Я таке знаю• 25 июня 2025
Хто в Польщі від початку війни, є питання
По легалізації. Прочитала,що статус укр не зараховуєтьсч при подачі на резидента. Що робити в такому разі? Як дитину легалізувати 16 років, навчається. Як себе легалізувати,якщо не працюю. Може хтось юриста порадить або поділиться власним досвідом. Дякую
Мольфарочка• 25 июня 2025
Ответ дляПьяная вишня
Да, особенно для украинцев. Привыкли паны наших запрягать по полной
та куди там польським панам до наших рідних, українських. Котрі не тільки запрягають, а ще й по дорозі шкуру знімають і до хати залазять, щоб звідти витягти. Тому тримайте свої методички собі))) А в Польщі повно різної роботи для всіх, в тому числі і для українців
Мольфарочка• 25 июня 2025
Ответ дляПьяная вишня
Тогда сын пусть женится на полячке 🤣
в Польщі нема полячок))) відразу видно споживачів руЗЬкощелепних помийок
Мольфарочка• 25 июня 2025
Ответ дляШанельКуКу
Умные люди уже вторую карту ждут. А там и два года осталось)
так отож
Мольфарочка• 25 июня 2025
Ответ дляРобот Вертер
Особисто я б без роботи в Польщі максимально залишалася на укр, бо він дає доступ до медицини та навчання.
Якщо працюєте та платите податки в Польщі то є сенс переходити на карту побиту або резидента
Потужна махіна• 25 июня 2025
Ответ дляЯ таке знаю
Дякую. Я чомусь думала,що статус укр буде зараховуватися(( тому щось розгубилася(
Зараховується статус укр
Але доходи 3 роки безперервні перед подачею мають бути достатні
Сегодня сержусь• 25 июня 2025
Ответ дляРобот Вертер
статус UKR, який надає тимчасовий захист українцям у Польщі, може враховуватись при отриманні карти резидента ЄС, але не автоматично. Для отримання карти резидента ЄС потрібно виконати певні умови, зокрема, легально перебувати в Польщі протягом певного періоду часу (зазвичай 5 років). Статус UKR може бути врахований як частина цього періоду легального перебування, але важливо враховувати, що умови можуть змінюватись
Впевнені що укр не враховують? Мені здається в вас більша проблема що в вас немає стабільного доходу з точки зору Польщі, бо не платите податків і убезпечення
У всіх форумах роз´ясненнях, що стосуються студентів, радять дітей не по візі а по сатусу ’вчити’, бо віза зараховується як рік за 0,5 а по статусу рік за рік. Тому щось я сумніваюсь в тому, що статус не враховується, інша справа, що потрібно три роки зі стабільним доходом, чого у автора немає.
Автор, а якщр вам оформити польский ФОП і отримати з/п як доход ФОП, тоді це буде легальним доходом з точки зору Польщі. А взагалі проконсультуйтеся не тут а у відповідних профільних групах, іх повно на ФБ.
Кудесница_с_пургеном• 25 июня 2025
Ответ дляМольфарочка
я взагалі читаю автора і офігіваю від такої дрімучості в елементарних речах. Вся інформація є на урядовому сайті, навіть є інтерфейс українською
та да, шел 4 год войны, вообще ни в зуб ногой и еще хочица ничего не делать и чтоб все было))
Я таке знаю
• 25 июня 2025
Ответ дляШанельКуКу
Так, тут ви праві
Я таке знаю
• 25 июня 2025
Ответ дляПотужна махіна
Зараховується статус укр
Прочитала сьогодні,що не зараховуються(
Я таке знаю
• 25 июня 2025
Ответ дляСегодня сержусь
От саме й цікавить зарахування статусу укр. Сьогодні прочитала роз´яснення юриста в групі що не зараховується. То чи я не так зрозуміла,чи щось змінилося. Тому й створила тему.
Чесно,мене легалізація дитини більше цікавить ніж моя.
Дитині 16 і закінчений 1й клас технікуму.
Пугачиха• 25 июня 2025
Ответ дляРобот Вертер
Ще немає можливості подавати. Наразі Польща подовжила захист до березня 2026.
