Пухнасті штани• 14 августа в 22:43

Відмовили у видачі довідки 086

Сімейний лікар відмовився видавати довідку в школу 086, тому що у дитини не вистачає одного щеплення. Сказала, що зміни з цього року. Наскільки це правомірно? Я в гуглі знайшла тільки законопроект, який забороняє відвідування школи без щеплень. Але не знайшла, що його прийняли В минулому році вона її видавала, але писала в ній, що не рекомендується відвідування закладів освіти. Дійсно є якісь зміни?
Пищалка• 14 августа в 23:45
Ответ дляДайте згадаю
Ще з того року.
У вас є вибір - сімейне навчання
Який номер?
Форму навчання обирають батьки
Гладиолус• 14 августа в 23:54
Ответ дляНеГолосую
Законодавство і судова практика з цього питання стабільні – діти, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. Це пряма норма Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб», а саме ч.2 ст.15 Закону.
Ця ж стаття закону у частині 3 встановлює, що порядок проведення медичних оглядів та форма відповідної довідки встановлюється Міністерством охорони здоров’я.
МОЗ своїм наказом №110 від 14.02.2012 (в редакції наказу №1351 від 25.07.2023 р.) затвердило форми медичної довідки №086/о і інструкцію з її заповнення. Пунктом 14 Інструкції визначено, що в довідці (у п.11) вказуються дата, доза, серія і назва лікарських засобів, якими проведені щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень. Вони заповнюються на підставі даних форми № 025/о. Відповідно, якщо щеплення не проводилися, в п.11 Довідки має бути зазначено їх відсутність, а в пункті 12 у лікарському висновку зроблена рекомендація по проведенню профілактичних щеплень.
Навчальний заклад, отримуючи таку довідку, може зробити висновок про наявність чи відсутність необхідних щеплень, і допустити дитину до відвідування закладу, або, в разі відсутності щеплень, проінформувати батьків, про неможливість відвідування закладу та роз’яснити можливі форми навчання в такому випадку.
Школа - це не дитячий заклад, а заклад освіти.
НеГолосую• 15 августа в 00:04
Ответ дляЛеннон_Жив!
Я за границей пошла делать прививку кошке, одну сделала , кошка тяжело перенесла , от бешенства не стали делать , отметили в паспорте только со словами « вы же в том году делали , у нас делают раз в три года, это вас в Украину не пустят, это же у вас неблагоприятная обстановка. Недавно пошла с дочкой , врач спрашивает прививки , говорю у нас одной полио не хватает, она смотри и говорит : для нашей страны достаточно , это же у вас неблагоприятная обстановка,
Про полио да! Наша страна капельки капала, когда большинство стран кололи полио
НеГолосую• 15 августа в 00:08
Ответ дляГладиолус
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду залишив без змін судові рішення районного та апеляційного судів, якими відмовлено в задоволенні позову про визнання недійсним та скасування наказу директора ліцею про відсторонення від занять учениці, не щепленої за віком.
Згідно зі ст. 53 Закону України «Про освіту» здобувачі освіти мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці, а також зобов’язані відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля.
Відповідно до положень ст. 3 Конвенції про права дитини в усіх питаннях щодо дітей першочергова увага приділяється якнайкращим інтересам дитини.
Завданням держави є забезпечення дотримання оптимального балансу між реалізацією права дитини на освіту та інтересами інших дітей.

Закон дає право батькам відмовитися від проведення обов’язкових щеплень дитині.

