Замулена ріка• 13 августа 2025
А куда деваются аутисты?
Взрослые аутисты? Вот у меня сейчас ребёнку 5, в группе 2 ребёнка инклюзия, там аут спектр, но разный. И в садике по 15 детей в группе, в каждой есть 1-3 инкл. Это их сейчас так много стало? Или они постоянно были? Я взрослого ни одного не встречала.
Точу ляси• 14 августа 2025
Ответ дляЗамулена ріка
У вас был диагноз от психиатра? Тех, кого знаю - дети очень печальные. Вообще без речи в 5 лет, корректируют взаимодействия, агрессия.
Діти виростають, поведінка коригується, мова також. Мій син заговорив у 7 років. Зараз йому 18, аутичний спектр вже лікарі не відмічають, має інший діагноз. Ви б не зрозуміли, якби побачили. І так, нічого смішного, навчається на програміста, бо там розуміє, а інші предмети важко даються.
фан L.O.S.T.• 14 августа 2025
Их всегда было много, только диагноз был не очень модный, все скрывались и врачи не ставили каждому встречному этот диагноз
Кудрі кручу сама• 14 августа 2025
Ответ дляУраганнаЯ
Всеодно була б інформація десь, сусіди все про всих знали,моя думка що раніше цього не було так багато.
зараз кожна 36 дитина з РАС
кожна 9 з РДУГ
Кудрі кручу сама• 14 августа 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
До 15 теж був, просто менше помітний, а в віці 12-17 можуть бути сильні відкати
ну значить прям настільки менше помітний, що ніхто не помічав
мова, садочок з 3 років, друзі, компанії, звичайна школа, мільйон гуртків, завжди бажання кудись йти, їхати або щоб гості приходили і давати концерти перед ними)
якщо прикопуватися - то з навчанням виліз дефіцит уваги, але це не заважало мати добрі оцінки і була хвилями вибірковість у їжі.
Все.
Зараз ніхто б не повірив що це була така дитина. І ті хто знав раніше - не розуміють як можуть бути такі зміни
Все.
Кудрі кручу сама• 14 августа 2025
Ответ дляЦибулька зла
Девочки, простите, а можно вопрос?
У меня хороший друг есть, товарищ, взрослый, 30+. Я раньше думала, что он или чепушит, или приписывает себе. Как-то поделился, что у него Аспергер. Кое в чем своеобразный, но все мы своеобразные... Единственное, почему верила - он добрый, мега умный, душевный, но иногда не распознает тонкостей в общении. Прямолинейный. Может сказать прямо то, что лучше не говорить или не понять эмоцию. Но мужчины бывают такие )
Так вот. Пару месяцев назад с ним что-то стало происходить. Как депрессия. Ничего не говорил. А потом резко... В общем, с ним что-то нехорошее, сейчас проходит лечение, но... Родители говорят, что все очень нехорошо пока.
Я тему из ленты увидела, решила спросить. Это тот самый откат? И это же восстановиться?
может быть аутистическое выгорание
это когда очень долго приходится маскироваться чтобы жить как все ’нормальной жизнью’
из-за сенсороной чувствительности многие люди с рас не вывозят нормотипичный мир
Кудрі кручу сама• 14 августа 2025
Ответ дляКиця-бриця
У меня подросток тоже умница! Классный интересный просто немного другой. Я не считаю это болезнью или дефектом. Очень его люблю 😻
В детстве он сильно отличался дети его тяжело принимали. Буллинг был.
А сейчас уже намного лучше. У него получается адаптироваться. Он слегка чудаковатый и рассеянный, но обаятельный.
и вот почему у многих сначала хуже, а потом лучше, а у меня наоборот
ребенок наоборот разучился адаптироваться?..
Кудрі кручу сама• 14 августа 2025
Ответ дляНа паровозе
Тогда почему многим аутистам дают инвалидность и диагноз ставит психиатр, если это не болезнь ?
потому что у болезни есть начало, лечение итд
для рас такого нет - потому не болезнь, а расстройство
Не прохожу мимо• 14 августа 2025
У меня дочь 16 лет, с отличием закончившая школу, с математическим складом ума , в этом году поступила в колледж на айти-специальность, но совершенно не может социализироваться в обществе. Все время нужно ее контролировать, чтобы умылась, почистила зубы, опрятно оделась. Еще у нее стримы, постоянно бегает по комнате, уже соседи приходят жаловаться. Может кто, посоветует в Киеве, к кому обратиться, для коррекции поведения. И еще не знаете, существуют ли какие-то группы или кружки, где встречаются подобные подростки для общения, потому, что со своими сверстниками совершенно не может найти общий язык.
