Любительница• 14 августа 2025

Яку школу ви б обрали?

Тема поговорити про освіту і навчання дітей. Які у вас пріоритети при виборі школи?
Варто намагатись віддати в кращий ліцей, де треба буде впахуватись, чи задовольнитись звичайною школою, де дитині буде легко?

Дискутували з подругою. Мій син і її донька навчались в одному класі. Цього літа вона перевела доньку в ліцей Лідер, тому що вона "дбає про майбутнє своєї дитини". А я типу не дбаю))

А я собі думаю, який сенс так перевантажувати дитину, якщо вона і в звичайній школі кожен день займалась з репетиторами?

А з іншого боку, може це я свого жалію? Син навчається на 9-10-12, особливо не перевантажуючись. Займається додатково тільки англійською. Школа непогана, але не серед тих, які вважаються "сильними". Зате вона недалеко від дому, і не треба возити щоранку.
Що б ви обрали і чому?
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ дляСяду на шию, дорого!
Я вам більше скажу, бо знаю подібну ситуацію. Потім він ще скаже - а я сюди не просився, ти мене запхала, то ти і вчися, а мені і так добре... насідати треба, щоб геть не облінився і не запустив.. але насідайте там, де він є.. я насідаю, не хочеш вчитися, давай помагати, бо доведеться йти швидко працювати - іди викинь сміття, попилосось, поможи готувати, піди в магазин і тп. Головне, щоб він геть неоледачився - а чим навантажувати чи навчанням, чи працею, немає різниці... бо то, і то праця по суті. До речі, в мому випадку, в якийсь момент почав казати, коли просила помогти- мені треба уроки робити, і почав за уроками ховатись.. в 7 класі він ще не розуміє для чого воно йому, з дорослішанням повинно трохи доходити. Вам головне контакт з ним не втратити, зараз наступні 2 роки буде важче, бо пубертат і стане ще імпульсивнішим... промивайте м´яко мізки при нагоді, розказуючи які переваги дає навчання в житті, і дайте час дозріти... але зовсім спуску в 7 класі я б ще не давала....
оце ж я йому так на мозок і крапаю)
Вже достатньо дорослий, кажу про ціни. Що ось за цей відпочинок ми заплатили стільки -то, а взагалі середня з/п така-то. І він трохи прозріває.
Не хочеш вчитись, не звикай до гарних дорогих речей, бо в дорослому житті не зможеш собі їх дозволити, а батьки не вічні, не зможуть тоді їх купувати, і все в такому дусі)

Трохи діє...але чи подіє)
сладкий_ноябрь• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница
З можливостями соцмереж, вистрелює у всіх, хто цього прагне.
+ там є ще своя ’кастовість’. Найдорожчі - це зараз КПТ-спеціалісти.
Там цінник за 3000 грн можуть загнути легко.

