Привіт з ботойбіччя• 03 июня в 22:40

Давайте сравним цены на продукты в разных странах

Бо как-то не вериться что подорожало только у нас так. Свинина уже от 300 грн за кг, филе куриное 240, вермишель 40 грн, помидоры 80..сколько что стоит в евро в Европе сейчас из этого?
Для драки• 03 июня в 22:40
Пофиг как где-то.
Сапай вазони• 03 июня в 22:41
Нет
Хтомолодець? Я!• 03 июня в 22:42
Байдуже, мені в Україні ціни нормальні.
В 28 країнах світу була
А Я Самая Самая• 03 июня в 22:42
Никогда не было, и вот опять!
Ирина_Б_• 03 июня в 22:43
ну так в Украине импорт и зависимость от курса валюты.
Козачка• 03 июня в 22:44
Смысл? Ну вот ананасы по 0.9фунта/шт (47грн), бананы столько же за кг. Дальше что?
Манка Я• 03 июня в 22:45
Нахя сравнівать🤦‍♀️ все і так понятно
Україна понад усе!• 03 июня в 22:45
Пра сасіски з Бедрёнкі писать?
Курочка-чубаточка• 03 июня в 22:53
Абсолютный везде цены выросли за последний год -два, не знаю ни одной страны которой это не коснулось бы
Українська Мрія• 03 июня в 22:54
Давно так было, по Европе, чехи ездят скупаться к полякам, швейцария к немцам и тд, даже лимиты есть на провоз продуктов
Люблю кетчуп• 03 июня в 22:54
Треба не ціни порівнювати, а платоспроможність.
Наприклад, в нас на одну людину потрібно на місяць мінімум 5-6 тис, щоб можна було дозволити собі і рибу іноді, і нормальний сир, і овочі з фруктами. 5-6 тис для багатьох - це 1/4 зарплати, тобто заробіток за тиждень.
В США ж на одну людину на місяць потрібно 400-450 долларів, щоб добре харчуватись рибою, м´ясом, якісними органічними овочами та фруктами. 400-450 долларів це заробіток за 3-4 дні при мінімальній мінімалці 15 дол за годину (зараз навіть в Макдоналдсі вже 18 на годину платять, тож по 15 - це нелегали кешем отрмиують), в середньому ж американці заробляють від 30 за годину, тобто щоб якісно харчуватись весь місяць їм достатньо попрацювати 1.5-2 дні.
Українська Мрія• 03 июня в 22:55
Ответ дляЛюблю кетчуп
Экономист?
Люблю кетчуп• 03 июня в 22:56
Ответ дляУкраїнська Мрія
Экономист?
Ні. Але це ж логічно, чи не так?
Українська Мрія• 03 июня в 22:56
Ответ дляЛюблю кетчуп
Ні. Але це ж логічно, чи не так?
Все правильно
Водійка хімарса• 03 июня в 23:02
Ну а что вы хотели, конечно дорожает, а стране война.
Я из другой воюющей страны, тоже все дорожает.
УраганнаЯ• 03 июня в 23:08
Вот я в Румынии, недавно ездила в Украину и от цен укр была в шоке. Мы много овощей и фруктов едим, так вот они дешевле в 1,5 раза. И молочка дешевле и вкуснее. А особенно яблоки поразили - 80??? У нас они по 3-4 леи за кг.(30-40 грн). Может, крупы дешевле в Украине, я не приглядывалась. Мяса не едим
Творог для розжига• 03 июня в 23:08
А давайте порівняємо і зарплати?
Бо я була у Німеччині на піврічному стажуванні, було на руки 3200 євро ( база трохи менше, але я була з дитиною 12 років, перерахували). І гуртожиток безкоштовно (фактично- чудова маленька квартира з кухнею (з духовкою навіть), гарним санвузлом, безкоштовним вайфаєм і т.д).
В університеті в Україні я отримую трохи менше 200 євро. Це національний університет із топових в Україні, і також включений до світових рейтингів. І це з урахуванням стажу, наукового ступеня, вченого звання.. і тут я працюю 5 днів на тиждень, мінімум по 4 пари на день. Плюс аспіранти, практика студентів і т.д.
У Німеччині це було як курорт. За цей час написати статтю (навіть не скопус/вос, а просто прохідну в їх журнал, бібліотека, і провести відкритий семінар). І ще вважалося що я напрягаюся і інші колеги дивилися косо аби і їм не довелося.
Тут, в Україні, щоб мати можливість жити, ще треба після пар, перевірки, написання за НДР кафедри роботи, ще підробляти. Я знайшла можливість консультантських контрактів без звільнення з основної роботи, працюю постійно з низкою ГО і іноді, коли виграю лоти, з міжнародними організаціями. Так, воно дає можливість жити, у мене специфічна сфера, в якій працює не дуже багато спеціалістів, і оплата дуже приємна. Але це час мого життя. І життя при завантаженні 16 годин на день включно із вихідними життям назвати складно.
Тому треба добити докторську тут, бо попередні 15 років на неї частково вбиті, і шукати десь ще можливості.