Несемо світло разом• 14 августа 2025
Ответ дляЗамулена ріка
РАС це спектр, це не хвороба. Це не як астма, як приклад, що буває якихось декількох варіацій та ступенів тяжкості ( іто можна по стандартним протоколам вести), це коли одна людина в спектрі з іншою можуть зі сторони взагалі нічим один на одного не бути схожі. І РАС це з народження, воно нікуди не дівається як і самі люди. Тяжкі корегуються чи ні (від батьків, начальної тяжкості, доступності послуг, коморбідності з іншим), і тоді чи ви їх не бачите коли вони виростають, тому що вони по квартирам/лікарням, чи бачите вже ’підшліфованими’ та звичайно маскінг робить своє. Чи, якщо коморбідність, то ви не бачите це як аутизм, а як інше щось. ’Легкі’ по суті не видніше вашої, як я зрозуміла , НТ дитини. Коли раннє втручання, доступність послуг, дохід батьків і з самого початку немає головного- розумової відсталості. Вони прилаштовуються, маскуються і живуть як всі . Потім. Але періодично зникають з полю зору- вигорають. Потім постають з попелу і так знову. А буває не витримують. Якщо підтримки, розуміння немає... Раніше вважалось що розумова відсталість то і є основа аутизму, насправді це взагалі не так, і той, хто досі так вважає, той ще не у цьому століття як мінімум. Зараз вважається що РАС це може бути як звичайна по здібностям дитина, так і реально геній. І звичайно може бути і розумова відсталість любого ступеню. Це може бути така комбінація, коли дитину в 10 років одягають батьки, вона ходить у памперс, а у той час вирішує диференціальне рівняння другого порядку в 8 років. Це приклад). Може бути і навпаки. Але в мене особисто дитина по айкью Гокінг, а було б вище, якщо б не короткочасна пам´ять, що не вспіває за іншим. Але корегуємо, поки підліток, пробуємо зараз все що можливо, але це назавжди, просто трохи вдасться скорегувати і йому до такого пристосуватись. Зараз то жахи для нього особисто. І це айкью та всі алгоритми тестів що він пройшов, це все офіційне тестування спеціалістами, зараз і державними щоб встановити вже все точно та офіційно оформити як є . Але він ніколи в житті не зміг і вже не зможе, вже це ясно у цьому віці, одягнутися в звичайний одяг, ось просто наприклад військову форму повністю, щоб повністю сам, а тим паче за якийсь час. Тобто одяг, взуття, все підбирається по ньому. Це дуже складно і морока та ще. Але ж зі сторони того не видно. Він не ріже нічого, не доторкується до гарячого, не орієнтується на місцевості (тільки одні стежки все життя, крок в крок- у сторону і вже не ясно куди йти), він ніколи сам не купує в магазині скільки вже з цим змагалась, ходить у бервухах, спить у спеціальних, є купа різних спеціальних і бервух і навушників, в нього окремі ритуали та вибірковість в їжі, стіми, мелтдауни, шатдауни, в нього буде стрес тільки від зміни трохи графіку на наступний день у процесі того дня, він не робить багато справ що робить звичайна людина навіть в п´ять років. Але він закінчує школу і можливо здасть НМТ краще багатьох без підготовки, тому що він не готується ніколи і завжди здає все, так було й є, і він у цю школу вступив сам без підготовки по екзаменам сам, просто тому що в попередню не захотів одного дня і вибрав цю через мережу. Ну ось так... Основна риса РАС це завжди спецінтерес. В мого то айті та англійська мова. Він спілкується і думає на ній, тому з того буває в школі вийти тяжко. В школі є предмети, що зараз 4-6, але більшість 10-12. І то педпатронаж зараз, тобто індивідуально з вчителем. Люди з РАС то загадка насправді і для НТ назавжди. .
Несемо світло разом• 14 августа 2025
Ответ дляГубка Боб
Он тяжкой аутист? Мне кажется при легкой форме это и не видно уже в 14 лет+…просто необщительный/нудный/закрытый человек
Як раз якщо легко спочатку, то у підлітковому то жах. Тому що дитина усвідомлює вже свою особливість... І як на мене, то як раз мого саме з РАС але без РДУГ ніхто ’не бачив’ в 5 років, а ось в 15 то видно зразу. Тому і замкненість починається. Через інакшовість та осознання цього дитиною.
Несемо світло разом• 14 августа 2025
Ответ дляТайТаке
А как вы пришли к диагнозу? С какой проблемой пошли , я так понимаю ,к психиатру?