Інша справа, що сама професія досить специфічна, і тільки через гроші там навряд чи можна втриматись, вислуховувати всі ці скарги від клієнтів.
Бо я як ходила, так тільки скіглила перші декілька місяців))
Я вас прошу.
Психологів валом і за 200 грн
Точніше оті 90% і працюють за ці гроші якщо не на ставку в 8 тис.
Це як з психіатрами і психотерапевтами. 1% отримує 2000, інші 99% 200.
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ дляSvitlo_
Ви до багатьох звернулись?
Шукала ж психолога, то шукала рекомендації. Всі були трохи дешевші, десь біля 1500 грн на той час. Зараз вже мабуть більшість - за 2000 грн.
Але багато представників всіх професій. Айті також велика кількість. Тільки у когось з/п 5 тис дол, а хтось без роботи сидить.
Сяду на шию, дорого!• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница
так, погоджуюсь) конкретно в цьому не бачу проблеми.
Більше хвилююсь, щоб не виріс без особливих домагань і прагнень.
Привчайте до праці, підтримуйте здорові відносини... в мене в знайомих донька вчилась ну дуже посередньо, в звичайній школі провінційного містечка. Після 9 класу пішла в медичне училище, батьки особливо їй ніяких очікувань не виставляли, втрапила в училище, то й добре.. на останньому році донька сказала, що хоче вчитись далі в медінституті, і чи вони поможуть з репетиторами... ті не пошкодували коштів, вивалили немало на це, за рік її так натаскали, що здала ЗНО на 180-190баліа і вступила до медичного інституту Богомольця, вже його закінчила і працює лікарем в Києві... а школа була ніяка, і вона в ній не рвалась до навчання.
Мати тріля• 14 августа 2025
Ответ дляSvitlo_
Новий розподіл. Ліцеями залишаться одиниці. В ліцеях не буде початкової ланки. І в багатьох і середньої
Це вже давно так.
Мій старший закінчив 8 клас. Школу, яка наша за місцем реєстрації, зробили початковою після його 5 класу. Рішення про це було прийнято роки за два до того.
Ще дві школи мікрорайону зробили гімназіями 1-9 клас тоді ж.
Лише дали довчити тих дітей, що були у середній та старшій школі.
Така бойова Я• 14 августа 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
А ви порівнювали цей рівень?
Наприклад з математики :)
Звичайна школа орієнтується на середній і достатній рівень, таких завдань на нмт трохи більше половини. Тобто якщо слабкі вимоги, то про хороші результати нмт можна й не мріяти.
Так і я про те
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ дляСвятатабожа
Так попит чи таки велика пропозиція психологів? Але велика пропозиція далеко не завжди означає, що є великий попит на них. І якщо вони вкладаються в рекламу (а це явно так, якщо випливають у вас в рекомендаціях), то попит на їх послуги явно не перевищує пропозицію
можливо і так. Моя подруга психолог, в неї ніколи не було проблем з клієнтами, а зараз каже звернень в рази більше. Важких клієнтів не бере. Кандидат наук і до речі не КПТ, як зараз модно.
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ дляМати тріля
Який ліцей?
Лідер непоганий, але у Києві є ще чимало гарних ліцеїв.
Наприклад? Який би порадили в Печерському районі?
Біля Олімпійської природничий гарний.
Сяду на шию, дорого!• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница
