дляПадаюВреверансах
Про Кобилянську і Лесю багато чуток ходить))). Але в ті часи така підвищено-романтична манера письма між жінками взагалі була нормальною, вихованки інститутів шляхетних панянок одна одну називали так, що зараз це явно б сприйняли як сапфічнну любов, а тоді це була міцна дружба).
Проте листи в Олі і Лесі дійсно доволі лесбійські
Ответ дляMargaret Rose
Ну а цей Серьога любив наче Ольгу, а його Леся.
Чи то навпаки