Бабка_в_кедах• 29 мая 2025

Є тут хто за три роки війни перейшли на українську мову?

Пуки-куки• 29 мая 2025
Ответ дляПослушная
Так эти темы специально создают, чтобы скринить для врага неужели непонятно?! Показательная порка русскоговорящих!
Ну по факту это же так и есть?
natlem• 29 мая 2025
Ответ дляПослушная
Только детей военнослужащих могли освободить от изучения национального языка!
Звідки це знати заболотним? У них своя ’історія’, яка не має нічого спільного з реальністю)
А поговорить?• 29 мая 2025
Я везде говорю и пишу на украинском языке.
На русском только дома с мужем и подружкой .
Пишу только тут на русском.
Киев_Елена• 29 мая 2025
Ответ дляПусин Кукин
До войны вообще большинство свой русский язык с россиянами напрямую не связывали, потому что это был наш язык общения. На нем разговаривали в магазинах (говорю о своем городе), между собой, снимали передачи.
Недавно попались старые выпуски ’Я соромлюсь свого тіла’, ’Один за всіх’, ’Світ навиворіт’ с Комаровым, ’Орёл и
Решка’. Они все были на русском, потому что как разговаривали в жизни, так и в эфире, тогда не было каких-то искусственных запретов. В то же время было много фильмов с украинской озвучкой и их тоже было приятно смотреть. Единственное, чего тогда не было, это дублирования с русского на украинский, потому что переводили только с иностранных языков, который мог не знать зритель.
потому что дублировали (переводили)
иностранный язык, который был не до конца понятен. То есть тогда у дубляжа еще была конкретная цель - перевод с непонятного для зрителя языка. Естественно, русский язык, на котором многие разговаривали, никто не дублировал.
А сейчас переводчиков приглашают на переговоры) и смешно и грустно…правда переводчики бегут куда глаза глядят когда оказываются заграницей, но то такое)))
Гостра на язик• 29 мая 2025
Ответ дляРокерША
🤦‍♀️біда з цими російськомовними, книжки читайте, замість срачі розводити
З вами не біда? І хто ж срачі розводить ?(
Не такі як ви часом
Послушная• 29 мая 2025
Ответ дляПуки-куки
Ну по факту это же так и есть?
Подобные темы начались тут задолго до 22-го года, собирали материал, так сказать
Мрії у вирії• 29 мая 2025
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
Да не смешите. В УССР русский был единственным государственным языком. Как и в остальных республиках. Обучение в школах, документация и всё остальное было на русском языке. Украинский язык и литература изучались в школе как дополнительные предметы и от него кстати можно было отказаться по заявлению родителей. Или вы просто не жили в УССР. Поэтому сочиняете.
Я вас не смішу. Я сама навчалася рос.мовою. Але знайдіть якесь джерело, де було б вказано, що рос.мова була державною (Тим більше єдиною!) в Україні за часів СССР. Це ж не складно?
Пуки-куки• 29 мая 2025
Ответ дляПослушная
Про тут незнаю, но такое в реальности набирает обороты в 22-23 года.
Ліньки гуглить• 29 мая 2025
Ответ дляПуки-куки
Ну я про Киев и область, за 25 год только более 10 семей выехали из тех кого лично знаю.
Серед моїх переважно раніше, і вже встигли більш-менш нормально влаштуватися, тобто назад не поспішатимуть. На виплатах наскільки я знаю лише одна дещо маргінальна сім´я, яка буде чіплятися за це до останнього.
РокерША• 29 мая 2025
Ответ дляШкідлива молекула
Да, и в закарпатье все говорят на венгерском. Что касается Львова, после присоединения было дано время и возможность полякам выехать на польские территории, а украинцам из польши переехать на западную. Многие так и делали.
Но я отвечала на вопрос - откуда на юв русский? Он там всегда и был.
Ну дійсно, на Кубані в селах досі українською розмовляють, називається «мєстноє нарєчіє», а ви прям такі руссскіє..
Най хоч раз• 29 мая 2025
Зараз проблема мови у мене стоїть так далеко, що за іншими проблемами її й не видно. Вільно можу розмовляти так і так. Іноді назло через моральний тиск хочеться навмисно українську мінімально вживати.
Пуки-куки• 29 мая 2025
Ответ дляЛіньки гуглить
Ну мои многие вернулись в 22-23, а теперь уже планируют с концами. Кто то потерял мужа, кто-то откупил и выезжают. Просто реально я тоже не вижу смысла тут оставаться, тем более, моему сыну скоро в школу, пусть уже там начинает обучение.
РокерША• 29 мая 2025
Ответ дляХочу барабульки
Звичайно, це русская девочка, яких тут як сміття.
Судячи з реакцій, тільки цей сброд тут і лишився
natlem• 29 мая 2025
Ответ дляПуки-куки
Почему они не могут читать и писать на русском?