оце ж я йому так на мозок і крапаю)

Трохи діє...але чи подіє)
Подіє... я ще сказала, що якщо вчиться далі після школи, то ще живе за мій рахунок... якщо ні, то хай готується у 18 років шукати роботу і аревідерчі на свій хліб .. я на шиї лодирів тримать не буду
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
Я вас прошу.
Психологів валом і за 200 грн
В якій професії гарантовано отримують високу з/п всі?
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ дляСяду на шию, дорого!
так у неї все закономірно. Якщо дитина хоче вчитись, то вона буде вчитись в будь-якій школі.
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ дляСяду на шию, дорого!
теж варіант)
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ дляSvitlo_
Держава не буде фінансувати ліцеї з початковою школою. Хочете залишити - шукайте фінансування
А чим вони керуються, ухвалюючи такі рішення?
Не можу зрозуміти логіку цих покращень.
Мати тріля• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница
Біля Олімпійської природничий гарний.
Я у іншому районі живу.
Якщо вам у Лідер їздити далеко, але живете теж на Печерську, навіть не можу уявити, де.
Діти знайомих аж на Поділ їздили у початкову школу, а потім вступили в УФМЛ, який біля виставки, зараз лише на вихідних вдома бувають.
Але ж все залежить від локації.
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ дляМати тріля
Я у іншому районі живу.
Але ж все залежить від локації.
та ні, в Лідер близько їхати, але пішки далеко.
Сяду на шию, дорого!• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница
мені до речі, цікаво як це взагалі буде організовано.
Наша школа - ліцей, школа велика, 3 чи 4 поверхи. Це все буде під 10-11 класи? Більше 1000 старшокласників? Це з усього Києва чи як?)
Навіщо вони таке роблять, незрозуміло.
Так закордоном... але там ця ідея трохи по іншому реалізована... є початкові школи, без жодних спеціалізацій, в які ходять по місцю прописки, і зачисляються без всіляких тестів і конкурсів. Школа обладнана під малих дітей, дитячі майданчики, розфарбовані класи по-дитячому, старшокласники їх не шугають, вони не бачать як ті курять чи дівчат тискають, чи ще всякі дурниці роблять. Спокійна атмосфера. Потім іде фільтрація дітей вже по рівню здібностей розприділяють, є гімназії, є звичайні школи. гімназії це вже типу районні школи, де діти вже зїзджаються з районів, відбір по оцінкам чи екзаменам. Після 9 класу може бути знову розподіл, на професійну освіту, чи гімназі-ліцеї, де вже суто академічний нахил для дітей, які потім хочуть іти до інститутів. В кожній країні є свої особливості, до якого класу початкова школа, як далі йде розподіл і як називаються навчальні заклади. Але загалом принцип один - початкова школа має бути відділена від старшої школи фізично. В штатах так само, 1 клас не вчиться разом з 10.. ніби логічно, але як в нас це реалізують...
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ дляСяду на шию, дорого!
про початкову я розумію. Мій страший якраз так і навчався в окремій початковій школі, де в них була, ігрова кімната, клас, свій туалет.
Але мова йшла про те, що лишать лише старші класи. То мені цікаво, як вони будуть використовувати класи школи, які розраховані на 1000+ учнів?