Думаю до березня вже можна на сукр подавати. Це три роки. А далі подивимось - все за три роки може змінитися. ЄС вже починає розробляти механізми легалізації для українців.
Де продовжила?
Наче ні ще.
Чи я щось пропустила?
Наче ні ще.
Чи я щось пропустила?
Я таке знаю
• 25 июня 2025
Ответ дляМольфарочка
Я щиро рада,що ви не дрімуча і обізнана. Чка саме інформація є на сайті? Про сукр, так я знаю. Питання в сп трохи інше.
І додам: по темі є щось сказати? Чи як завжди?
Я таке знаю
• 25 июня 2025
Ответ дляПугачиха
Де продовжила?
Наче ні ще.
Чи я щось пропустила?
Наче ні ще.
Чи я щось пропустила?
Сукр ще в стані проєкту. Захист до березня,так
Я таке знаю
• 25 июня 2025
Ответ дляПотужна махіна
Зараховується статус укр
От саме так я й думала до статті в одній груп з легалізації сьогодні
Домовенок Кузя• 25 июня 2025
Я знаю, що статус укр зараховується. У Вас інша проблема - треба буде показати 3 останні роки доходу. І син 16 років, Вам треба буде в його 17 років або податись на карту і його чіпляти до себе, або з 18 він сам має десь шукати роботу, щоб самому податись.
Домовенок Кузя• 25 июня 2025
Тут дали непогану пораду - відкрити jdg і отримувати гроші на ФОП. Але врахуйте, дохід на jdg має бути біля 8500 зл.брутто.
Або шукати працю в Польщі. Без доходу за 3 роки резидента точно не дадуть.
Я таке знаю
• 25 июня 2025
Ответ дляДомовенок Кузя
Так, я розумію. А варіант з сукр тут підійде?
Я таке знаю
• 25 июня 2025
Ответ дляДомовенок Кузя
Скажіть, будь ласка, я щось не так зрозуміла?
Щас ухожу• 25 июня 2025
Ви питаєте про карту резидента, сподіваюся знання польської у вас не нижче рівня В1?
Сегодня сержусь• 25 июня 2025
Ответ дляKKrapochka
Я теж отримала інформацію від консультанта, що статус укр не враховується.
А на підсті чого не враховується ? Яка віповідь? Адже статус ’укр’ це легальне перебування, одного цього звісно мало, але ж врозрахунок 5-ти років він мав би й ти .
Загальні умови отримання карти резидента ЄС в Польщі:
Легальне перебування в країні ЄС. Першою вимогою є легальне та безперервне проживання в Польщі протягом щонайменше п’яти років. Важливо, щоб ці п’ять років не переривалися тривалими виїздами за межі країни.
KKrapochka• 25 июня 2025
Ответ дляСегодня сержусь
Власне, що не пояснив. Консультувалася по карті побиту і запитала про карту резидента.
Щас ухожу• 25 июня 2025
Ответ дляСегодня сержусь
Мабуть для Польші важливо, щоб українці платили налоги/внески за останні 3 роки перед подачею.
Я таке знаю
• 25 июня 2025
Ответ дляЩас ухожу
Так,є
А Я Самая Самая• 25 июня 2025
Ответ дляЯ таке знаю
Дякую. Працюю на укр компанію, тож не варіант.
Ну і для дитини це не дасть нічого
И платите налоги в Польшу?
Я таке знаю
• 25 июня 2025
Ответ дляKKrapochka
Дякую. Скажіть, будь ласка, що Ваш консультант радить робити? І якщо Ви задоволені консультацією, можна попросити у Вас контакт,будь ласка
Щас ухожу• 25 июня 2025
Ответ дляЯ таке знаю
Так,є
Якщо ви маєте сертифікат, будь-ласка розкажіть, як проходив екзамін паньствови?
Питаю для себе.
KKrapochka• 25 июня 2025
Ответ дляЯ таке знаю
Та ні, не можу порадити. В результаті зрозуміла, що нічого складного і подавала документи сама.
Я таке знаю
• 25 июня 2025
Ответ дляСегодня сержусь
Статус укр це захист. Там важлива підстава перебування як виявилося