Тому не лише в цінах на продукти питання, а в загальному рівні життя.
А ціни на продукти, за моїм досвідом, відрізняються не дуже сильно зараз із тією ж Німеччиною, Словаччиною та Австрією (куди мала можливість їздити по роботі саме останнім часом). Супермаркети на нашу продуктову корзину майже однакові за цінами. Ринки там дорожчі, за моїм досвідом. У нас ще є бабусі із оточуючих місто сел, в них можна купити недорого. Але ринок це знову-таки час, для людини, що працює, це буде важко
постою_послушаю• 03 июня в 23:11
Ответ дляУкраїнська Мрія
Экономист?
Нужно быть экономистом, чтобы это понимать
ЭкстрасенсиХаЯ• 03 июня в 23:19
В Румынии к примеру, яйца круглый год по 85-90 грн. Огурцы зимой по 130грн, сейчас по 55-60. Ежевика по 250-300 грн за кг, сейчас. Клубника по 100 сейчас. Курица разные цены, но чуть дороже чем в Украине .
Самоучка• 03 июня в 23:36
Ответ дляУкраїнська Мрія
Та какие лимиты, границы же чисто условные. Австрийцы катаются в Венгрию зубы лечить, продукты закупать, граница - это просто чувак в будке, который просто сидит, а машины проезжают мимо. И это у них называется усиление границ, раньше будка стояла пустая.
КрестьянинДиор• 03 июня в 23:36
Яловичина 3000, яблука 83, яйця 63, картопля 49, нектар 47, кола 2 л 41, огірки 69, томати 99
Вмію заміряти найкраще• 03 июня в 23:38
Кур філе від 300, Румунія
Яблука 45
Яйця 80
Дайте подуться• 03 июня в 23:39
Ответ дляХтомолодець? Я!
Байдуже, мені в Україні ціни нормальні.
В 28 країнах світу була
Звісно, якщо грошей достатньо, то нормальні, а коли зарплати і прожитковий мінімум четвертий рік заморожені, а ціни виросли вдвічі, а то й втричі, то ненормальні.
Дайте подуться• 03 июня в 23:41
Ответ дляКозачка
А зарплата? В нас зарплати 200-300 доларів, а банани дорожчі ніж у Вас, 75 грн.
Дайте подуться• 03 июня в 23:42
Ответ дляКурочка-чубаточка
Ну от бачите не скрізь, вище пишуть десь банани 47 грн на наші гроші всього, є ж десь дешевизна.
Дайте подуться• 03 июня в 23:45
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
У нас клубника 200, ще и не пробовали. Если не подешевеет, то и не попробуем.
Ms. Откровенность• 03 июня в 23:47
Ответ дляУкраїнська Мрія
Нигде по европе нет никакого лимита на провоз продуктов
ЭкстрасенсиХаЯ• 03 июня в 23:48
Ответ дляДайте подуться
Это печально всё (
Курочка-чубаточка• 03 июня в 23:51
Ответ дляДайте подуться
За штуку- там написано)
Дайте подуться• 03 июня в 23:53
Ответ дляКурочка-чубаточка
За штуку- там написано)
Там написано за кг, читайте внимательно, за штуку то про ананас.