Margaret Rose• 04 мая 2025

Вступ в вищі навчальні заклади в радянські часи

Просто заради цікавості (як людина яка народилася значно пізніше).

Як готувалися до вступу?
Які були екзамени?
Чи правда, що 90% вступали через хабарі та знайомства?
Чи обов´язковим було відпрацювання після ВНЗ?
автор Margaret Rose • 04 мая 2025
Ответ дляПозитивна
В 18-20 лет в партию не принимали, так что вранье
Ну не знаю, може вонатпізніше поступала, я це чула від надійної людини

КротоТо• 04 мая 2025
Ответ дляНашли в капусте
Хіба це популярна спеціальність була в середині 90х? Одна з найменш привабливих. Половина вчителів в 90ті з Туреччини дублянки тащили, бо то не зп була взагалі.
Невеликий обл центр, вибору особливо не було. Вчитися на факультеті було неважко, тому і наплив такий був. На фізмат і хіміко-біологічний недобір.
Морковна• 04 мая 2025
Ответ дляПозитивна
Сейчас вам все напишут, что все было идеально, никаких взяток. По факту на врача или экономиста не реально было поступить. На инженера - запросто.
На врача, по крайней мере в Одессе, без взятки никак. На экономиста в нархоз запросто.
Не за Будка• 04 мая 2025
Ответ дляРучки-Крючки
Щоб вступити до Полтавського медінституту (стомат) люди не один рік свиней відгодовували )))
Туди нереально було вступити без хабаря і всі про те знали.
Я в запорожский мед поступала в 1985 году с одним экзаменом (профилирующий был биология). Поступила. Если серого вещества маловато в черепушке, то и свиньи не помогут)
Не за Будка• 04 мая 2025
Ответ дляMargaret Rose
Чула історію про дівчину, яку в 70-х взяли в ВНЗ (після трьох провальних років), після того як вона вступила в партію
В партию поступить было сложнее, чем в институт) Ибо квота была. Предпочитали рабочий класс. Ну и рекомендации были нужно от двоих коммунистов. Так что похожа на вымысел история про барышню.
автор Margaret Rose • 04 мая 2025
Ответ дляНе за Будка
Ех, це викладачка говорила))))

Навряд чи вона стала б брехати
Не люблю натовп• 04 мая 2025
Ответ дляЛукава Кішка
Пед, бібліограф й інженер могли без блату. Про інженер-економіст не в курсі, як це
Просто довго на заводах зп інженера при щоденній роботі була значно нижча за зп токаря, що працював не щодня.
Чоловік тітки свого часу сховав диплом і перевлаштовувався на свій завод токарем, бо сказав, що сім´ю годувати треба
Інженер-економіст - там були і технічні і економічні дисципліни. ВНЗ пов´язаний с гідротехнічними спорудами, не пам´ятаю точно назву. Ну з моїх родичів ніхто не пробував вступати на лікаря або чистого економіста, тому можливо й не було спогадів про хабарі.
Не за Будка• 04 мая 2025
Ответ дляMargaret Rose
Ех, це викладачка говорила))))

Навряд чи вона стала б брехати
Интересно за какие заслуги? Ну вот реально не представляю. Или барышня была передовая доярка или швея или сталевар) Для карьеры нужно было ВО и членство в партии. Или ’мохнатая рука’ в обкоме партии. Это как блат, только круче)
Нашли в капусте• 04 мая 2025
Ответ дляКротоТо
Ну я теж з Миколаєва, у нас в пед лише з найближчих сіл поступали.

Мудробаба• 04 мая 2025
Мне нравится как тут пишут, что не может быть или не верят, что без взяток. Может в престижные вузы и сложно было поступить без брата или взяток.
Мудробаба• 04 мая 2025
Ответ дляМорковна
У нашего друга отец там учился, точно без взятки, неоткуда было деньги брать. Так что не все.
Встидаюся запитать• 04 мая 2025
Ответ дляРучки-Крючки
Я поступала у 1989, про який час мова?
Встидаюся запитать• 04 мая 2025
Ответ дляСмайликівна
А мой муж 1971 года рождения 2 раза в вуз поступал. После 11 класса не поступил. Год работал, потом армия. И со второй попытки поступил
Не було 11 класів в той час.
Смайликівна• 04 мая 2025
Ответ дляВстидаюся запитать
Не було 11 класів в той час.
Ну значит 10
Ядвига Юсьлегко• 04 мая 2025
Моя мама у 1980 не вступила у Мінську. Зараз не пам´ятаю подробиць, але їй прямим текстом сказали, чого ти сюди приїхала, вчися у себе і поставили 2 за іспит.
Пешеходик• 04 мая 2025
Ответ дляНе за Будка
Та ви шо?)))
Дядько золотий медаліст, декілька років штурмував Франківський мед, взяли тільки по робочій квоті після того, як стаж на заводі напрацював. Закінчив виш з відзнакою.
По вашій версії, в нього не вистачало мізків поступити?
І це ж не поодинокий випадок, це тенденція була.
Пешеходик• 04 мая 2025
Ответ дляНашли в капусте
На англійську філологію, на історію та англійську потрібен був блат навіть в наш педин. Точно знаю, бо сестра в 85-му на історію і англійську поступила, бо блат в нас був))
интайм_не_предлагать• 04 мая 2025
Я могу за 1998 год написать, что медицинский через хабар только или ты должен быть ребёнком медика.
Лукава Кішка• 04 мая 2025
Ответ дляПешеходик
Моя мама на історичний факультет теж без блата пройшла, в Чернівецький універ, і тітка туди ж на логопеда-дефектолога, а от батько на архітектурний в КІСІ та дядько в мед в Франківську тільки по квоті, як робітнича молодь, після заводу і армії, бо інакше без блату ніяк.
От, про що і вище писали.

Нашли в капусте• 04 мая 2025
Ответ дляПешеходик
Ну то ясно, а мова про вчительку початкових класів.
Лукава Кішка• 04 мая 2025
Ответ дляМудробаба
Ну, то і зараз в КПІ на зварювання беруть усіх, хто випадково повз іде
Питання ж про бажану освіту
Намазюкана нішою• 04 мая 2025
Ответ дляЛукава Кішка
От, про що і вище писали.
Складнощі на престижні факультети були через те,що була обмежена кількість абітурієнтів,а бажаючих багато.Багато хто обходив це так-вступав до ПТУ,отримував червоний диплом,і йшов подавати документи.В ПТУ після 10 класу,вчилися 1 рік
Або йшли працювати,і вже від підприємства вибивали направлення на навчання..Але так,давали не всім-по блату,або дійсно кращим .Це стосується лише популярних професій.
Але багато було таких,що постійні недобори.Там могли взяти навіть за результатами співбесіди.
Лукава Кішка• 04 мая 2025
Ответ дляНамазюкана нішою
Ну, так у мене мама в торговий вступила, довелося піти попрацювати, щоб потім взяли. Багатодітна сім´я, село, не було що кому занести, а вона хотіла торговий, бо математику любила, якісь там змагання у Москві вигравала, а вступила тільки після роботи
Намазюкана нішою• 04 мая 2025
Ответ дляЛукава Кішка
Питання ж про бажану освіту
Досить непогана професія,якщо поставити високі цілі.В мене сусід зварювальник трубопроводів високого тиску.Варив трубопроводи на газогонах в нас,набив руку,потім поїхав по світу.Вже давно працює в АРАМКО в Саудівській Аравії.
Лукава Кішка• 04 мая 2025
Ответ дляНамазюкана нішою
Воно то так, але туди не йдуть уже дуже давно