Гага Газу• 29 мая 2025
Дитина 14 років і кишенькові гроші
Дівчата, скільки їх має бути на ваш розсуд? Щоб цінував)
Куда ж без меня• 29 мая 2025
Ответ дляШтора с кисточкой
Ставте умови - у тебе 400грн на тиждень. Більше я не даю. Витрачай так, що б вистачило.
Я своєму повертаю кошти які він витратив в школі на додаткові обіди (піца, булка ще шось. Він обідає взагалі безкоштовно, але зараз докупати почав ще шось додатково). Але якщо він вирішив собі ще після школи якусь фігню типа хот дога/жуйки/печиво докупити то то не повертаю. Це на його розсуд.
+ є додатково «стипендія» на початку канікул. Дивимось оцінки, рахуємо скільки вийшло, видаю кошти (оцінки середні за семестр дивимось). Сплата не за кожну оцінку яку отримав. Наприклад за 10-12 ~ 50грн, за 7-9 ~ 30грн. Якщо шось нижче 7 - він віддає нам 100грн :) якось так)
прикольная система))
мне нравится)
Штора с кисточкой• 29 мая 2025
Ответ дляКуда ж без меня
прикольная система))
мне нравится)
Мені дідусь в школі таку вводив
Типу «готуйся, так буде в університеті» :))))
А я з сином пригадала вже що так теж можна спробувати ) Чоловік казав що йому в дитинстві тато сказав «буду сплачувати за кожну 5 … грошей(не памʼятаю скільки було)». То чоловік почав тягати кожен день від 2 до 5 пʼятірок (до цього чоловік на «від..сь» вчився, 5 були дуже рідко)
Батько сказав що у нього стільки грошей нема, і прикрив лавочку )))
Типу «готуйся, так буде в університеті» :)))) А я з сином пригадала вже що так теж можна спробувати ) Чоловік казав що йому в дитинстві тато сказав «буду сплачувати за кожну 5 … грошей(не памʼятаю скільки було)». То чоловік почав тягати кожен день від 2 до 5 пʼятірок (до цього чоловік на «від..сь» вчився, 5 були дуже рідко)
Куда ж без меня• 29 мая 2025
Ответ дляШтора с кисточкой
Мені дідусь в школі таку вводив
ну оно так и есть
я училась в универе на 90-100 баллов ,что бы только получать повышенную стипендию))
на 4 курсе уже работу нашла, но за повышенную стипендию не забила )
денег не просила у родителей
Но конечно за оценки в школе мне не давали денюшку - утром на булку с чаем ( времена были тяжелые)
Но хотя я тогда была ребенком - понимала что тяжело родителям..
денег не просила у родителей
Гага Газу
• 29 мая 2025
Ответ дляНоски на подтяжках
знакомые детям не дают ничего, всегда раньше возмущал этот момент - ну как так, ребенку не дать на воду или какую то еду
там девочка второй класс умудряется из 20 гривен сделать больше 100, например купит какие то наклейки, пробежится по городу продаст х4, и она в плюсе
и знаете, сейчас я не считаю что это плохо
хочешь жить - умей вертеться
Не давать не вариант. Они ж должны как-то финансовую сторону жизни изучать) Просто хочется достичь баланса, потому что у моего пока желание экономить отсутствует(
Гага Газу
• 29 мая 2025
Ответ дляШтора с кисточкой
Мені дідусь в школі таку вводив
Моєму сину дідусь так за медведку платив) Але це в 5 років було)
Штора с кисточкой• 29 мая 2025
Ответ дляКуда ж без меня
ну оно так и есть
денег не просила у родителей
Мені теж саме кишенькові не давали. Мама працювала в школі, то обідали ми там вдвох. Що купила мама то я і їла. Іноді були булочки до порції )
Теж як в універ пішла то старалась у батьків нічого не просити, підробіток з 1 курсу був.. стипендію підвищену не тягла. А звичайної не дуже вистачало. А дідусева «стипендія» от згодилась з сином. Реально зрозуміло що кошти не з неба падають. Тільки додали ще пункт з 100грн нам якщо оцінка буде нижче 7 )
Стрибну в гречку• 29 мая 2025
ЦІНУВАЛА?!?!
Цінувати вона буде тільки коли заробить...а так ви їй просто маєта дати бо всі дають...а буде недовольна бо машці вдвічі більше дають
Крию матом страшно• 29 мая 2025
Я своей даю 200 в неделю. Плюс дополнительно по запросу. Куда тратит свои 200 не контролирую.
Раньше давала 100 в неделю, несколько лет назад. Как-то она ко мне подошла, спокойно объяснила, что все дорожает и 100 - это очень мало. Договорились, что даю 150. Была довольна. В этом году я сама ей подняла до 200, тоже довольна. Но она уже старается сама подзаработать, раздавали листовки с подружкой. Я не запрещаю.