В нас дорослому тяжко діагностувати, особливо жінці. На скільки знаю, тільки в Neuroflex звертаються за цим, там є спеціалісти ’по дорослим’, але шлях тяжкий, довгий, дорогий і по суті тільки для себе. Хоча можливо є й ще десь якісь спеціалісти, я не цікавилась, в мене дитина ж і давно з таким діагнозом
Несемо світло разом• 14 августа 2025
Ответ дляУраганнаЯ
Я не знала раніше жодної людини ні в дитинстві ні в дорослому житті яка не вміє розмовляти,я про таке навіть не чула. А зараз повно таких дітей,які погано розмовляють навіть в підлітковому віці,як роботи.
Ці діти тоді були у спецзакладах чи по хатам сиділи. А зараз вони між всіма, тому що вони в дечому більш люди, вибачайте, ніж НТ. І це набагато кращі люди, ніж НТ, з мого досвіду. Я про без розумової відсталості про РАС звичайно.
Несемо світло разом• 14 августа 2025
Ответ дляКокосиха
Аутизм не лікується, лише коригується медикаментозно+корекційні заняття (якщо така форма як описуєте)
Якщо суто аутизм, РАС, то медикаментозно НЕ коригується. Взагалі. Якщо ви про РДУГ чи коморбідність в РАС , то так, тоді є медикаментозне лікування.
Несемо світло разом• 14 августа 2025
Ответ дляДуша компанії
У меня на работе аутист. Доктор юридических наук и доктор философии, на секундочку. Что он аутист предупредил сразу. У него бзик на цветах, весь кабинет в цветах, от них срач. Он ест на рабочем месте , посуду не моет, пустые бутылки с колы по всему кабинету , А самое страшное развел моль в кабинете , а там куча папок с делами , которые расходятся к судьям и в архив. Т е эта моль может быть везде. Но все с ним носятся как с писаной торбой , потому что аутист. А так очень милый человек. Я бы подумала что просто засранец, а не с диагнозом.
А в мене акуратіст такий, що жесть. Графік наперед, все суто по ньому. Якщо не вкладається ото починається... Все розкладено по міліметру, також і на тарілках, тільки на таці, без ніяк, все потім моється і точно ставиться своїм, тобто як він вирішив, місцям. Все лежить саме на своєму місці. Як він складає постіль, що в мене завжди як попало, то треба бачити. Але йому дуже складно де не так. Ось у своїй кімнаті, своїй квартирі все добре, виїхали закордон і я думала з глузду з ним з´їду, а потім що його відберуть. Приїхали додому.
Несемо світло разом• 14 августа 2025
Ответ дляНадежда наш компас
Епілепсія не дорівнює аутизм
Тільки як коморбідність. Але звичайно аутизм тут не до чого. Просто взагалі мало хто досі розуміє, прочитав тему я бачу, що воно таке те РАС... А, ще й РДУГ в загальну мішалку ліплять.
Несемо світло разом• 14 августа 2025
Ответ дляЛасую колобками
Я о том, что надо все пробовать. От любой болезни рано или поздно будет лекарство
Аутизм не хвороба
Несемо світло разом• 14 августа 2025
Ответ дляЛасую колобками
Это скорее синдром, а болезни разные вызывают
Це спектр, autism spectrum disorder, ASD.
Несемо світло разом• 14 августа 2025
Ответ дляПописанная парта
не аутистами, в 18 лет им меняют диагноз на шизофрению, нет взрослого диагноза аутист
Поки практично так, але вже є прецеденти і батьки борються, виборюючи реальні діагнози. З 27 року маємо надіє що МКХ 11 якось здвине це болото, якщо всі спеціалісти, що реально спеціалісти, не збігуть до цього часу звідси(.
Несемо світло разом• 14 августа 2025
Ответ дляЦибулька зла
Девочки, простите, а можно вопрос?
shutdown
Несемо світло разом• 14 августа 2025
Ответ дляЦибулька зла
Не поняла, с какого балкона? Что за ’оно’ - это еще что?
Не читайте на ніч советську пресу) Десь так. То особисті уявлення про РАС конкретної людини, що зовсім не цікавилася цим питанням ніколи.
Несемо світло разом• 14 августа 2025
Ответ дляНа паровозе
Спектр. Це порушення які вливають на життя та життєдіяльність, тому оцінюється саме функціонування особи. По іншому, окремо, ще не придумали. Але так, це не хвороба у тих сенсах, що позначається як хвороба. На нею у процесі життя захворіти неможливо, вона не передається як вірус чи бактерія, вона не лікується ліками взагалі. Тому й це він, спектр.
