Як доглядати брендові речі, щоб вони служили довше
Гардероб, зібраний зі смаком, — це завжди про дбайливе ставлення. Погодьтеся: якщо одяг викликає захоплення, хочеться зберегти його якнайдовше. Кашеміровий светр, бавовняне поло, лляний піджак — кожна річ потребує особливого підходу.
Чому преміальні речі потребують особливого догляду
Якщо відвідаєте фізичний простір або сайт люксового ритейлера Helen Marlen https://helen-marlen.com/ua/men, побачите: преміальний сегмент — це перш за все якість. Тонкий кашемір і м’яка вовна, натуральні бавовна, льон, шовк, інноваційні тканини. Ці та інші матеріали комфортні до тіла і добре тримають форму, виглядають ефектно. Проте вони чутливі до температур, тертя, неправильного зберігання. Люксовий одяг не пробачає недбалості.
Читайте етикетки: це не зайве
Кожна річ має свої умови прання, прасування й сушіння — на етикетці усе зазначено. Не ігноруйте ці символи. Наприклад:
- шовк перуть тільки вручну або в машинці — на делікатному режимі, у спеціальному мішечку;
- кашемір — у прохолодній воді зі спеціальним засобом;
- вовна не любить великих обертів і сушіння у підвішеному стані.
Будьте уважні: навіть одяг з однаковим складом може мати різні вимоги до прання — усе залежить від плетіння, фурнітури, обробки тканини.
Що нести у хімчистку, а що ні
Не варто намагатися самостійно випрати одяг складного крою, з делікатних матеріалів, з масивною фурнітурою або якщо поставили складну пляму. А от трикотаж, шовк чи льон можна прати вдома — дотримуючись рекомендацій на етикетці. Сушіть їх горизонтально або на рушнику — але не на батареї та не під прямим сонцем.
Не забувайте про деталі: ґудзики, блискавки, декоративні вставки можна пошкодити під час прання, тому краще закривати все перед запуском машинки або прати вручну.
Зберігання — щоб одяг не втратив форму
Трикотаж краще складати — на вішаках він витягнеться. Шовкові й лляні речі треба зберігати на широких дерев’яних плічках, які не залишають заломів.
Важливо:
- одяг у шафі не має щільно притискатися один до одного;
- не варто зберігати речі в поліетилені — краще в тканинних чохлах;
- взуття потребують формотримача усередині.
Стежте за температурою та вологістю у приміщенні.
Маленькі звички, що продовжують життя речей
Щоб ваш одяг виглядав бездоганно:
- використовуйте відпарювач замість праски;
- не одягайте той самий светр кілька днів поспіль — дайте йому «відпочити»;
- раз на сезон провітрюйте всі речі на свіжому повітрі, в тіні.
Ці прості дії допоможуть зберегти форму, структуру й загальний вигляд одягу.