котопёс• 05 августа 2025
Вперше здаватиму свою квартиру. Договір чи як собі "соломки підстелити"?
Здаватиму квартиру. Досвіду ДО не було - тому і питаю у вас, більш досвідчених людей.
Як власне її здавати? Щоб потім не потрапити в халепу?
1. В квартиру буде нова побутова техніка (так, ДУЖЕ економ-класу, але для мене то гроші...)
2. Плюс переживаю аби потім не вийшло що людин не хоче виселятися в час Х тощо
Договір укладати? То через нотаріуса чи як?
Якщо що, у мене ФОП є (але не знаю чи підійде, там же інші КВЕДи тощо)
Гуляю босоніж• 05 августа 2025
Ответ длякотопёс
дякую, навіть не думала про це. Взяла собі ’на карандаш’!
Ещё можно оговорить, что в случае, если при выезде квартира нуждается в уборке, то оплата клининга за счёт арендатора. Порой люди выезжают и такой срач после себя оставляют...
котопёс
• 05 августа 2025
Ответ дляУкраїна наше все
У нотариуса не заверяла . Подшила свой экземпляр в папочку и хранила . Может , договор не на многое влияет , но он вносит ясность и определенные рамки в отношения арендодатель - арендатор и отметает разные ’а я не услышал , не так понял , а вы не говорили’ .
зрозуміло! дуже дякую за прикладні поради!
котопёс
• 05 августа 2025
Ответ дляБешене сарі
Якщо Ви плануєте сплачувати податки, то договір все одно в тумбочку. Вам треба додати потрібний КВЕД і самостійно декларувати суми з оренди щокварталу. Тільки при здачі квартири в оренду втрачається пільга 60 кв. м і будете ще додатково сплачувати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на всю площу нерухомості, що вам належить
погуглю, дякую.
котопёс
• 05 августа 2025
Ответ дляГуляю босоніж
ой, чула про таке... ще якщо є тварини/діти... хоча проти твраин не маю нічого проти - якщо хазяїва потім шпалери подрані переклеють тощо
Україна наше все• 05 августа 2025
Ответ дляВредняжка
ни за что..но хоть какая-то прокладка ..афтор судя по всему оочень... скромная для этих дел)
Ой , от тех риэлторов толку как с козла молока . Мой арендатор искал квартиру через риэлтера , так мне эта тетя подсунула договор на полстранички . Особо мне понравился пункт ’Арендодатель не имеет права беспокоить арендатора’ . Что под этим подразумевается , тетя мне так и не смогла объяснить .
Не за Будка• 05 августа 2025
Что значит эконом класса? Новое или б/у восстановленное из Германии или купленное по ОЛХ?
Заліковий троль• 05 августа 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
А за що відповідає ріелтор?
Він не несе жодної відповідальності, просто бере гроші.
При покупці вони також вже не потрібні
Ріелтор може порекомендувати нормальних орендарів, щоб не винесли останнє.
Також при продажу вона нам давала купу влучних порад, які документи потрібні, бігала по інстанціям і вирішувала питання. Я, як продавець, нічого їй не платила, але послуги отримала. Чому я маю від них відмовлятися? Так, вона посередник, відповідальності на ній нема, але завдяки досвіду була допомога з її боку
Вредняжка• 05 августа 2025
Ответ длякотопёс
у мене є зубастий дядько))) я зараз інфо збираю - а потім планую що він куруватиме ’проектом’)))
ищите без детей, животных и стариков (кидайте тапками), качайте договор с нета, делайте под себя, пробивайте всеми доступными методами потенциальных претендентов, заключайте сначала на пол-года..типа хотите продавать квартиру, а дальше будет видно..ну и конечно деньги лично в руки и почаще предупреди поначалу наведывайтесь... оплата 1-3 число..без всяких там нытьев будут ныть-прощайтесь....
Непозбувна Бентега• 05 августа 2025
Ответ дляЗаліковий троль
Откуда риэлтор может порекомендовать порядочных? То есть поручиться за кого-то? Вы серьезно? Более бесполезного дармоеда чем риэлтор еще поискать надо
котопёс
• 05 августа 2025
Ответ дляНе за Будка
нове
Бешене сарі• 05 августа 2025
Ответ дляГуляю босоніж
и не просто можно, а нужно. И не просто оговорить, а прописать. Кому не нравится - пусть ищет дальше.
В идеале также прописать ремонт техники за счет арендатора. Тогда бережнее относиться будет.
Україна наше все• 05 августа 2025
Ответ дляЗаліковий троль
По каким инстанциям бегала риэлтер ?
Заліковий троль• 05 августа 2025
Ответ дляНепозбувна Бентега
Наприклад, вона вже селила тих людей. І вони без проблем оплачували житло і не псували навмисно майно.