Несемо світло разом• 14 августа 2025
Ответ дляЛялька в колисці
Моему сыну Томатис тоже помог
8 лет назад узнали об этом и сразу проходили курсы
Дуже шкідлива методика, може порушити і так нестабільну якщо ще малу дитину з РАС. Взагалі практично не використовується відкрито зараз в цивілізованих країнах. А так звана допомога могла просто співпасти з прогресом по віку. Але дитині співчуває, пройти такі тортури, то героїзм.
Несемо світло разом• 14 августа 2025
Ответ для120-120-120 (не худею)
мене от теж це цікавить. є мама і вона доглядає: вигулює, годує, вирішує всі соціальні і побутові проблеми. а тоді бах - і у мами інсульт-інфаркт-тела-дтп і ще щось - дитину цю куди? кому вона потрібна? родичі не візьмуть - нащо комусь подібний гемор? інтернат? психлікарня? а якщо мама вижила і теж після хвороби потребує стороннього постійного догляду - лежача, паралізована? тоді що????
а якщо коли мама вмерла по старості чи по хворобі і людина з глибоким аутизмом залишилася сама?
Звичайно так, психіатрична лікарня, спецінтернат, що в нас досі існують. Якщо ніхто з рідні не візьме дитину. В мене зараз така ситуація, але рідні немає, а я можу, великі шанси, дуже на жаль, померти і тому намагаюсь ’прилаштувати’ сина. Якщо питання буде не на мою користь за цей місяць, то на жаль ми будемо виїжджати, щоб протягнути закордоном мене час до його повноліття, це поки що як я розумію ситуацію, реально. Тому що там він з його мізками як раз не піде у спецінтернат, а в нього буде соцробітник, що буде робити, що він не може, а на життя він навіть і так заробить, без мови країни і тільки з комп´ютером. Він вже може таке, що перевершує по деяким предметам шкільну програму набагато.
Несемо світло разом• 14 августа 2025
Ответ дляЛялька в колисці
У нас так же было
+ ребенок был гиперактивным, сейчас флегма …
Но проанализировав, я поняла, что это наследственно, по линии отца…
В школе с помощником, учится средне, есть способность к математике. Адаптировать к взрослой жизни можно, но все время нужно напоминать. Например, помыться, сменить одежду…
Ви на саме РДУГ діагностували? Тому що по опису, тому що дали, можливо ж він не весь, то саме РДУГ. А це інше хоч може бути й разом з РАС. Але не завжди.
Несемо світло разом• 14 августа 2025
Ответ дляНа паровозе
В курсе. А ещё в курсе, что многим инвалидность дают и диагноз им ставит психиатр. В школе им нужен тьютор, инклюзия и коррекция и терапия . Значит эти дети больны . Потому что здоровым детям всё это не нужно. Всё остальное - это просто демагогия и игра словами, Так что пургу не несите вы. И да, это тоже будет добре.
Дуже дивно тоді, що в моєї дитини до останніх класів школи не було інклюзії, тьютора і інвалідності. Але в нього зараз стоїть саме f 84.0, тому що це з народження. Але я вирішила тоді не ставити офіційно. В сина немає розумової відсталості. І звичайно була корекція, і психолог, у нашому випадку й логопед-дефектолог (але то не обов´язково) , а навіть довго взагалі психіатру не було. Але психолог і логопед може бути як і якась корекція у НТ дітей. Представляєте!? А у когось ставлять і в 35 років, і в 40 зараз. І моя дитина хвора на астму, але в неї просто є РАС і це як раз не хвороба. Ви у тому столітті, наважтесь ввійти в це.
Несемо світло разом• 14 августа 2025
Ответ дляГарні диньки
Что такое пни ?
Психоневрологічний інтернат.
Несемо світло разом• 14 августа 2025
Ответ дляНе прохожу мимо
Найдіть у фейсбуці групу Спитай аутиста. Вона саме для дорослих з РАС. Там також скорегують в дорослі чати.
Кудрі кручу сама• 14 августа 2025
Ответ дляНесемо світло разом
а коли не легко спочатку, то у підлітковому не жах?
Несемо світло разом• 14 августа 2025
Ответ дляКудрі кручу сама
У всіх по різному, але буває краще саме потім . Але це більше опис РДУГ ніж РАС у вас зараз. Я пишу саме про Без коморбідних порушень, чистий так би мовити РАС, він от такий.
Чумацький Шлях• 14 августа 2025
Ответ дляЗамулена ріка
В пни не была. Но эти дети сейчас везде. У малого в группе 2. И ещё среди знакомых 2. И я вот не понимаю - их раньше не было, или эти 4 человека будут потом их во взрослом возрасте скрывать?
Взрослые не так видны, как дети