Наташа 87ф• 06 июня в 16:06

Грижі і протрузії

Доброго дня. Можливо хтось розуміється. Це рецидив грижі ?
navariya• 06 июня в 16:18
А що лікар говорить?
PodolyankaUA• 06 июня в 18:57
Що написано в заключенні про грижі і протрузії?
Що пишеться про спинномозковий канал? Чи є звуження (стеноз)?
Чи написано про перетискання (компресію) дурального мішка і корінців?
автор Наташа 87ф • 08 июня в 08:12
автор Наташа 87ф • 08 июня в 08:13
Ответ дляPodolyankaUA
Скинула
PodolyankaUA• 08 июня в 19:15
Дорсальна протрузія (L4-L5) з медіанним акцентом - це протрузія, яка випинається на задню поверхню хребта в напрямку спинномозкового каналу, з медіанним акцентом - випинається також у центрі с/м каналу.
З помірною компресією переднього субдурального прострору. Субдуральний простір - це простір між павутинною і м´якою оболонами, заповнений спинномозковою рідиною, який продовжується в спинний мозок.
Помірна компресія спинномозкового нерву. Тобто, протрузія помірно стискає (компресує) спинномозковий нерв.

Резидуальна дорсальна протрузія з екстрафорамінальним акцентом (L5-S1) - це випинання міжхребцевого диска на задній поверхні хребта, яке помітне за межами отворів, через які виходять нервові корешкові.
З компресією переднього епідурального прострору. Епідуральний простир знаходиться між твердою оболоною і окістям хребтового каналу.
Помірна компресія спинномозкового нерву ліворуч. Тобто, протрузія помірно стискає (компресує) спинномозковий нерв ліворуч.

Ознаки деформуючого спондилоартрозу ПВХ - це дегенеративний процес у суглобах хребта. Може виникати біль, скутість, обмеження рухливості, м´язові спазми, перекос у попереку.

Гемангіома L2 хребця - доброякісне новоутворення судинного характер.
Допис про гемангіому https://www.facebook.com/reabilitaciaLVA/videos/78...

В заключенні МРТ від 11.04.2024 р. написано, що спостерігається помірно виражена негативна динаміка в порівнянні з МРТ від 17.03.2023 р.
PodolyankaUA• 08 июня в 19:41
Ответ дляНаташа 87ф
фото
Раніше була операція по видленню кили міжхребцевого диску у Вас.

Протрузія - випинання стінки міжхребцевого диска. Все залежить скільки міліметрів протрузія.

Кила міжхребцевого диску - це розрив зовнішнього фіброзного кільця міжхребцевого диска з випинанням м´якої центральної частини за його межі.

За даними МРТ ПВХ немає стенозування спинномозкового каналу.
Лише є компресія переднього субдурального і переднього епідурального просторів; також помірна компресія спинномозкового нерву (L4-L5) та помірна компресія спинномозкового нерву ліворуч (L5-S1).