ХаДиДиШь• 25 июня в 23:30
Чи правда, що вже відмінили рівні акредитації ВНЗ?
Чула, що начебто з 2019 року головне просто звіряти щоб була в ВНЗ необхідна спеціальність, а чи у ВНЗ 3й чи 4й рівень акредитації неважливо?
Хто може жетально роз´яснити
Дякую
Хто може жетально роз´яснити
Дякую
КокошинЭль• 25 июня в 23:48
вот что пишет чат гпт:
Так, ти правильно чула — з 2019 року в Україні справді відбулася важлива зміна в підході до визнання дипломів про вищу освіту, особливо в контексті державної служби та інших офіційних сфер. Основне — це наявність відповідної освітньої програми (спеціальності), а не рівень акредитації ВНЗ.
🔹 Що це означає на практиці:
Якщо заклад вищої освіти має ліцензію на підготовку за певною спеціальністю, то його випускник може працювати за цією спеціальністю, незалежно від того, чи це 3-й, чи 4-й рівень акредитації.
Рівень акредитації втратив юридичну силу як критерій для визначення, чи ’достатньо престижний’ диплом.
🔹 Винятки можуть бути у випадках, коли:
Йдеться про конкретні конкурсні умови, де можуть прописати додаткові вимоги.
Має місце професійна сертифікація або допуск до певних видів діяльності (наприклад, медицина, авіація).
Пораджу все одно перевіряти ліцензію ВНЗ на обрану спеціальність через офіційний сайт МОН або ЄДЕБО.
🔹 Що це означає на практиці:
🔹 Винятки можуть бути у випадках, коли:
Бубль Гум)• 26 июня в 00:21
Ответ дляКокошинЭль
вот что пишет чат гпт:
🔹 Що це означає на практиці:
🔹 Винятки можуть бути у випадках, коли:
🔹 Що це означає на практиці:
🔹 Винятки можуть бути у випадках, коли:
Дивно, бо згідно офіційної постанови КМУ акредитація лишилася. Донька в цьому році отримала диплом бакалавра і якраз в цьому році у них була акредитація її освітньої програми
Джинци на Флісі• 26 июня в 00:47
Ответ дляБубль Гум)
Так акредитація була освітньої програми тобто певної спеціальності за котрою навчають, а не акредитація навчального закладу загалом. Саме за це ж і мова. Головне аби були законні підстави для навчання саме за певної спеціальністю.
Це робилося для того, аби не получалося, що ВНЗ загалом акредитувався і дала навчає на кого схоче, типу і на балерин і на гінекологів одночасно. Логіка в такому підході безумовно є.
ХаДиДиШь
• 26 июня в 02:14
Ответ дляКокошинЭль
вот что пишет чат гпт:
🔹 Що це означає на практиці:
🔹 Винятки можуть бути у випадках, коли:
🔹 Що це означає на практиці:
🔹 Винятки можуть бути у випадках, коли:
А психологія? Там якщщ потім хочеш сертифікацію в методі де проходимо навчання додаткове, от виходить що як раз може вийти недостатньо? В силу передостаннього абзацу?
КокошинЭль• 26 июня в 02:19
Ответ дляХаДиДиШь
Подивіться новий закон Про систему охорони психічного здоров’я в Україні.
Там написано: Обов’язковою вимогою для сертифікації фахівців у сфері психічного
здоров’я за професійними напрямами роботи є наявність вищої освіти не нижче
першого (бакалаврського) рівня у цій сфері....
Обов’язковою вимогою для сертифікації психотерапевтів є наявність вищої освіти не
нижче другого (магістерського) рівня у цій сфері.
Не бачу вказівки на рівень акредитації.
Сертифікація здійснюється не в рамках бакалаврської чи магістерської підготовки, а після отримання вищої освіти.
Які ВНЗ ви розглядаєте?
Не бачу вказівки на рівень акредитації.
Які ВНЗ ви розглядаєте?
ХаДиДиШь
• 26 июня в 02:26
Ответ дляКокошинЭль
Не бачу вказівки на рівень акредитації.
Які ВНЗ ви розглядаєте?
Не бачу вказівки на рівень акредитації.
Які ВНЗ ви розглядаєте?
Я в курсі про необхідну сертифікацію. Але от саме ВНЗ 3го рівня зацікавив на магістратуру по умовам навчання.
І от тому і думаю щоб не виявилося що мото викинутий,час і гроші дарма..
КокошинЭль• 26 июня в 02:40
Ответ дляХаДиДиШь
Тоді варто більш детально розібратися, можливо, запитати у приймальній комісії, якщо вони готові будуть пояснити.
КокошинЭль• 26 июня в 02:45
Тобто має бути у ВНЗ ліцензія на освітню діяльність та акредитація відповідної освітньої програми у конкретному ВНЗ, і про це можна там запитати.
ХаДиДиШь
• 26 июня в 17:57
Ответ дляКокошинЭль
приймальна звісно нічого не каже про такі нюанси
ХаДиДиШь
• 26 июня в 17:57
Ответ дляКокошинЭль
так, це є. просто питання про рівень акредитації самого внз
ХаДиДиШь
• 26 июня в 17:59
Ответ дляКокошинЭль
тут є цей заклад у списках - значить усе ок?