Тримбулька• 30 июля 2025

чому так багато людей біситься що айтішнікі на фоп

і типу платять мало податків, але ніхто не згадує за будівельників, ремонтників, сантехніків, електриків ..
друзі будують будинок всі працюють в чорну тільки нал а ціни звиздець
Сегодня я не я• 30 июля 2025
Ответ дляДідова баба
Кого бесит? Мне вообще все равно
Син програміст і теж як всі вони ФОП. З одного боку воно мені все одно, з іншого боку все ж таки перспектива пенсіі-мінімалки десь там мене турбує. Одна надія, що накопить на якийсь паралельний бізнес або нерухомість і потім це буде його годувати на пенсії
Надежда наш компас• 30 июля 2025
Ответ дляПушАпница
Эта несплата дает меньше денег в пенсионный фонд)
мне ничего от них не надо, а пенсионерам и людям с инвалидностью нужна пенсия
А коли всі айті компанії повиходять з України, кого винуватити будете?
ПушАпница• 30 июля 2025
Ответ дляНадежда наш компас
і прокурорам , і суддям, и депутатам на зп, все це айтішніки винуваті, ясно-понятно, розходимось
Вопрос был про айтишников, я про них и говорю.
Налитое яблочко• 30 июля 2025
Ответ дляПушАпница
Эта сфера выросла бы и так) если вы про АйТи
Нет, не выросла бы)
По крайней мере в таком масштабе, как была раньше
ПушАпница• 30 июля 2025
Ответ дляНалитое яблочко
Из вашей ЗП)
Ну естественно. Доход же мой
Налитое яблочко• 30 июля 2025
Ответ дляПушАпница
Ну естественно. Доход же мой
Значит были бы меньше за, и меньше смысла оставаться в Украине.
Очевидно же)
ПушАпница• 30 июля 2025
Девы, вам лишь бы поговнить ото
Кумася• 30 июля 2025
Всем все равно
Сегодня я не я• 30 июля 2025
Ответ дляНадежда наш компас
А коли це буде? Вже четвертий рік про це кажуть
Насправді автор має рацію, багато хто в Україні працює неофіційно і платить мінімальні податки при великих заробітках. З іншого боку у нас така податкова ситуація, що люди змушені обходити систему
ЯспАкойнаЯ• 30 июля 2025
а так же репетиторы, мастера маникюра-педикюра, ресничек, губок и прочей лабуды)
Сегодня я не я• 30 июля 2025
Ответ дляЯспАкойнаЯ
Фактично увесь малий бізнес
Налитое яблочко• 30 июля 2025
Ответ дляСегодня я не я
Так уже идёт сгибания несколько лет
https://minfin.com.ua/2025/03/04/146403070/
Благоуханочка• 30 июля 2025
Они сейчас массово уходят с ФОП на гиг-контракт. Так что зря бесятся.
Благоуханочка• 30 июля 2025
Ответ дляПушАпница
До них все равно эти деньги не дойдут. Успокойтесь. Это как или на фронт, там парней менять нужно. Всем ясно, что никого не поменяют. Так и здесь инвалидам и пенсионерам кукиш, а кормить шоблу у корыта не интересно.
Намакушка• 30 июля 2025
Ответ дляТримбулька
та ні
одні платять і кажуть мало а плиточник ціни собі не складе але нічого не платить
тупо це писати «так станьте»
Так пліточник - класична самозайнята особа, яка бере на себе усі підприємницькі ризики, у тому числі по самостійному пошуку клієнтів.
Айтівець ухиляється від податків, заміщуючи трудові відносини фіктивним підприємництвом. Отримуючи зарплату, без відповідних податків
viter33• 30 июля 2025
Ответ дляНамакушка
Йшлося про плиточника/будівельника, який працює чисто за нал (не як найманий працівник, не як ФОП, без реєстрації, всі гроші отримує готівкою, без сплати податків )
-Ань-• 30 июля 2025
Ответ дляТримбулька
та ні
тупо це писати «так станьте»
Звертайтесь до державних плиточників, які працюють за зарплату. Отримуйте відповідну якість.
Чи вас ваша держава навіть плиточниками не забезпечила?

Ваші друзі чому не користуються плиточниками, які в папірцях і податках державі розбираються краще, ніж в укладанні плитки?
Жінка з перцем• 30 июля 2025
Ответ дляНадежда наш компас
мало податків???
А что много?
Душка-свекрушка)))• 30 июля 2025
Ответ дляПушАпница
Так цієї пенсії в ІТ Фопов не буде, її з мінімального ЄСВ їм нарахують.
Царівна Жабка• 30 июля 2025
Ответ дляПушАпница
Потому что они уходят таким образом от налогов на ЗП.
Работают как наемные сотрудники и получают минималку и платят с остального дохода 5%.
А с ЗП налоги это 5% военный сбор, 18 - налог на доход и 22 - единый социальный.

Вот и подумайте)
Блин 45% аж обидно за белую зарплату работать , та к взамен все платное: садик, школа, медицина.
Послушная• 30 июля 2025
Ответ дляНадежда наш компас
мало податків???
А що, може 23%+22% на з/п, чи 18% податку на прибуток і 20% ПДВ ? Чи 5% єдиного то багато? Можливо в цифрах багато, ми ж не в курсі про ваші доходи.
Послушная• 30 июля 2025
Ответ дляТримбулька
вже не високі, плиточник в місяць чи сантехнік має більше і податок не платять
Це точно, ера людей, які працюють руками, скоро до плиточника чи сантехніка черга буде на роки, а вони обиратимуть куди йти, а куди ні.
viter33• 30 июля 2025
Ответ дляПослушная
І це супер
+ будівництво розвиває суміжні галузі - виробництво буд.матеріалів, транспорт, логістику, проектування,..
На відміну від ІТ (з якої користь лише - притік валюти в країну)
Послушная• 30 июля 2025
Ответ дляНадежда наш компас
О, це каста, на яких потрібно добряче працювати, щоб пенсію в 200 000- 400 000 забезпечити на кожного
Госпожа Белладонна• 30 июля 2025
не вижу причин для бешенства...
ФОП- официальная работа..
Налогообложение установлено законом.
Мне вообще монописуально кто и как зарабатывает.
Лика-прилипка• 30 июля 2025
А чого це мало податків у ФОПа?
5% єдиного, 1% ВЗ від отриманого доходу, ну і ЄСВ з мінзарплати.
Це не мало.
ПушАпница• 30 июля 2025
Ответ дляДушка-свекрушка)))
Пенсии платят сейчас. Или вы думаете то что в сэсэсэре заработали наши родители те деньги лежали и ждали их выхода на пенсию?
viter33• 30 июля 2025
Ответ дляЛика-прилипка
А чого це мало податків у ФОПа?
Це не мало.
Як з чим порівнювати
Якщо порівнювати з оподаткування з/п (бо у 90% ІТшник працює фактично на з/п) - то відчутно менше
Так, це не вина ІТшника, таке законодавство
Лика-прилипка• 30 июля 2025
Ответ дляviter33
Як з чим порівнювати
Дохід ФОПа - це всі отримані кошти, а не зарплата, а ще є витрати, їх ніхто ж не враховує.
У юрособи яка виплачує зп найманим, далеко не завжди податкове навантаження 6%, часто менше набагато.
Попельшка• 30 июля 2025
Ответ дляПушАпница
пенсіонери отримують пенсії зараз не за рахунок наших податків а за рахунок вливань від ЄС