У справі, яка переглядається, індивідуальне право (інтерес) відмовитися від щеплення матір’ю дитини при збереженні обсягу прав дитини на здобуття освіти, у тому числі в шкільних закладах освіти, протиставляється загальному праву (інтересу) суспільства, інших батьків та їх дітей, які провели у встановленому державою порядку щеплення, зокрема перед направленням дітей до навчального закладу для здобуття освіти. Унаслідок встановлення такого балансу досягається мета – загальне благо у формі права на безпеку та охорону здоров’я, що гарантовано статтями 3, 27 та 49 Конституції України.
Держава, установивши заборону відвідувати навчальний заклад дитиною, яка не має профілактичних щеплень, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу, у тому числі й самої нещепленої дитини.
Отже, право дитини позивачки на освіту в шкільному навчальному закладі було тимчасово обмежено з огляду на суспільні інтереси.
Водночас право дитини на здобуття освіти не порушене, оскільки для дітей, які не можуть відвідувати заклад освіти за відсутності щеплень, установлені альтернативні способи отримання освіти та продовження навчання, зокрема в навчальному закладі.
Доводи про те, що оспорюваними наказами відповідача порушено конституційне право дитини на освіту, є безпідставними з огляду на таке.
Вирішуючи питання про співвідношення норм статей 3 та 53 Конституції України, не можна не визнати пріоритетність забезпечення безпеки життя, здоров’я і безпеки людини над правом на освіту.
Постанова Верховного Суду від 10 березня 2021 року у справі № 331/5291/19 (провадження № 61-17335св20) – https://reyestr.court.gov.ua/Review/95642825.
...DaRik...• 15 августа в 02:22
Ответ дляМиссис Буркул
1000 грн и ваш портрет без единой прививки. Это же Украина
Где и кому?
Срочнокпсихологу• 15 августа в 04:22
Ответ дляВільнаНазавжди
Наша медсестра робить за 300 грн
Забираю в неї вдома
Когда уже такими как вы займётся полиция,вы сами создаёте коррупцию,а потом ноете
Срочнокпсихологу• 15 августа в 04:23
Ответ дляРадуга-дуга
Вы та самая педиатр? Если ребенок откинет кони после прививки сможете его воскресить?
Гораздо больше шансов откинуть кони от болячек
ВільнаНазавжди• 15 августа в 07:21
Ответ дляСрочнокпсихологу
Ніколи, поліція в неї теж довідки бере
Як ухурделю• 15 августа в 07:44
шукайте лист МОН щодо недопуску дітей без щеплен до школи
Не будь КакСвета• 15 августа в 07:58
Ответ дляПухнасті штани
Це приватна клініка. Думаєте, що там також можна написати скаргу?
А приватна клініка що,не працює з нсзу?(ви ж декларацію заключали,значить фінансується)
Обстановщица• 15 августа в 08:02
Частная клиника вам в помощь. Заплатили и забыли.
Один раз решила сэкономить и пошла к участковой. Семь кругов ада и закончилось тем, что вызвала такси и от участковой поехали к частникам, там за полчаса с кофе все сделала.
Мои нервы стоят дороже, чем тот прайс у частников.
Пошаманю• 15 августа в 09:52
Ответ дляИ.О. человека
Та не придумуйте. Сімейні мають гарні премії ща кожне щеплення
Самі ’не придумуйте’. Ніяких премій за щеплень не має. Є загальна надбавка, але вона стандартна для всих. Теми грошової винагороди від щеплень немає.
Летюча помилка• 15 августа в 12:58
Ответ дляИ.О. человека
Срать сімейні хотіли на мінзрав.роблять ,що хочуть.
Як і директори шкіл

Змініть сімейного. І не тріпайте собі неови
До 6 років обовязкові щеплення. А далі- не мають права відмовляти
Ні, мені не видавали довідку без одного щеплення. Подзвонила в мінздрав, спитала. Прийшла до лікаря на прийом, пояснила ситуацію, знов попросила підписати довідку або запропонувала разом прямо зараз зателефонувати та спитати з оголошенням поліклініки. Все, довідку видали без питань і з тих пір взагалі у мене проблем не має. А інші з цього ж участка і далі роблять манту перед руфьє та всі щеплення, які видає поліклініка.
Булку Дай• 15 августа в 13:44
Сегодня ходила брала эту справку , медсестра начала заполнять , но под конец сказала , что не хватает 2 прививок и чтоб сделали их в ближайшее время. На самом деле прививок нет большинства, всегда писала отказ ( и справку все равно давали) , но в этом году как то оказалось , что они появились в системе в карте ребенка
автор Пухнасті штани • 15 августа в 13:52
Ответ дляЛетюча помилка
Сьогодні дзвонила в МОЗ. Сказали, що лікар має право відмовити в цій довідці
Котогосподиня• 17 августа в 04:56
Ответ дляКондуктор троллейбуса
Замещающая нашу семейную педиатр сказала, что для этой справки надо пройти офтальмолога, травматолога и стоматолога, бред какой то. Все эти врачи районной поликлиники в отпуске или поувольнялись. Прям какой то сговор докторов), а в частной прием доктора стоит 1500
А нам кровь с пальца, мочу на анализ и офтальмолога. И тогда она даст справку в школу. К прививкам не пристает...
Что хотят то и делают.
Кондуктор троллейбуса• 17 августа в 13:21
Ответ дляКотогосподиня
Что хотят то и делают.
Прям каждая решает на свое усмотрение
Котогосподиня• 17 августа в 20:20
Ответ дляКондуктор троллейбуса
Прям каждая решает на свое усмотрение
Вот именно. Они нас так ’трудоустраивают/занимают’ ну как и школа. Держат родителей в тонусе и в постоянно дёрганье.
Не танцую- но пою• 22 августа в 12:24
Ответ дляШальная коклетка
Закон не прийняли.
Тобто немає зараз закону, що не щеплені не можуть відвідувати навчальні заклади? Начебто ще в минулому році прийняли.
Не танцую- но пою• 22 августа в 12:26
Ответ дляГладиолус
Школи змінили назви на гімназії і в них немає ліцензії на обробку та зберігання будь яких медичних документів, отже по закону вони взагалі не мають права вимагати довідки про щеплення.