Цирк на дроті• 07 июня в 09:20

Сільська естетика урбаністичного краху

Щось останнім часом урбаністичний простір почав нагадувати не місто, а декорації до реаліті-шоу «Село і люди». І ні — справа не у прописці. Це про ментальність. Про той особливий тип агресивного несмаку, який приходить у місто не спостерігати, вивчати чи інтегруватися, а нав’язати власні уявлення про "красиво" і "правильно".
Ви, мабуть, помічали — нова хвиля "міських жителів" бачить у блискучому шкірзамі елегантність, у позолочених нігтях — ознаку добробуту, а в демонстративному хамстві — прояв сили. Все це під музику, яка за рівнем поезії поступається навіть інструкції до мийки високого тиску.
Замість міського середовища — арена демонстративного життя. Ритуали: викладати флет-лей з лате, селфі в ліфті, "лук" біля оренди з IKEA й обов’язково — голосно говорити на все метро про «пані Наталю, яка лізе не в свої справи».
Це не просто село в місті — це його культурна анексія. Питання не в тому, звідки ти, а що ти привіз із собою. І коли ти везеш не спадкоємність, не вдячність, не бажання зрозуміти, а лише голос, блиск і пафос — то це не інтеграція. Це — культурна ерозія.
Електрохарчування• 07 июня в 09:40
Ответ дляМамОмужа
За бугром, тоже семечки лускают?
Или только канабис жуют...
Загуглите термин White trash «белый мусор»
маминаБубочка• 07 июня в 09:41
Ответ дляГотова до другої
Не очень поняла что там с луком возле аренды из Икеи)))
Є думка, що орендовані дешеві квартири обставляють ікеєю. Але точно не в нас. Бо ще ту ікею привези)))
Закордоном - так, бо це дешево, ергономічно, зручно і сучасно. Тож, не сором і фоткати, на відміну від бабушатників.
Але може автору естетика бабушатніку ближче. Я особисто за Ікею. Але вона знов звалила з України!!
парИла я парИла• 07 июня в 09:42
Ответ дляPrervana
Обыдлячивание и деградация дается людям легко и приятно. Это эволюционировать - больно и сложно. А скатываться вниз к базовым настройкам - элементарно просто
так базовые настройки у всех разные)
МамОмужа• 07 июня в 09:42
Ответ дляЕлектрохарчування
Ничего общего с тем, что написала(
Причём мне США с отребьем(
маминаБубочка• 07 июня в 09:43
Ответ дляPrervana
Я это читала на Снобе году эдак в 2014м
Тож я не помилилась.
Тоді ясно, звідки стогін про Ікею. Бо на болота вона прийшла сильно раніше.
Prervana• 07 июня в 09:46
Ответ длямаминаБубочка
Тож я не помилилась.
И флетлей как фотокомпозиция был моден как раз лет 10 назад
tala-li• 07 июня в 09:48
продолжайте, интересно, небанально
это комплимент
Крижана бурулька• 07 июня в 09:51
Ответ дляБелоснежко
Це розповідь про пані Наталю, яка щось там робить. Просто форма слів співпала. :) Читайте речення повністю.
Тоді там зайві лапки.
Ухахайкина• 07 июня в 10:19
Погуглила флет-лей.
Дякую, душевно збагатилась.
Україна наше все• 07 июня в 10:55
Спасибо селу, у нас в подъезде возле лифта висело объявление ’Продам куриные яйца и домашнюю картошку со своего огорода’, я покупала у них периодически.
Белоснежко• 07 июня в 17:22
Ответ дляКрижана бурулька
Тоді там зайві лапки.
Ніт.