40каградусная• 08 августа в 00:39

В кого антифосфоліпідний синдром, як ви живете?

Читала багато про вагітність і цей синдром, а що після вагітності чи хто не планує вагітність і має цей синдром? Що взагалі потрібно робити і чи потрібно?
автор 40каградусная • 08 августа в 00:45
В мене було два викидні, підозрювали АФС, але я не здавала аналізи, бо більше вирішила не вагітніти. Зараз уже пройшли роки і довелося здати з переляку, бо симтоматика була погана. Відбулась легким переляком, але пішла таки здала і АФС в мене є. Була в терапевта, АФС підтвердив і сказав що і без аналізу мені б його поставив би, нічого не призначив. То ок? не треба нічого моніторити час від часу?
Sunrise23• 08 августа в 01:12
Вам нужно к ревматологу и сдать ANA методом ift, перед приемом.
АФС первичный это ооочень большая редкость.

У меня все нормально, пока ничего не принимаю, ближе к 40 думаю начну аспирин в небольших дозах
Sunrise23• 08 августа в 01:14
Ответ для40каградусная
А почему решили сдать анализы? Что беспокоило?
автор 40каградусная • 08 августа в 02:38
Ответ дляSunrise23

Що означає АФС первичный?
мені уже 44, за аспірин питала - не призначив, каже не потрібно
автор 40каградусная • 08 августа в 02:44
Ответ дляSunrise23
думала, що тромб. Різко почала боліти нога, гаряча стала, потім трохи опухла (час від часу буває отікають ноги від сидячої роботи і помічала, що одна наче сильніше, але сильно в очі не кидається). Важко дихати було. До ранку нога стухла, але ще боліла, а от задишка посилилася. Пішла в лікарню, обдивилися мені ноги, зробили УЗД, нічого не знайшли. Здала Д-димер і АФС. І то АФС то уже по рекомендації лікаря УЗД через те, що вона його має і мені порадила. Коротше Д-димер ок, а от вовчаковий в АФС не ок, тому пішла до терапевта.
Що з ногою було, що за задишка - не ясно, все пройшло за пару днів. Але хекала сильно, навіть взутися чоловік допомагав, бо нагнутися то караул було
Пройшло і почуваю себе прекрасно - це слава Богу, але що це було?
автор 40каградусная • 08 августа в 02:51
ще до виявлення АФС в мене була вузловата ерітема, потім суглоби боліли, якась типу ревмоатака. Тоді аналіззи були чисті, але ревматолог казав, що треба через півроку повторити аналізи. А там така кіпа їх, не одна тисяча гривень, то років 8 назад було, я нічого не робила, бо все пройшло. А потім вагітності, які закінчилися викиднями. Гінеколог запідозрив, що це скоріш за все цей АФС, але по новому кругу я не пішла здавати
автор 40каградусная • 08 августа в 02:56
Ответ дляSunrise23

Прочитала, що таке первичний. Дякую, піду ще здам ANA методом ift.
Sunrise23• 08 августа в 08:34
Ответ для40каградусная
Я тоже считала считала что у меня просто АФС, вынашивала на Клексан с аспирином, но во время беременности стали болеть суставы, сдавала ANA, но не тем методом и показало, что все в порядке. А после родов была слабость, сильно выпадали волосы и через год стала покрываться сыпью на солнце, тогда и поняла, что это не только АФС и пошла к ревматологу
автор 40каградусная • 08 августа в 18:32
Ответ дляSunrise23
В мене теж коси сипляться періодами і після сонця на тілі плями або вузли зявлялися, більше на сонце стараюсь не показуватися. Мені ревматолог казав не можна сонце, а я не повірила, аналізи ж всі ок були. Але ANA я цим методом не здавала, можливо в ті роки не було ще такого аналізу, бо я здала все що було на системні захворювання, все було в нормі
автор 40каградусная • 08 августа в 18:36
Ответ дляSunrise23
а дитина ваша як? перевіряли? Бо моя мала має або позитивні ANA, або на верхній межі норми. В неї теж були плями на ногах декілька разів, були суглоби, була підозра на Крона. Наразі діагноза немає, теж не знаю що в неї, але добре, що все проходить
Sunrise23• 08 августа в 18:40
Ответ для40каградусная
Ему 2 года, не проверяла. Да и вероятность, аутоиммунных заболеваний у мужчин гораздо ниже.
А ANA блот сдавали ребенку?
Тот что выше анализ показывает активность и если он положительный обычно назначают блот и компоненты комплемента С3, С4
автор 40каградусная • 08 августа в 18:51
Ответ дляSunrise23
А ANA блот сдавали ребенку?
я в цьому не розібралась, так багато аналізів, що караул хоть кричи.
Останнє, що здавали IgA, IgG, IgM, ретикулоцити, генетичний на Жильбера, Жильбера підтвердили. Зараз планово ще маємо здати ще якіть. ANA блот точно не призначали.

То тягнеться уже багато років. Ревматолог сказала забути, якщо нічого не турбує. Але не виходить забути, періодично її болять ноги, то одна, то інша, то обидві. Але буває так, що на другий день проходить і знов наче все нормально.
З малою були в гематолога, то були тромбоцити низькі і кров повільно згорталася, плями типу синців були, та виключила своє, відправила до дерматолога, вона ставить васкуліт під питанням, але сказала, щоб це перевірити треба взяти біопсію з плями. Плями пройшли, їх немає, чому я дуже рада.
Помім живіт - гастро, колоноскопія. І от наче все по аналізам +-, немає чіткої картини
Sunrise23• 08 августа в 19:05
Ответ для40каградусная

У меня СКВ, симптомы те что описываете похожи. Но начинать надо с Ana ift, если положительный, то тогда уже все остальное
автор 40каградусная • 08 августа в 19:09
Ответ дляSunrise23
То описувала скарги малої, власне в мене теж схоже, але в мене періодично болять взаглі усі суглоби, не тільки ноги.
У вас бувають червоні щоки? Ви щось приймаєте? Воно ж не лікується, тільки симтоматична допомога?
Sunrise23• 08 августа в 19:16
Ответ для40каградусная
Лицо не краснело никогда, высыпания от солнца были на руках и в зоне декольте и не такие страшные, как в Гугле)
Суставы тоже болели не постоянно.
Не лечиться, но принимаются препараты пожизненно, на которых можно войти в ремиссию. Опасность в том, что если волчанка не под контролем, то может поражать многие органы и системы