Та не реву я• 12 июня в 21:57

Горіла сосна, палала

В дитинстві це була моя улюблена пісня. Коли приїздила до бабусі в село, завжди просила заспівати "як дівка на тин дерлася". А бабуся ламала голову, щоб зрозуміти, про яку пісню йде мова)) Але я мала на увазі саме "Горіла сосна, палала".
Сьогодні надибала таке відео (скрін з компа, а пишу з телефону, тому без прямого посилання). Можливо комусь цікаво буде подивитись. Але можливо Ви знаєте цю пісню? Буду вдячна за варіанти тексту, які Ви пам´ятаєте, бо я взагалі не пам´ятаю текст окрім пари куплетів і то приблизно і не впевнена що так, як у цьому відео.
Завчасно дякую! 🌹
Бешене сарі• 12 июня в 22:10
Ответ дляPrervana
Била мати Марічку арматурним гаком
Щоб Марічка не стояла на порозі... боком

Я только так помню😆
Били мене мати вербових притому.
Наче так
Анонім Секретар• 12 июня в 22:10
Ответ дляТриндю-бриндю
Ви що, для мене в дитинстві , це була пісня жахів
Это предупредительная песня для девушек была, типа как сейчас ред флаги
Форс мажор• 12 июня в 22:10
я а не чула - ’як дівка на тин дерлася’.., ніби то в селі на весіллях багато чого чула, а це прямо заінтригували.
дерлася то чого??
КликОЛЬКА• 12 июня в 22:10
Ответ дляТа не реву я
Ні, ця. Просто її багато текстових варіантів. Музичних, мабуть, також.
Автор, у вас в голові …. Це 2 різні пісні Горіла сосна - обрядова, весільна пісня, про знімання вельона і повʼязування хустки. Галя - про зґвалтування. Я дивуюсь, не знати самих популярних з народних пісень🤦‍♀️
ReintTycha• 12 июня в 22:11
Суцільна депресія ті пісні.
Жодної , аби обнадіювала, дарувала щастя.
Депресивний народ українці. Такі і пісні
Нічний дожор• 12 июня в 22:11
Ответ дляБешене сарі
Били мене мати вербових притому.
Наче так
Березовим прутом
ReintTycha• 12 июня в 22:12
Ответ дляНічний дожор
Березовим прутом
А. Ой
Галябалована• 12 июня в 22:12
Ответ дляТа не реву я
У вас дійсно каша в голові. Оте ваше ’дівка на тин дерлася’ - то пісня з відео ’Їхали козаки... Галя согласилась на віз почепилась... прив´язали Галю до сосни косами... горить, горить сосна, горить та палає, кричить Галя криком...’
А Горіла сосна палала - весільна пісня під зняття вельона. Ніякого тину там немає.
Нічний дожор• 12 июня в 22:12
Ответ дляБешене сарі
Не любила тієї пісні. Як і більшість з українського.
Жах.
Після тих пісень так і хочеться полізти в зашморг
Як ви живете в цьому світі, ніжне створіння?
ReintTycha• 12 июня в 22:12
Ответ дляНічний дожор
А я не слухаю депресивного.
Оминаючи те, що мені зашкодить
Нічний дожор• 12 июня в 22:13
Ответ дляReintTycha
А. Ой
Ну даєте У одної на дівка на тин лізла, в іншої «вербових притому» (це взагалі що?)
ReintTycha• 12 июня в 22:14
Ответ дляНічний дожор
Тю. То сучасне вже вийшло.
Нашими стараннями
Галябалована• 12 июня в 22:14
Ответ дляНічний дожор
Березовим прутом
Головне, що не прутнем)))
Нічний дожор• 12 июня в 22:14
Ответ дляReintTycha
А я не слухаю депресивного.
Оминаючи те, що мені зашкодить
Ага. Вірю. Я повірила.
Триндю-бриндю• 12 июня в 22:15
Ответ дляАнонім Секретар
Треба доньці включити)
ReintTycha• 12 июня в 22:15
Ответ дляНічний дожор
Ага. Вірю. Я повірила.
Світ любить і боїться сильних і багатих.
Це з уроків укр мови- вчителька наша так нас вчила
Карамелька• 12 июня в 22:17
Взагалі думаю якщо в пісні хтось через тин дерся - то ви якусь сороміцьку пісеньку чули, і бабуся просто не хотіла її вам співати, бо то для дорослих
ЖизньНеимеетСмысла• 12 июня в 22:19

Слушайте классику.
Volens Nolens• 12 июня в 22:21
Ответ дляКликОЛЬКА
Де там згвалтування??
ReintTycha• 12 июня в 22:22
Ответ дляКарамелька
Ага. теж чула від старожилів
Про. Параску, що пішла в москалі.
Соромно і досі , як згадаю
автор Та не реву я • 12 июня в 22:23
Ответ дляНічний дожор
Тому що це весільна обрядова пісня. Я про «Горіла сосна». Бо автор тут дві пісні сплутала
В чому саме сплутала?
ОхиИВздохи• 12 июня в 22:23
Вообще-то это две разные песни, про сосну и про казаков, которые Галю обдурили. Первая свадебная, типа прощание невесты с девичеством перед свадьбой, а вторая - поучительная, как нельзя себя вести порядочным девушкам.
КликОЛЬКА• 12 июня в 22:27
Ответ дляТа не реву я
В чому саме сплутала?
Автор, не ображайтесь, але ви трошки тугенька
автор Та не реву я • 12 июня в 22:30
Ответ дляКликОЛЬКА
Таки да, сплутала... Ну, я справді не знавець) В моїй пам´яті це чомусь одна пісня)
КликОЛЬКА• 12 июня в 22:31
Ответ дляТа не реву я
Добре що розібрались💪
автор Та не реву я • 12 июня в 22:32
Ответ дляГалябалована
Мені менше 5 років було, я так запам´ятала, вибачте. Чого злитись?
автор Та не реву я • 12 июня в 22:33
Ответ дляНічний дожор
То дитячі асоціації))
автор Та не реву я • 12 июня в 22:34
Ответ дляКарамелька
Це пісня горіла сосна. Там без козаків які кудись їхали.
Горіла сосна, палала
Під нею дівчина стояла
Русяву косу чесала, русяву косу чесала
Ой, коси, коси ви ж мої
Довго служили ви мені
Більше служить не будете
Під білий вельон підете
Слова вельон взагалі не пам´ятаю, наче вперше чую...
КликОЛЬКА• 12 июня в 22:34
Ответ дляТа не реву я
Просто, це базові народні пісні, це не щось вузькоспеціальне
автор Та не реву я • 12 июня в 22:36
Ответ дляФорс мажор
дерлася то чого??
Це у мене такі асоціації були в дитинстві з піснею))