Можно сказать, что 200 в неделю - это мало. Но тут уже и общий бюджет влияет и другие факторы. 14 лет.
Уси Пуси• 29 мая 2025
Мои детям моя мама перечисляет каждый месяц по 1000 грн.
Мы в Европе, дорогая страна.
Они эти деньги тратят на мороженное в основном (при этом в среднем половину мороженного покупаю я им)
Далее два старших если гуляют - могут воды еще купить и тд.
Младшие сами не гуляют
Младший может почти не тратить деньги. И потом покупать себе карточки в Хбокс.
Еда, фигня всякая, сладости - это все покупается отдельно мною.
Если есть поездка с классом, или ребенок (старшие) планируют в макдональдс, а не просто шататься по городу - то могу дать денег отдельно.
Летом они еще в бассейн ходят - там обычно даю дополнительно.
Мы в Европе, дорогая страна.
Младшие сами не гуляют
ЛижТолько• 29 мая 2025
Ответ дляГага Газу
Це зрозуміло, але ж потреби теж різні бувають, не всі треба задовольняти.
Я доньці даю 200-250 в тиждень. Але якщо йде гуляти з подругою, то на такі прогулянки даю гроші окремо.
Я пані прохана...• 29 мая 2025
Ответ дляФизрукая
Какие потребности ребенка в 14 лет, мама кормит одевает лечит, дать карманные на какие потребности погулять с друзьями?
В мене не підліток, меньша дитина. Але кишенькові гроші має - грає в дворі з дітьми, періодично бігають в магазин щось купити поїсти, попити. Плюс мені так простіше - дитина отримує свої 200грн на тиждень і не просить купити іграшки. Хоче щось - збирає, купує.
14 років вже можна і в кіно з друзями і т.ін., мені здається 400-500грн на тиждень норм буде.
Б´ю байдики• 29 мая 2025
Доньці 13-ть, з цього року видаю 1000 рн на картку на особисті витрати, сказала, що іі Мак входить в цю суму, хоче може проісти або витратити інакше. Сказала, що відкладає на чорний - день інші тратить. Бо інакше скільки не дай, знову приходять і ніхто не рахується з сумами. А коли свої - то можливо буде вчитися, як планувати і витрачати. Так, це по нинішніх часах зовсмі не великі гроші, але коли вони дійстаються просто так, цінності не дочекаєшся.
Allein74999• 29 мая 2025
13 лет, 200 грн в нед и он их копит. Потому что хитрый, он папе заказывает, что ему купить перед приходом домой
Chaterbox• 29 мая 2025
Даю 100 грн готівкою і 100 грн на карту на тиждень. Дівчинка 15 років. Іноді витрачає все, іноді ні. Якщо щось серйозне намічається, а не просто погуляти, то даю більше, в залежності від ситуації. Але у доньки з 9 років повний доступ до всіх фінансів вдома. Це ми так відповідальність і взаємодовіру виховували. Ми з нею вдвох живемо, ціну грошей вона знає, зайвого не просить.
Княгиня пітьми• 30 мая 2025
Я даю 50 грн щодня на проїзд ( автобус безкоштовно по учнівському, але вони рідко ходять. Тому, зі школи частіше маршруткою за 15 грн, зранку графік автобусу підходить до уроків стиснути)+ щоп´ятниці ходять після школи в мак з однокласниками. Це 210-350 грн. Скидаю на картку в п´ятницю. Але в мого дівчини нема і не цікавлять, після школи додаткові курси, на вихідних не хоче гуляти, ввечері уроки+ гра за компом. Звісно, якби ходив гуляти, то ще треба на воду, морозиво, смаколики давати. Все інше купуємо, що треба. На ярмарки, жонатий, день народження друзів, привітання даю кожен раз при потребі
Кручу хвости• 09 июня 2025
14 років-500 грн на картку щотижня кишенькові. Додатково даємо ще на корекцію брів, нігті.
Вітаміни косметика• 06 июля 2025
моя 15 лет ничего не просит - подрабатывает у младшей репетитором по английскому(домашку после репетитора с ней делает) плачу 35 грн .. + ей дарят бабушки дедушки ей хватает. Что нужно мы покупаем. В Китае мелочьовку всякую покупает. А гулять не ходит почти поэтому так вот..
Почекуха• 27 июля 2025
Ответ дляГага Газу
в такому віці потрібно вже давати гроші на місяць, щоб вчились планувати витрати, самі оплачували наприклад, мобільний зв´язок чи ще якість дрібні витрати. Якщо не привчені, то на тиждень, сума має бути фіксована, якісь екскурсії, кіно чи дн, то окремо, а всяку фігню купує за свої.