А так у всіх школах початкова - це інший корпус, або як мінімум - окремий поверх. Тобто якось їх виділяють і зараз.
...аяприкольная• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница
Дитина тягне розумово, але не тягне мотиваційно. Зараз принаймі. І можливо він би втягнувся і почав посилено старатись, а може це перетвориться на жах для нас і для нього.
Не спробуєте - не дізнаєтесь.
В посередню школу по місцю проживання ви зможете вернутись в будь який момент.
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ для...аяприкольная
Не спробуєте - не дізнаєтесь.
в нашу не повернемось, класи переповнені, і за пропискою у нас інша школа. Тому тут туди-сюди не набігаєшся)
Вже якщо переходити, то тягнути лямку.
Повелитель бітка• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница
мене взагалі хвилює навчання дітей. Це так би мовити моя тема. Закінчила університет з червоним дипломом і постійно вчусь, мені це подобається. Хотіла б привити цю любов дітям, але вони не такі старанні і наполегливі)
Ну окончила я, допустим, обычную школу с золотой медалью, легко поступила на бюджет - а моя бывшая подруга, учившаяся в гимназии, намного больше времени на домашние задания тратила. Точно так же поступила на бюджет - только у неё во время школьных лет было намного меньше времени гулять. Я не считаю что это лучше. Зато я пока гуляла во дворе, научилась прекрасно играть в бадминтон (к сожалению, у моих родителей денег не было платить мне за секции). Вот только у той подруги здоровье слабое и при быстрой ходьбе она задыхается, и она физически не могла в старших классах как я часами бегать с ракеткой.
Решайте сами как вы считаете для вашего сына лучше. Я своих детей осознанно отдала в обычную школу (по программе НУШ), чтобы не было долгих сложных заданий как в некоторых гимназиях, на кружки их отдала. Оба ходят на танцы (мальчик - 2 раза в неделю по часу, девочка - к другому преподавателю 3 раза в неделю по три часа), потому что я считаю что на танцах научат красиво двигаться и дадут растяжку и прямую спину. У меня дети оба любят петь - поэтому оба ходят в музыкальную школу (там тоже задают домашние задания). С такой нагрузкой им будет сложно тянуть гимназию Интеллект - да и надо ли?
Вы как мама, конечно же, желаете чтобы ваш ребёнок был здоров и красив. Я считаю что лучше пусть ходит в ту школу к какой он привык (зачем рыпаться? одно дело если бы ему чем-то не нравилась школа или одноклассники, или в ту элитную школу как ребёнок вашей подруги ходил бы с первого класса и там уже привык). Я считаю, что ему как мальчику для красоты мышц и тела (когда вырастет) лучше бы было сейчас дополнительно записаться в спортивную секцию (или можно даже в 2 разных если в одной занятия всего пару раз в неделю). Или можно на танцы. Это даст что-то полезное для здоровья. А корпение над учебниками при учёбе в сложной школе ничего положительного не даст. Зачем учить те предметы, которые никогда в жизни не пригодятся? Нужно выучить всего несколько, которые понадобятся для поступления и для учёбы в желаемом ВУЗе. Можно и в 12 классе на подготовительные курсы в университете пойти - и наверстать всё что во времена учёбы в школе не успел запомнить, хоть и читал.
сладкий_ноябрь• 14 августа 2025
Ответ дляСвятатабожа
+++ я ніколи не піду до лікаря, психолога, репетитора, який себе рекламує
сладкий_ноябрь• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница
Майже в будь-якій.
Якщо ти спец.
Але йти з високим рівнем в психологи, це тупість.
тяжкаялюдина• 14 августа 2025
Ответ дляSvitlo_
В нашій країні може 2% випускників факультетів психологія отримують гарні гроші працюючи по спеціальності
Так само можна казати про юристів, лікарів, економістів
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
причому тут рекламує? люди ведуть свої сторінки, займаються просвітницькою діяльністю. Підписана в інсті на лікарів, які мене цікавлять, багато корисної інформації, і розумію глибину знань.
сладкий_ноябрь• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница
Біля Олімпійської природничий гарний.
В 145 потрібно пройти.
Можете на сайті подивитися рівень вступних іспитів
Ну в там провчитися і не вилетіти, то потрібно пахати
тяжкаялюдина• 14 августа 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
Майже в будь-якій.
Якщо ти спец.
Краще тікати на пособія за кордон. Ото рівень
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
Майже в будь-якій.
Якщо ти спец.
ви якось обмежено мислите. Питання було, де гарантовано ВСІ отримують високу з/п, а не МОЖУТЬ отримувати.
Мова ж якраз про те, що це професія, яку обирають не через гроші, але де ці гроші можна заробляти, і досить непогані.
То чому не йти за покликом, в чому тут тупість?
І ви так і не відповіли, куди треба йти з високим рівнем?
Ви хоч одну професію відкриєте?
сладкий_ноябрь• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница
Біля Олімпійської природничий гарний.
Інтелект, 142, 145, 208, наукова зміна, лідер, кпі, уфмл для мене серед технічних найкращий.
Повелитель бітка• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница
В нього дуже гарна пам´ять, він може і на перерві щось доробити.
А вот с этим поосторожнее.
Я в каком-то классе школы начала делать почти все домашние задания на переменах - это при том, что врачи не просто так те перемены придумали, а для того чтобы дети могли отвлечься, прекратить пялиться на доску и в свою тетрадь, вышли во двор школы, посмотрели вдаль и полюбовались птичками. Не просто так умный человек придумал детские часы - чтобы школьники во время перемены за 2 минуты до звонка на урок начали возвращаться в классы и вернулись, сели в класс аккурат ко времени звонка на урок.
Я в тот год сильно хотела вечером отдохнуть, в школе на переменах у меня уставали глаза - но я тогда ввиду возраста не понимала что так нельзя. Как итог, у меня за один год упало зрение вполовину. Я потом лечилась у окулиста, частично зрение вернулось - но единицей и не пахнет. В следующие года я не-не-не режим отдыха для глаз не соблюдать. На каждой перемене нужно смотреть вдаль.
сладкий_ноябрь• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница
Ви хоч одну професію відкриєте?
Та куди-небудь
Але не у психологію