Садоводница• 29 июля в 10:35
Стягнення аліментів через договір
Чи хтось заключав такий договір? чи є в ньому сенс? і які його переваги?
Колишній наполягає на договорі
Тішуся неперетішуся• 29 июля в 11:09
Ответ дляСадоводница
я хз чи це вірно, але в інтернеті вказано, что достатньо просто виконавчої (якщо нотарільно оформлено), то впринципі суд не потрібен
Вибачте, але виконавча служба виконує не вказівки якихось бажаючих громадян та юристів, для виконавчої служби документом є судова підстава.
Садоводница
• 29 июля в 11:11
Ответ дляТішуся неперетішуся
Стягнення коштів за нотаріально посвідченим договором про сплату аліментів відбувається у безспірному порядку, тобто без додаткових судових процесів, якщо одна зі сторін не виконує своїх зобов´язань. Договір має силу виконавчого листа, що дозволяє державному виконавцю безпосередньо займатися стягненням коштів
Це ШІ
Тішуся неперетішуся• 29 июля в 11:12
Ви за чиї інтереси хвилюєтеся? Дитини чи чоловіка? Нехай вам докладно обгрунтує в чому полягає вигода для вашої дитини в укладенні договору, а не сягягненні аліментів.
Садоводница
• 29 июля в 11:17
Ответ дляТішуся неперетішуся
Він хоче, щоб все було цивілізованно
Але я не розумію, що мені цей договір дає? навіть якщо зараз ми пропишемо фіксовану суму, потім у нього зявиться дитина і подадуть на аліменти, то як тоді будуть стягування?
Тішуся неперетішуся• 29 июля в 11:57
Ответ дляСадоводница
Він хоче, щоб все було цивілізованно
Цивілізовано... Так, смішно. Скоріше за все, якщо народиться друга дитина, то аліменти збільшаться, по законодавству, до 1/3 від доходів. Але ця 1/3 буде ділитися навпіл, тобто ви будете отримувати близько 15% . Я повторюся в черговий раз, якщо мова йде про відсоток від доходів, а не ще більшу фіксовану суму, то не задовольняйте примхи колишнього, а подавайте офіційно на аліменти. Відсоток хоч так, хоч так буде ділитися між вашою дитиною та припустимою майбутньою. Але ви зробите це оформлення раз і потім нічого нікому не будете доводити. Думайте про свою зручність і вигоду для дитини.
Мурзилка• 29 июля в 12:04
Ответ дляСадоводница
трьох дітей поки не має
але я все таки думаю, якщо будуть у нього діти в мабутньому, то що тоді?
Народження нових дітей саме по собі не є підставою для зміни чи припинення вже укладеного договору про сплату аліментів на першу дитину (окрім випадку якщо в договорі буде передбачений спеціальний пункт щодо цього). Чоловік може запропонувати Вам укласти додаткову угоду про внесення змін до договору, але Ви вправі і не погодитись. У випадку якщо нова дружина раптом звернеться з позовом про сплату аліментів, отримає виконавчий лист, подасть на примусове виконання + по Вашому договору чоловік не платитиме аліменти і Ви теж звернетесь у виконавчу, то максимальний розмір відрахувань з доходів чоловіка обмежуватися 50% і ця сума пропорційно розподілятиметься між всіма отримувачами аліментів.
Мурзилка• 29 июля в 12:05
Ответ дляТішуся неперетішуся
Що таке ’судова підстава’?
Мурзилка• 29 июля в 12:07
Ответ дляСадоводница
Він хоче, щоб все було цивілізованно
До речі, якщо узгодити фіксовану суму, раджу обов´язково передбачити механізм її індексації. Наприклад, можна зробити прив´язку до % від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, % від мінімальної зп, перерахунок раз на рік з урахуванням минулорічного індексу інфляції і так далі. Тут діє принцип свободи договору.
Мурзилка• 29 июля в 12:08
Ответ дляТішуся неперетішуся
Рішення суду
Рішення суду не є виконавчим документом
Тішуся неперетішуся• 29 июля в 12:14
Ответ дляМурзилка
Рішення суду не є виконавчим документом
В сенсі? Автор не розраховує на суму , більшу ніж 1/4 від доходу батька дитини, то ж їй достатньо судового наказу. Судовий наказ набирає законної сили у день його видачі та має силу виконавчого документа, тобто підлягає примусовому виконанню без видачі виконавчого листа. Ще однією перевагою судового наказу є те, що він не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.
Тішуся неперетішуся• 29 июля в 12:25
Ось історія моєї сестри. Колишній не виплачувати аліменти достатньо довго, офіційно не працював, майна не мав то ж і ніяк його не дістанеш. Але потім йому стало потрібно виїхати закордон. Пу-пу-пу... Був змушений разово виплатити весь борг. Я не знаю, я не юрист, та чи надасть таку необхідність договір на утримання дитини, чи є він у якихось реєстрах? Це нехай юрист скаже.
Садоводница
• 29 июля в 12:32
Ответ дляТішуся неперетішуся
краще через судовий позов чи наказ?
бо я так розумію, що наказ може також оскаржувати?
Тішуся неперетішуся• 29 июля в 14:36
Ответ дляСадоводница
краще через судовий позов чи наказ?
Я так розумію, що наказ не оскаржується але і не передбачає виплат більше, ніж по закону, тобто у вашому випадку на одну дитину 1/4. Позов, наскільки я знаю, може містити і вимоги до більшої частини аліментів, якщо є якісь додаткові підстави. Але я не юрист.