Ответ дляjanetta27
Будь ласка, читайте уважно законодавство України!
Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991, № 1023-XII «ЦЕЙ ЗАКОН РЕГУЛЮЄ ВІДНОСИНИ між СПОЖИВАЧАМИ товарів, робіт і послуг та виробниками і ПРОДАВЦЯМИ товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів».
Відповідно до розділу I ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ Стаття 1. Визначення термінів (Закон, ВС УССР, от 12.05.1991, № 1023-XII ’О защите прав потребителей’) п.18) ПРОДАВЕЦЬ - СУБ´ЄКТ ГОСПОДАРЮВАННЯ, який згідно з договором реалізує споживачеві товари або пропонує їх до реалізації;
Відповідно до Розділу II Глави 6 ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ Статті 55. Поняття суб´єкта господарювання (Кодекс хозяйственный, ВР Украины, от 16.01.2003, № 436-IV ’Хозяйственный кодекс Украины’) «1. Суб´єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов´язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов´язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.
2. СУБ´ЄКТАМИ ГОСПОДАРЮВАННЯ Є:
1) господарські організації - ЮРИДИЧНІ ОСОБИ, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку;
2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та ЗАРЕЄСТРОВАНІ ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНУ ЯК ПІДПРИЄМЦІ»;
Тобто, цей закон НІЯКОГО ВІДНОШЕННЯ ДО ВІДНОСИН БІЛЬШОСТІ УЧАСНИКІВ ЦЬОГО ПРОЕКТУ (маю на увазі кидстафф та договори купівлі-продажу між фізичними особами) НЕ МАЄ.
Його сфера застосування ! ВИКЛЮЧНО ! це фізичні особи - покупці та ПРОДАВЦІ суб’єкті господарювання - фізичні особи підприємці (ФОП), юридичні особи.
Якщо ж, Ви придбаєте товар у суб’єкта господарювання (роздрібну мережу, Інтернет-магазин, магазин, ринок, тощо) ОБМІН ТОВАРУ ВПРОДОВЖ 14 ДНІВ ЦЕ НЕ ПРАВО, А ОБОВЯЗОК ПРОДАВЦЯ. Але будьте уважні, документи, що підтверджують придбання товару - обов’язкові, в протилежному випадку Ви будете позбавлені можливості реалізувати свої права гарантовані законом.