Любительница• 14 августа 2025

Яку школу ви б обрали?

Тема поговорити про освіту і навчання дітей. Які у вас пріоритети при виборі школи?
Варто намагатись віддати в кращий ліцей, де треба буде впахуватись, чи задовольнитись звичайною школою, де дитині буде легко?

Дискутували з подругою. Мій син і її донька навчались в одному класі. Цього літа вона перевела доньку в ліцей Лідер, тому що вона "дбає про майбутнє своєї дитини". А я типу не дбаю))

А я собі думаю, який сенс так перевантажувати дитину, якщо вона і в звичайній школі кожен день займалась з репетиторами?

А з іншого боку, може це я свого жалію? Син навчається на 9-10-12, особливо не перевантажуючись. Займається додатково тільки англійською. Школа непогана, але не серед тих, які вважаються "сильними". Зате вона недалеко від дому, і не треба возити щоранку.
Що б ви обрали і чому?
Svitlo_• 14 августа 2025
Ответ дляТака бойова Я
Не зрозуміла вас, поясніть
Які завдання НМТ можуть бути по НУШ, коли НУШ лиш 7 років?
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ дляСвятатабожа
И зачем это все? Мое мнение - жить нужно в кайф (в рамках уголовного кодекса). Есть навязанный тренд достигаторства, но не так много их людей, живущих по таким принципам оказываются счастливы. Не все даже могут обозначить конкретную цель этого своего достигаторства.
так, по-різному складається, і залежить успішність не лише від знань, а і від особистісних якостей.
Ми з подругою вчились в одній гімназії, вона можна сказати вчилась навіть краще за мене. Проте в 40 років, на жаль, не має професії і не має роботи(
Закінчила престижний ВУЗ. Тому я якраз розумію, що не це єдине визначальне. Але ж все ж більше шансів чогось достягнути, якщо вчитись і старатись.
Така бойова Я• 14 августа 2025
Ответ дляSvitlo_
Ще раз,бо зовсім не зрозуміла
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ дляSvitlo_
В нашій країні може 2% випускників факультетів психологія отримують гарні гроші працюючи по спеціальності
не знаю, стосовно випускників, я ходила до психолога, вона вже давно не випускниця. Вартість - 2200 грн, це було ще 2 роки назад.

А дитячому психологу моя подруга платила 3500 грн. І це психологи, у яких всі дні розписані, бо вони реально класні спеціалісти.
сладкий_ноябрь• 14 августа 2025
Ответ дляТака бойова Я
+ в ліцеях є підручники і предмети,яких нема в звичайних школах
Так.
Там зазвичай купа додаткового матеріалу проходять діти. Я памʼятаю, як висилала класну роботу з математики свого сина по просьбі моєї знайомої, яка цікавилася тим, що вони зараз проходять, то її донька була в шоці, бо по її словам цього вони не проходили ніколи і вона взагалі не розуміла що це за завдання і з якої теми. А виявилося, що тема в них така була, просто такого рівня завдань не було.
На паровозе• 14 августа 2025
Я тоже этим летом перевела ребенка в сильную школу).
По одной простой причине - из слабой школы он не поступит в 10 класс сильной. А в слабых этих классов просто не будет. Вот и вся математика)
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ дляSvitlo_
Ви ж казали, що у вас буде гімназія-ліцей.
у нас і був ліцей. Але зараз мова йде про те, що з 2027 ймовірно не буде вже початкової школи. Збирали підписи батьків, щоб не забирали початкову.
Svitlo_• 14 августа 2025
Ответ дляТака бойова Я
Ще раз,бо зовсім не зрозуміла
НМТ складають опираючись на програму що стартувала в 2012 році Український стандарт чи яка там назва. А діти що рочали навчатися по програма НУШ лиш в 7 класі. Їм рано ще писати НМТ
Svitlo_• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница

Вони потрапили в 2% успішних аипускників
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
В мене не має зневаги до психологів.
Я не розумію навіщо освіченій дитині йти в цьому напрямку. Зараз психологів така велика кількість, як колись юристів.
а чому не йти, якщо дитині це цікаво? Куди їй йти ви б порадили? В айті?))
Svitlo_• 14 августа 2025
Ответ дляНа паровозе
Не завжди 10 клас залишиться в сильній школі. Там інший принцип
сладкий_ноябрь• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница

