Мольфарочка• 26 июня в 12:33
В кого дітки однорічки, прокоментуйте будь ласка
Прошу, поділіться досвідом, бо я дуже хвилююсь. Маю донечку 11 міс, грається , дивиться в очі, грається в ку-ку. Повторює за дорослим (типу кашляє, або «співає»). Коли питаю де киця чи собачка , то шукає очима по хаті. Хвилююсь , бо не робить класичні ладушки, немає вказівного жесту. Педіатр і невролог кажуть спостерігати. А я вже накручую себе що щось не так(
Розумію що всі дітки розвиваються по своєму, але все ж таки. Перша дитинка, немає з ким зрівнювати
Дякую за зворотній зв’язок
Наизнанку• 26 июня в 12:45
У вашего ребенка сейчас такой возраст, что сегодня не делает, а завтра или через неделю начнет пальцем показывать и ладушки делать.
...аяприкольная• 26 июня в 12:45
Спробуйте показувати їй своїм пальцем. Типу дивись котик і показуєте пальцем. Щоб вона розуміла, що треба вказувати на предмет.
ОливьЕЖечка• 26 июня в 12:51
Ребенок специально родился первым, что бы не с кем было сравнивать.
Но мать не пробивная, пошла сравнивать с форумом :)))
А на форуме в этом возрасте уже стихи на табуретке рассказывают и 4 языка минимум знают. Некоторые таблицу умножения повторяют. (В решение логарифмов я не верю - эти точно врут)
Мольфарочка
• 26 июня в 12:59
Ответ дляАльфред Шнитке
На ім´я своє відгукується?
Відгукується.
Альфред Шнитке• 26 июня в 13:00
Ответ дляМольфарочка
Відгукується.
Це хороший знак. Можливо, дійсно показуйте самі їй на щось пальцем частіше і дитинка почне повторювати.
Мольфарочка
• 26 июня в 13:02
Ответ дляОливьЕЖечка
Слухайте, я ж просто написала свої переживання і хотіла б щоб мами поділились досвідом. Ніяких діагнозів на форумі не просила. А Ви замість змістовного повідомлення , написали не понятно шо🙈
Цирк на дроті• 26 июня в 13:05
Ну, може їх ладусі не подобаються. Я була впала в ступор, коли невролог на огляді спитала, чи мала робить тосі-тосі - ну просто я теж тосі-тосі не роблю і не знаю, що це таке (це на Вінничині було, а я з іншого регіону). Розумію, у вас не той випадок, але моя мала теж не все з такого робила, наприклад, проте інших вказівок на щось підозріле не було
Мій не робив і не робить. По критеріях моєї мами - дитина якою не займаються і нічого не вміє. По факту - розвинувся не гірше чим однолітки . Просто робив не по стандарту і не те, що з нього очікували і не тоді. Пропускав стадії, потім частину їх виконував, частину було ніколи не цікаво: не повзав взагалі, не малював , не грався в вище ладушки, не копіював голоса тварин, не грав мʼяча ( пацан і таке буває), сідав піднімаючись не пресом а перевертався на живіт і з колін... це що згадала. Дуже давно було. Малювати почав в 8, і тепер малює з задоволенням ( не зайчиків і лисичок і маму з татом - а малює плани, схеми / розрізи бункерів, деталей конструкцій і схем). Я ніколи не намагалась і не вишукувала стандартів щоб заганяти дитину, бо так всі роблять.
бЭйбА• 26 июня в 13:46
Мой и не играл в ладушки, это не обязательно. Насколько помню норма появления указательного жеста до 1,3. Рано паникуйте, все нормально