Стильна штучка• 23 мая 2025
Податкова дісталася до торгових площадок…
Вся інформація про Олх доставку та накладний платіж (nova pay) передається в податкову
Так що ера продажу вживаних речей та прольотів добігає кінця?
І на олх/шафі залишаться тільки бізнес торговці, у яких відкритий ФОП?
Пушка заряджена• 23 мая 2025
Ответ дляГоловний кошак
До речі, свіжі новини ’з полів’:
Кабмін схвалив законопроєкт про оподаткування онлайн-продажів на OLX, Prom, Rozetka та інших платформах
У разі ухвалення, цифрові платформи автоматично утримуватимуть з користувачів, які продають товари, 5% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та 5% військового збору.
Цікавий момент із законопроєкту — щодо винятків:
Стаття 178.2 передбачає, що якщо фізична особа протягом календарного року здійснила не більше трьох продажів через платформу на загальну суму, що не перевищує 2 000 євро (у гривневому еквіваленті за курсом НБУ на 1 січня звітного року), вона:
▪️ не зобов’язана відкривати спеціальний банківський рахунок для ведення підприємницької діяльності;
▪️ може використовувати власний особистий рахунок у банку;
▪️ при цьому повинна повідомити податкового агента платформи про реквізити цього рахунку
Законопроєкт має на меті зробити онлайн-торгівлю більш прозорою та контрольованою для держави.
Так що готуємось до подорожчання, бо то ж треба буде наймати додатковий персонал, відстежувати, хто скільки продажів на рік зробив і на як суму, утримувати і перераховувати податки і т.ін. Обліковці взяли низький старт, скоро з´являться нові вакансії.
Цікаво, ті хто писав, що бухгалтерів повністю замінить ШІ, що думають з цього приводу?
Свіжі? Це за квітень новина.
Законопроєкт, який мав бути підписаний 1 травня.
Сплюшка• 23 мая 2025
Ответ дляСумчатая кошка
А если хотели съесть шаурму, но зажали деньги, то это тоже доход, плати 5% плюс военный сбор
Шаурму можете съесть а можете и нет, а комуналку платить обязаны при любых вариантах(( не заплатите- через суд снимут
Стильна штучка
• 23 мая 2025
Ответ дляИз Кукуева я
Так а если не указывать карту для наложки нигде? Я забирать наличку на отделении?
Якщо Ви хоч раз на новій пошті давали паспорт для сканування/ідентифікації (покупка чи продаж) понад 5000 грн, то ви теж в зоні ризику
ГороховаЯ• 23 мая 2025
Ответ дляБойова
ну почему же. С продажи платите налоги и у налоговой не будет к вам вопросов.
У нас десятикратне оподаткування? Я купила мультипіч в кредит. Сплатила за неї 20% ПДВ. Вона мені не сподобалася, я її продала за пів ціни собі в збиток на олх. Погасила частину кредиту, ще 2 місяці маю виплачувати. Ця продажа дохід?
Бойова• 23 мая 2025
Ответ дляГороховаЯ
Вы этот вопрос задайте налоговой или депутатам, а не мне. Не я же это придумываю.
Головний кошак• 23 мая 2025
Ответ дляПушка заряджена
Свіжі? Це за квітень новина.
пока гуляет по комитетам
Стильна штучка
• 23 мая 2025
Ответ дляГоловний кошак
пока гуляет по комитетам
А потім приймуть заднім числом)
Напишуть, що рахуються всі продажі з 1 травня😂
Головний кошак• 23 мая 2025
Ответ дляСтильна штучка
А потім приймуть заднім числом)
им не в первый раз
Ласкове телятко• 23 мая 2025
Ответ дляАноним ФЕЯ
Гроші закидати на картку через термінал, давши покупцю авторизуватись через свій ном телефону, а не через карту покупця.
боже, та тут женщины еле на айбан освоили как платить за несколько лет. А то они будут вам такие финты прокручивать, ага
Ласкове телятко• 23 мая 2025
я считаю, что реальное б/у трогать не надо.
Пусть лучше наконец возьмутся за нелегалов - у меня куча конкурентов сидит в фейсбуке неоформленных и эти жучки страшно демпингуют, потому что не задумываются, что нужно налоги платить. И это уже больше 5 лет такое, и никто их не трогает. Зато все, кто оформил ФОП - те на карандаше у налоговой
Мост_Устал• 23 мая 2025
Ответ дляДама-мадама
Я давно про це думала, і не оформила. Сусіди теж.
І взагалі, як на мене, майже всі цифрові послуги - це певна пастка((
Договір про розголошення в межах одного банку, того, де оформляли.
В чому проблема користуватись картами інших банків?
