На циголках• 27 июня в 11:31

Роковини смерті по військовому, прошу поради

Рік тому, боронячи нашу країну, загинула дорога нашій сім´ї людина.
Стало питання, чи на рік варто кликати всіх сусідів, знайомих, співробітників, однокласників, як на 40 день, чи можна в сімейному колі пом´янути родичам, відвідавши церкву і цвинтар перед цим.
А сусідам, знайомим роздати пакуночки з цукерками.

Чи на рік обов´язково треба організовувати великі поминальні столи для людей? Просто зазвичай на рік смерті близьких з наших родичів ніхто вже в кафе нічого не робив, тільки сім´єю. Але тут трохи інша ситуація, це молода людина, воїн.
Як у ваших містах, серед знайомих, усі робили на річницю смерті великі столи для загиблих військових?

Порадьте, будь ласка, як буде краще і правильно , як то роблять зараз?
Мамина корзиночка• 27 июня в 11:32
краще і правильно так, як сім´я загиблого вважає за потрібне
Щедрик ведрик• 27 июня в 11:32
Старым точно нет, а молодым не знаю
Эт вернячОк• 27 июня в 11:35
Чи на рік обов´язково треба організовувати великі поминальні столи для людей?

ні, не треба
Менее Более• 27 июня в 11:35
Друзі і самі можуть зібратись. Робіть як вам зручно. Вічна пам´ять загиблому
Поторописька• 27 июня в 11:37
Найголовніше - щоб ви його пам´ятали. Помоліться за нього в цей день. Людей годувати не треба. Якщо хочете, щоб хтось його згадав та помолився за нього в цей день - дайте пакуночок. Ми даємо пакуночки тим, хто тісно спілкувався з померлим.
Вумна вутка• 27 июня в 11:37
Що каже сім´я загиблого про роковини і їх організацію?
автор На циголках • 27 июня в 11:46
Ответ дляВумна вутка
Думки розділились, тому вирішили порадитись. Була ситуація просто, коли сусіди, які були на 40 день в нас, пізніше на поминках іншого сусіда в найдорожчому в місті кафе, поливали брудом те кафе, яке знімали ми, мовляв, воно дешеве і страви там фу. Ми сиділи поруч і то чули, було образливо і неприємно( тепер мама не хоче їх навіть бачити, але не позвати їх, якщо організовувати стіл - то знов пересуди. Тому і розділились думки сім´ї. Одні вважають, що треба кликати всіх, а інші - що тільки свої. Єдине, з чим ми дійшли спільної згоди - найголовніше, то замовити службу в церкві, відвідати могилку, лишити там щось солодке. А от щодо кафе далі думки всьо...
автор На циголках • 27 июня в 11:49
Ответ дляПоторописька
Тобто, у вас рік в кафе не відзначають, так? Пакуночки роздають день в день, так? Бо по підрахункам випадає рік рівно день в день, а не на день раніше, як дехто радить робити.
Вумна вутка• 27 июня в 11:51
Ответ дляНа циголках
Ні кафе, ні застілля самі по собі не впливають на душу померлого. Користь приносить лише щира молитва, добра справа, милостиня та участь у церковних поминаннях.
Хочете вшанувати пам’ять — краще замовте панахиду, пожертвуйте на храм, згадайте добрим словом, і, якщо хочете, спокійно зберіться родиною в кафе без спиртного й метушні, а з молитвою і вдячністю.

Померлому банкети не потрібні - ні в кафе, ні на могилі.
ПироженкА• 27 июня в 11:53
Ответ дляНа циголках
В соседнем селе все время друг к другу по поминкам ходят и обсуждают потом (9, 40, год, сват, 10ти юродный брат сестры кума мужа). Если вам это важно, то организовуйте. Служба в церкви и помянуть в кругу БЛИЗКИХ достаточно, я думаю
автор На циголках • 27 июня в 11:56
Дякую за підтримку. Воно то так, але хочеться щоб і усі пом´янули, згадали, тільки не можемо обрати спосіб - кафе чи пакунки. Як каже сестра, люди вони такі - як би ти не зробив, всьо одно осудять. Але ж хочеться зробити щоб все правильно.
А в церкву так, то саме головне. То основне.
Мамина корзиночка• 27 июня в 11:57
не розумію цих алкогольних посиденьок в кафе/ресторанах
дійсно, щоб потім якісь люди перемили кістки тим, хто їх запросив
взагалі вважаю цю традицію досить дивною в поганому сенсі
в язичників була тризна (застілля), але після поховання.
що означає їжа та напої через рік після смерті? чому саме рік?
автор На циголках • 27 июня в 11:58
Ответ дляМамина корзиночка
Чесно, теж задаю собі це питання. Адже людину пам´ятаєш не по датах, а весь час .
Сплюшка• 27 июня в 12:06
Зависит от вашей боли, потребности.
У наших знакомых погибла дочка в ДТП. Совсем молодая. Год никак не смягчил боль. И родители хотели разделить ее с близкими.
Сначала мы поехали автобусом на кладбище, смотреть памятник, положить цветы.
Потом в кафе на поминки. И мама все говорила и говорила… это было больно. Хотелось по-скорее закончить.
автор На циголках • 27 июня в 12:13
Так, є біль, який вже назавжди( це правда. Співчуваю горю ваших знайомих. Це страшно.
Родичі обов´язково всі будуть, свої. Питання повстало саме щодо сусідів і просто знайомих.
Грамотний хвіст• 27 июня в 13:02
У нас нема такой традіції. Ми просто кожен рік ходимо на кладовище.
ЭтаваНиМожетБыть• 27 июня в 13:07
Ну я собі слабо уявляю нафіга ми будемо звати цих всвх ухилянтів зелених, на могилу до свого брата. Мало того, відділення брата двічі за два роки відкривало збір, так всі ці бляді не копійки не скинули.
автор На циголках • 27 июня в 14:27
Ответ дляЭтаваНиМожетБыть
Розумію ваш гнів повністю, співчуваю і обіймаю💖 нажаль, реальність вона така...