Ну, не такой уж и чужой язык, если они на нем учились говорить, а так то его много где понимают, в отличии от украинского.

Общаться точно на русском будут, с чего бы им переходить на другой?
Не можуть, бо їх того ніхто не вчив. Частина вивчила узьку від батьків, але батьки не вчили їх читати чи писати ’радним язіком’. В результаті усно вони говорити можуть (але вже не так вільно, як батьки, до речі, їх словниковий запас обмежений), але писати точно ні)
Я бачила шкільні чати своєї дитини, це цирк на дроті :) Насправді більша частина дітей пишуть українською Може третина десь намагається писати російською. Але з російського тексту граматично правильно пишуться лише деякі матюки, і то не всі. Бо вони пишуть, як чують на слух. Вони звикли до української граматики, тому для них не існує ні твердого знака, ні російської е. Вони вживають українську е. Ну і класика : ’иво’, ’ращоска’, ’хачу’.
РокерША• 29 мая 2025
Ответ дляБесбардак
Удалено администрацией...
Колгоспниця• 29 мая 2025
Ответ дляМрії у вирії
Во времена СССР не было единого государственного языка. В УССР украинский язык стал государственным в 1989 году.
Ліньки гуглить• 29 мая 2025
Ответ дляПуки-куки
Я не планую нікуди виїжджати. Але не можу на 100% бути впевненою, що це правильне рішення.
Kidstaff Bot• 29 мая 2025
Відтепер без анонімів. З повагою, Адміністрація.
spart-5037• 29 мая 2025
Ответ дляnatlem
А навіщо українським дітям чуда мова? Якою вони точно не будуть спілкуватися, і на якій в принципі не можуть писати? Вони не книжок не можуть читати узькою, ні писати)
Это вам так хочется ? Но нет ) до войны отлично наши дети учились в школах, где все предметы были на русском. Да, их было не много в городе, но те кто хотел, чтобы его ребёнок был грамотным, тот это получил в итоге.
natlem• 29 мая 2025
Ответ дляspart-5037
Я за свою дитину переживаю, як пишуть інші - то не мій головний біль. Я вам пишу як реально пишуть київські діти) Ніхто з них не знає російської граматики, і це не дивно. Одиниці можуть читати російською. Не окреме речення, а саме книгу. Дайте їм примітивну казку Пушкіна і з подивом дізнаєтеся, що частину слів вони просто не розуміють - вони не знають архаїзмів взагалі, хоча їх батьки будуть розказувати, що то радной язік їх дітей.
AnyaSkazka• 29 мая 2025
Ответ дляКолгоспниця
Правильно. Рос мова ніколи не була офіційно державною в Україні. До 1989 статусу державної мови не існувало взагалі, в 1989 нею стала українська
spart-5037• 29 мая 2025
Ответ дляnatlem
Все зависит от родителей.
symbol• 29 мая 2025
Ответ дляПослушная
Заблочено у нас. Северная Корея отдыхает
Ну все, так неучами і лишитесь, штош
floricia5121• 29 мая 2025
Ответ дляnatlem
Ті кому треба, і читають, і знають як пишеться, не переживайте ))
Це як раз від батьків і залежить .
spart-5037• 29 мая 2025
Ответ дляПослушная
Так нетУ больше книг на русском
Есть в интернете. Очень много. Было бы желание
floricia5121• 29 мая 2025
Ответ дляnatlem
До речі, діти в нашому класі пишуть на суржику а не на українській...
Як говорять так і пишуть (
natlem• 29 мая 2025
Ответ дляfloricia5121
Це як раз від батьків і залежить .
Значить київським батькам питання рос.мови неактуальне, бо їх діти не вміють писати російською)
Покоління цих дітей перейде на українську з часом, бо усна мова без письмової не може існувати, її використання зійде нанівець.
floricia5121• 29 мая 2025
Ответ дляnatlem
Ви знаєте за всіх київських батьків ?)
floricia5121• 29 мая 2025
Ответ дляnatlem
Ні, не зійде, як би вам того не хотілось.
natlem• 29 мая 2025
Ответ дляfloricia5121
Як говорять так і пишуть (
А шкільні твори вони теж суржиком пишуть?) Ніколи не зустрічала дитини, що в українській школі не могла писати українською. Було таке, що одну дитину привели у 1 клас і сказали вчителю, що дитина українську погано розуміє. Але навіть ця дитина потім і читала, і писала українською.