Лепетун• 23 мая 2025
В Україні дивний податковий кодекс. Реформи потрібні не тільки в тому, як податки накласти, але й як отримати податкові знижки.
Вся Європа на цьому. А ми ж в Європу йдемо. А чому ж тільки цінами як Європі?
Наприклад, Чехія: продаж особистих речей, послуг і т.п. до 50 тис крон (десь 90 тис грн) не опадтковується.
За кожну дитину - податкова знижка з доходу фізичних осіб (за місяць, наприклад, маючи двох дітей знижка десь 5,5 тис.гривень), а якщо ваша зарплата не дозволяє отримати як податкову знижку, ви отримуєте це як бонус до зарплати. Тобто при малій зарплаті ви ПДФО не платите зовсім, а ще й вам дережава доплауж, наприклад 2,5 тис.грн
Дама-мадама• 23 мая 2025
Ответ дляМост_Устал
І що міняється?
Договір - це формальність, для більшості - так це працює....((
Ніхто не розуміє одразу, що надруковано дрібним шрифтом, а потім, коли качка цокне в задницю, починають втикати, якщо бумагу не викунили...((
Мост_Устал• 23 мая 2025
Ответ дляДама-мадама
І що міняється?
Як що міняється? Ви оформляли тисячу, наприклад, у приват банку, договір про розголошення чи не розголошення підписується з приватбанком, а не з усіма банками світу.
Дама-мадама• 23 мая 2025
Ответ дляМост_Устал
Нічого не оформляю З Приватом ніяких відношень.
Договорів не підписую - маю право)
Мост_Устал• 23 мая 2025
Ответ дляДама-мадама
Договорів не підписую - маю право)
Та я не про Вас конкретно. Я про людей , які оформили 1000. Там є слово ’наприклад’.
Джага Джага• 23 мая 2025
Ответ дляСтильна штучка
А що буде?Будуть всіх садити в тюрму?
Советничаю тут• 23 мая 2025
Ответ дляДжага Джага
А що буде?Будуть всіх садити в тюрму?
Штрафи, але це треба довести через суд що діяльність без фоп. Може ви книги чи свій одяг продаєте , чи власно вирощені овочі, це важко довести. Якщо у вас звісно не по 50 переказів в місяць )))
Не любовница• 23 мая 2025
Ответ дляКоли мовчу- приємна жінка
Розведи срач на основі фейків. Я запитувала безпосередньо у своєї знайомої з податкової. Скрін з переписки в тг.
Так это про карты банковские. А что насчёт наложки нова пэй и доставки олх?
Джага Джага• 23 мая 2025
Ответ дляСоветничаю тут
Ви мене порадували,дякую
Коли мовчу- приємна жінка• 23 мая 2025
Ответ дляНе любовница
Так куди нараховується післяплата?
ТаЕщеОптимистка• 23 мая 2025
Ответ дляБолеИменее
А за просмотр баланса на карте и вход в приват24 не планируется ничего?
В Аваль банке за просмотр баланса давно уже снимают по 3 грн.
ТаЕщеОптимистка• 23 мая 2025
Ответ дляОчЕнЬ ЧуЖаЯ
Господи, этих терпил с рабским мышлением куда и как только уже не имеют, а они все молчат
ну ещё подождите, немного осталось до тотального треша
Зато как за бабки против Яныка поперлись на Майдан. А сейчас, видимо, бабосики не предлагают, вот и сидят на жопе ровно)
ТаЕщеОптимистка• 23 мая 2025
Ответ дляДело было давно
Я не знаю що ви там продаєте, але на ОЛХ та тим паче Шафі, продажі давним давно вже померли, одні шахраї шаряться.
У мене більшість продаж на ОЛХ
Потім йде Шафа
А на Кідстафі навіть вже не оновлюю оголошення - взагалі нікого немає(
Потім йде Шафа
Кринжова баба• 23 мая 2025
Ответ дляГороховаЯ
да, доход
не путайте доход с прибылью
Бодіпозітівна• 23 мая 2025
Ответ дляХочу барабульки
а тут до кого -то еще не дошло, что эта власть поставлена для того, чтобы уничтожить украинцев ?) необучаемые люди ..
Нет, что бы научить украинцев спутники запускать.
Давайте Кличко на Марс отправим? Или Порошенко на Луну,
Мизимец• 23 мая 2025
Ответ дляАноним ФЕЯ
Це теж фактор. Погоджуюсь
То есть если я1000 не брала, то можно продавать и с олх доставкой? ( Продаю только пролёты и детское бу)
Бодіпозітівна• 23 мая 2025
Ответ дляМост_Устал
Мутно все