Вредняжка• 05 августа 2025
Ответ дляУкраїна наше все
а мне риэлтор привела очень хорошего парня..на удивление живет лет 5) без проблемный вообще)
Бешене сарі• 05 августа 2025
Ответ длякотопёс
Не переклеять. Це при заїзді всі милі і відповідальні. А при виїзді... Ви колись розлучалися? Так от, при виїзді милі квартиранти часто стають, як квінтесенція свекрухи і майже колишнього чоловіка під час розлучення.
котопёс
• 05 августа 2025
Ответ дляВредняжка
дякую.
забіжу наперед і спитаю, можна?))))
якщо не дай Боже людина наступної розрахункової дати не сплачує - як її виселять? З поліцією? от тут і можуть вилізти нюанси що типу здавав квартиру неофіційно, не інформував податкову тощо...
забіжу наперед і спитаю, можна?))))
Непозбувна Бентега• 05 августа 2025
Ответ дляЗаліковий троль
Это крайне редкий случай. Но и ручаться никто ни за кого не будет. В случае чего вы предъявите претензии риэлтору? Нет конечно
мадамГрицацуева• 05 августа 2025
Ответ длякотопёс
Дякую.
А як той офіційний договір заключати?
Пошукайте онлайн приклади договору оренди. Вичитайте, змініть, що захочете.
В договорі оренди вказуються дані обох сторін (орендаря і орендодавця). Якщо плануєте офіційно як ФОП здавати - свої дані ФОПа, а не звичайної фізичної особи. У орендодавця просіть паспорт, зробіть фото з нього.
Якщо через рієлтора заключаєте договір, в них є готові бланки, але Ви можете запронувати свій.
Заключайте на рік.
Заліковий троль• 05 августа 2025
Ответ дляУкраїна наше все
По каким инстанциям бегала риэлтер ?
По комуналці, наприклад. Що боргів у мене, як у продавця, нема
котопёс
• 05 августа 2025
Ответ дляБешене сарі
цікаве порівняння))))))))))))))))))))))
Бешене сарі• 05 августа 2025
Ответ дляЗаліковий троль
’Ріелтор може порекомендувати нормальних орендарів, щоб не винесли останнє’. Як? Рієлтор їх особисто знає? Ні. Вони просто знайшли оголошення рієлтора на олх
Вредняжка• 05 августа 2025
Ответ дляЗаліковий троль
кстати да..они пасутся на своих районах, как и не путевые орендаторы съежают с неоплаченных квартир тоже в рамках района и знают уже друг-друга)
Україна наше все• 05 августа 2025
Ответ дляЗаліковий троль
Не смешите мои тапочки . По комуналке постороннему человеку никто такой информации не даст .
мадамГрицацуева• 05 августа 2025
Ответ длякотопёс
а в податкову якось інформують?... чи таке?...))))
Купа народу здає неофіційно. Я - офіційно, плачу 5% з оренди як ФОП. Ви самі вирішуєте
Творог для розжига• 05 августа 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
Побутова техніка економ класу.
Я вже уявила її стан через півроку-рік активного використання.
Удалено администрацией...
Гуляю босоніж• 05 августа 2025
Ответ дляБешене сарі
В договоре оговорить, естественно. Он реально полезен, как выше написали, когда ’ой, а я не так понял’. Есть куда пальцем ткнуть. Но от серьёзных проблем не защитит.
Ремонт техники - спорно. Если техника старая или убитая, только дурак согласится или от безысходности. И 99%, что ничего он чинить не будет.
Но вообще чем более чётко прописаны все эти мелочи в договоре (кто что чинит и прочее), тем проще договориться потом. Правда, только с адекватными людьми)
Заліковий троль• 05 августа 2025
Ответ дляУкраїна наше все
В деяких інстанціях дали, в деяких - ні.
Свої тапочки можете смішити самі, я не претендую
Инфотуфелька• 05 августа 2025
Заселився квартирант один-а привів друга і живуть тепер двоє
Що робити в такому випадку?
Бешене сарі• 05 августа 2025
Ответ длякотопёс
дякую.
забіжу наперед і спитаю, можна?))))
Ви як фізособа (ви ж навіть будучи ФОПом можете здавати житло як фізособа, вірно? просто податки інші) можете задекларувати дохід від оренди до 1 травня наступного року. Це якщо хтось вякатиме про податки. А так зазвичай без поліції обходиться. Але про всяк випадок майте два замки і ключі квартирантам давайте тільки від одного.
мадамГрицацуева• 05 августа 2025
Ответ дляИнфотуфелька
Що робити в такому випадку?
Якщо вони сплачують комуналку і нормально себе ведуть, то яка, по суті, різниця?