Ну це той невеликий % який вистрелив.
Все
Всі інші закінчують бакалаврат і йдуть вчитися не на психологів
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ дляSvitlo_
Завдань я НМТ по НУШ не існує
Бо ще не довчились НУШ. Мала на увазі, звичайну програму загальноосвітньої школи.
Початкова школа була з поглибленим вивченняі іноземної школи, білінгвальне навчання. Але з НУШ там від цього залишилась одна назва.
Всі школи почали навчати за однією і тією ж програмою.
Svitlo_• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница
Держава не буде фінансувати ліцеї з початковою школою. Хочете залишити - шукайте фінансування
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ дляТака бойова Я
Ще раз,бо зовсім не зрозуміла
НУШ зараз тільки в 7 класі (чи 8), ті діти, які зараз в 9-10, вчаться не по НУШ.
сладкий_ноябрь• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница
Тому що дорога в нікуди
Така бойова Я• 14 августа 2025
Ответ дляSvitlo_
Ок)) я взагалі про інше писала. До чого тут нуш))
Сяду на шию, дорого!• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница
оце ж мої страхи) я буду його примушувати, він психувати, я психувати.
Але якщо він не навчиться впахуватись заради мети, то як навчатиметься потім в нормальному ВУЗі?
То може зараз на нього насідати?
Я вам більше скажу, бо знаю подібну ситуацію. Потім він ще скаже - а я сюди не просився, ти мене запхала, то ти і вчися, а мені і так добре... насідати треба, щоб геть не облінився і не запустив.. але насідайте там, де він є.. я насідаю, не хочеш вчитися, давай помагати, бо доведеться йти швидко працювати - іди викинь сміття, попилосось, поможи готувати, піди в магазин і тп. Головне, щоб він геть неоледачився - а чим навантажувати чи навчанням, чи працею, немає різниці... бо то, і то праця по суті. До речі, в мому випадку, в якийсь момент почав казати, коли просила помогти- мені треба уроки робити, і почав за уроками ховатись.. в 7 класі він ще не розуміє для чого воно йому, з дорослішанням повинно трохи доходити. Вам головне контакт з ним не втратити, зараз наступні 2 роки буде важче, бо пубертат і стане ще імпульсивнішим... промивайте м´яко мізки при нагоді, розказуючи які переваги дає навчання в житті, і дайте час дозріти... але зовсім спуску в 7 класі я б ще не давала....
Така бойова Я• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница
Ну то й що?)) Нмт і нуш який зв´язок
сладкий_ноябрь• 14 августа 2025
Ответ дляТака бойова Я
Ну то й що?)) Нмт і нуш який зв´язок
Автор вище писала, що програма нуш, по якій здають НМТ
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ дляНа паровозе
у вас довгострокове планування)
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ дляSvitlo_
зараз величезний попит на послуги психологів, а соцмережі дозволяють свої послуги продавати.

Мені в рекомендованих в інсті часто пропонують психологів, і зазвичай це молоді люди, з вартістю послуг від 2000 грн.
Svitlo_• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница

Ви до багатьох звернулись?
Святатабожа• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница

Так попит чи таки велика пропозиція психологів? Але велика пропозиція далеко не завжди означає, що є великий попит на них. І якщо вони вкладаються в рекламу (а це явно так, якщо випливають у вас в рекомендаціях), то попит на їх послуги явно не перевищує пропозицію
Така бойова Я• 14 августа 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
Ми про рівень знань говорили: рівень звичайної школи і завдання з нмт порадила просто порівняти. Нуш чи не нуш взагалі не про це мова
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
Ну це той невеликий % який вистрелив.
Все
З можливостями соцмереж, вистрелює у всіх, хто цього прагне.
+ там є ще своя ’кастовість’. Найдорожчі - це зараз КПТ-спеціалісти.
Там цінник за 3000 грн можуть загнути легко.

Інша справа, що сама професія досить специфічна, і тільки через гроші там навряд чи можна втриматись, вислуховувати всі ці скарги від клієнтів.
Бо я як ходила, так тільки скіглила перші декілька місяців))
сладкий_ноябрь• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница

Не має ніякого попиту. :)
Штучно створений попит самими ж психологами.
автор Любительница • 14 августа 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
Тому що дорога в нікуди
це ваше бачення. У мене інше.
То що ви вважаєте перспективним тоді?
Мати тріля• 14 августа 2025
Ответ дляЛюбительница
Взагалі школа сина - теж ліцей, куди дітей возять з інших районів.
Який ліцей?
Лідер непоганий, але у Києві є ще чимало гарних ліцеїв.
сладкий_ноябрь• 14 августа 2025
Ответ дляТака бойова Я
А ви порівнювали цей рівень?
Наприклад з математики :)
Звичайна школа орієнтується на середній і достатній рівень, таких завдань на нмт трохи більше половини. Тобто якщо слабкі вимоги, то про хороші результати нмт можна й не мріяти.