СкрипяСердцем• Изменено 28 апреля в 09:33

Почему белорусы не владеют белорусским языком?

Встречала очень много белорусов в Литве и Польше. Спрашивала владеют ли они белорусским, многие говорили что нет хотя и понимают. Единицы говорили что владеют, я тогда просила на белорусском со мной поговорить. Они в процессе забывали многие слова, в общем тоже незнали. Что скажете вообще о белорусах в Европе?
Ирина Веселуха• 28 апреля в 19:02
Бывший муж белорус. Говорил только на русском. Белорусы стесняются говорить на родном, типа, как селюк, если человек говорит на белорусском .
Заставляличка• 28 апреля в 19:25
Ответ дляМаргарита и Мастер
в 2012 познайомились з білорусами на відпочинку - вони розповідали, що білоруська мова в них викладається 2 р на тиждень. Тобто вивчають, як іноземну мову, а вивчення інших предметів відбувається російською.
Так. Я в 2015 чи 2016 познайомилася. То вони розповідали, що у них немає шкіл з білоруською мовою викладання. Тільки окремі класи (( І то, підозрюю, що всі з таких класів були ’на карандаше’.
Але ці білоруси, з якими я познайомилася, були з Бреста (на протилежному боці від рашки, біля кордону з Польщею та Україною) і вочевидь якісь ідейні. То вони добре володіли рідною мовою. Вони говорили своєю, а ми - своєю. Все прекрасно зрозуміло. Загалом, дуже милі люди трапилися. Навіть не знаю, чи вони досі там живуть, чи виїхали.
Коржик• 28 апреля в 20:20
Ответ дляЛасунка
На форуме, теми кто никуда никогда не выезжал и не слышал своими ушами. То есть все 15 стран до сих пор зросіщені, и только часть украинцев стали свідомі, остальные все те страны тупые зомби)) самой не смешно?
Де саме ви таке прочитали? Чи це так, для красного слівця? І чому ви приписуєте мені якісь власні придумки? Де саме я писала, що інші країни тупі зомбі? До чого ці дешеві маніпуляції? Розумнішого нічого придумати не вдалось? Чи може розкажете, де з колишніх республік зараз немає мовного питання?
Коржик• 28 апреля в 20:22
Ответ дляТаракашечка
Спросила у коллег белорусов-знают и учили( им 35-45)
І розмовляють білоруською?
Кринжова баба• 28 апреля в 20:29
Да владеют они, также как и у нас владеют украинским русскоговорящие украинцы, просто он им нафиг не упал
Проня_Прокоповна• 28 апреля в 20:53
А почему 60% ирландцев не владеют ирландским? А используют его половина тех кто владеет? Пытаетесь развести очередной мовный срач?
вентиляторная• 28 апреля в 20:57
Ответ дляСкрипяСердцем
Дело не в русском языке. Благодаря русскому мы все понимаем друг друга. Но я например владею украинским, а они белорусским не владеют
Бо серед членів кпсс були українці, наприклад Хрущов з його українізацією, хоч і не довго. А білорусів менше, територія менша і вони терпили.
вентиляторная• 28 апреля в 20:59
Ответ дляСкрипяСердцем
Все на русском говорят, когда встречала
У Франції дівчата білоруски нам допомагали на початку війни, вони розмовляли білоруською між собою, але вони і виїжджали з білорашки саме через це. І, до речі, вони нас розуміли, а ми їх, і при цьому ні ми, ні вони російською не гавкали
Все буде Україна• 28 апреля в 21:08
Ответ длявентиляторная
Саме так! Білоруси з українцями власними мовами одне одного розуміють ще б пак!
У мене особисто усюди українська на вулиці, у роботі, а вдома я з чоловіком і наші діти суто російською розмовляємо.
Секси з чоловіком у нас теж виключно російською.
Мальдивирую• 28 апреля в 21:09
Ответ дляИграю у края
Не знаю о каком мальчике Вы говорите. Я пишу за нормального/адекватного русскоязычного мальчика и неадекватную женщину с ором и матами. Она с окна ему орала, потом выбежала на улицу, кидалась и ребенку угрожала. И это же не одна история. Еще недавно обсуждали таксиста к которому прицепилась пассажирка, завязала скандал. Еще женщину-пенсионерку где-то не обслужили на русском и нагрубили
Виїздіть. Нас таких неадекватних дууууууже багато, кожного з вас знайдемо і прикапаємося.
Мальдивирую• 28 апреля в 21:12
Ответ дляГуру троллинга
И это очень правильно. Никто никого не гнобит и не тычет чому не державною. И войны нет.
Виїздіть теж. Бо будемо тикати і далі.
Мальдивирую• 28 апреля в 21:12
Ответ дляБайрактара
это не тот уровень
сором який
Таракашечка• 28 апреля в 21:31
Ответ дляКоржик
І розмовляють білоруською?
Нет конечно, на немецком, в быту на рус., в принципе, как и украинцы. Но если надо- знаем и укр и они свой белорус.
Мальдивирую• 28 апреля в 21:42
Ответ дляАкуна_Матата
Ну что значит ’самоидентификация’? Если в Украине и русский, и украинский языки используются вместе уже много веков. Сейчас придумали, что идентифицировать себя можно только с украиномовными украинцами, а если нет - то только с россиянами. А как быть, например, коренным жителям городов, чьи предки украинцы, которые поколениями говорят на русском? Они не имеют права на идентичность, т.к. они не подходят к этим 2 категориям? И то, что вы пишите, про постоянные ’війни, захоплення, постійна боротьба, утиски’, то это происходит только потому, что организаторы войн нашли удобную тему (язык/мова), с помощью которой можно это все устраивать, а люди на это ведутся, к сожалению.
а чеські містяни як цю проблему після Першої світової вирішили? Їх понімечували століттями, там всі міста були німецькомовні.
Зросійщення - наслідок окупації. Повертатися до коріння прикольно і класно. І правильно. У чехів вийшло, у нас теж виходить.
Коржик• 28 апреля в 21:53
Ответ дляТаракашечка
Що значить, в принципі як і українці? В принципі українців розмовляють українською
вентиляторная• 29 апреля в 21:51
Ответ дляВсе буде Україна
Ми з чоловіком епістолярно, то українською вже, а усно, то ще, на жаль, руснявою. Але з дітьми обидва українською, у нас троє і всі україномовні, старший син навіть на кафедрі укр мови навчається
Все буде Україна• 29 апреля в 22:36
Ответ длявентиляторная
секс у вас виходить як і у нас - теж руснявою?))
вентиляторная• 29 апреля в 22:57
Ответ дляВсе буде Україна
Руснявою виходить лаятися