justonequestion• 09 июня 2025
Лазерна коагуляція сітківки (укріплення сітківки ока) та вагітність. Хто робив?
Питання до тих, хто має проблеми з зором та сітківкою ока (дистрофія і тд). Чи робили ви таку процедуру до чи безпосередньо під час вагітності? Як пройшла? Який результат? Чи стало це показом до КР чи народжували самостійно?
Мати драконів• 09 июня 2025
Я робила. Це якраз для того щоб самостійно народжувати. Трохи неприємно, але дуже швидко.
Подвійна веселка• 09 июня 2025
Ответ дляМати драконів
А якісь є після операції протипоказання? Що не можна робити і скільки часу?
Мати драконів• 09 июня 2025
Ответ дляПодвійна веселка
Нема. Єдине що за кермо не сідати поки не відійдете від атропіну( краплі для розширення зіниць), це буквально пару годин.
Подвійна веселка• 09 июня 2025
Ответ дляМати драконів
А щось важке підіймати, на спорт ходити можна відразу? Дякую за відповідь
Мати драконів• 09 июня 2025
Ответ дляПодвійна веселка
Прям важке треба в лікаря спитати. Просто фітнес одразу можна було.
Подвійна веселка• 09 июня 2025
Ответ дляМати драконів
Син займається кунфу і через це не хоче робити цю коагуляцію. Вперся і все. 19 років, розуму немає. А я переживаю. Силою ж не поведу
Мати драконів• 09 июня 2025
Ответ дляПодвійна веселка
Якщо є покази (з міопією вони є у всіх) то треба робити. Бо якщо буде відшарування, то зір можна і не врятувати. А відшарування якраз від навантажень. У хлопчиків ще генетичні захворювання є.
Така собі лотерея. В 19 років, не дай Бог, осліпнути.
Дайте йому прочухана і ведіть обстежуватись.
Подвійна веселка• 09 июня 2025
Ответ дляМати драконів
Показання є
Ответ дляМати драконів
Дякую за відповідь! Робили вже під час вагітності (якщо так, то на якому терміні)? І як загалом відчуття після процедури? Я так розумію, у вас вже певний час пройшов, щоб оцінити наслідки) Бо читаю різне: хтось пише, шо зʼявились неприємні симптоми типу мушок/вспишок, в когось зір погіршився і тд, ще читала на форумах, що коагуляцію зробили, а всеодно проблеми з сітківкою при самостійних пологах виникли(
Намагаюсь оцінити всі за і проти, бо може краще робити КР та не ризикувати з очима(
Мати драконів• 10 июня 2025
Ответ дляjustonequestion
Термін вже великий був. Відчуття наче на сварку дивився або довго плакав. Очі ніби і не болять, але якісь втомлені. Важко пояснити.
Проблем не виникло, хоча неправильно тужилась і натужила крововиливів навколо очей.
Як мала дитина вже була, то зробила лазерну коррекцію, тож додатково вже не прийшлось робити коагуляцію ( зазвичай перед лазерною коррекцію треба ще коагуляцію зробити)
Зір 100%
Робіть як вам спокійніше. Вагітність не той час щоб додатково нервувати.
Зір 100%
Ответ дляМати драконів
Зір 100%
Та ось це якраз той випадок, що не знаєш, де більше ризиків…тому й нервую)) Не робити коагуляцію і домовлятись про КР (що теж може потягнути за собою якісь ускладнення), або ж робити і йти на природні пологи….і всеодно ніхто гарантій не дасть, що з очима все буде ок) Плюс у в мене вже також великий термін і цікаво, чи воно там встигне закоагулюватись за такий короткий проміжок часу
В любому випадку дякую, що поділились досвідом)
Апрель Ивановна• 01 июля 2025
Ответ дляjustonequestion
Досліджувала це питання - вичитала, що після 30 тижня вагітності це робити якраз оптимально. Теж от буду записуватися на обстеження, постановку діагнозу та коагуляцію, бо все ж КР це дуже серйозна полосна операція. Простіше з сітківкою розібратися, це всеодно рано чи пізно варто зробит)