Цікавий писочок• 16 августа 2025

Батьки насідають щодо ремонту в моїй квартирі, але не мені. Як відмовити

В мене є квартира в Києві, добудували, а в минулому році оформила право власності. Ремонт не робила, з того часу стоїть закрита, то вже рік. Плачу комунальні обов’язкові платежі
Маю гроші заощадження на ремонт, але зараз працюю за кордоном і повертатися поки не планую. Віддати всі заощадження на ремонт боюсь, бо залишусь зовсім без фінансів. Отож, план був працювати і накопичувати дані кошти, щоб з часом, може через рік-два, все ж зробити його, коли ситуація може покращиться. Бо зараз кругом та невизначеність всюди.
Є молодший брат, який вступив зараз до ВНЗ і переїздить в Київ, батьки знайшли йому житло, але недовольні тим, не хочуть сплачувати оренду і кажуть, що то їм викинуті гроші. А в мене і будинок новий і локація хороша.Пропонують зробити ремонт в моїй квартирі, багато чого може і батько і знайде людей, кошти в них є, знайдуть ще, як треба, прям до нового року кажуть можуть зробити. Але, з умовою, що молодший брат, буде жити в моїй квартирі до закінчення навчання
Воно то так наче нормально , але, я переживаю, що потім звідти його не виженеш. З батьками відносини хороші, з братом теж, але сваритися і виселяти його, я то собі не уявляю, як воно буде колись
А вони насідають морально, що квартира стоїть без толку, а я за неї ще й плачу, що в них є зараз можливість, то наче поміч мені,і вони ж свої кошти вкладуть, я нічого не втрачаю. Як то все розрулити в мій бік на краще ? Бо просто ні, вони не розуміють
В той же час мої батьки мені рідні люди, і багато чого допомагали в житті. І просто обірвати спілкування на сварці - не варіант
ЭмчЭндЭм• 16 августа 2025
Ответ дляЦікавий писочок
Я не знаю, коли закінчиться, я не можу планувати не повертатися, наприклад чотири чи пʼять років
І як в Києві буде все нормально, то мені просто треба ще час накопичити кошти. Я б сама його зробила
Найняла людей звичайно
От так і скажіть батькам!
Я планую жити в тій квартирі САМА і не планую туди заселяти брата
В любому випадку батьки і брат будуть на вас злі і будуть тиснути, тільки можна ще собі гірше наробити
Як у батьків є гроші на ремонт, хай беруть братові квартиру в іпотеку єОселя, в не вам морочать голову
В як у них 5000$ то на ці гроші ремонт не зробиш

Госпожа Белладонна• 16 августа 2025
Ответ дляChaterbox
Он запросто может никуда не вернуться) А жениться на сокурснице и остаться в Киеве. И вам повезет, если у этой сокурсницы тоже состоятельные родители, которые уже купили ей квартиру)
Скільки фантазерів у темі😄
Повертаються аж бігом, не всі марять жити в столиці
Тим паче у нього вже і робота, і житло готове є в селі
Тим паче зараз, я повернулась від батьків, за 2 тижні ні разу про війну не згадала, тихе мирне життя
ЭмчЭндЭм• 16 августа 2025
Ответ дляЦікавий писочок
Як би я її купила не жити собі, вклала кошти ще перед війною
Планувала може здати, може потім дитина би жила. В мене є дочка
Як варіант сказати, що ви може і не будете повертатися в Україну, а продасте квартиру щойно безпекова ситуація стабілізується і ціни підскочать👍
Тому робити ремонт не плануєте
Мама Никитки-2• 16 августа 2025
Ответ дляТехпаспорт на медузу
Думаете ребенку автора сильно поможет в жизни скандал автора с родней?
Ну як би власна квартира трохи переважує наявність хитроопих родичів.
ЭмчЭндЭм• 16 августа 2025
Ответ дляЦікавий писочок
Вони знають, що я не планую продавати, тим більше зараз то мені невигідно по податкам
І як воно потім буде? Продала ? І почала там ремонт
Якась не така брехня
То скажіть, що продасте через 3 роки, бо можна буде через податки
Заберете ці гроші і вивезете їх з України, бо у батьків своя дитина, в у вас своя і вам про дочку треба думати, в не про брата дбати
ЭмчЭндЭм• 16 августа 2025
Ответ дляЦікавий писочок
46, батьки в мене не тупі і все добре знають. Вони розуміються на цінах
Робили ремонт в клініці для себе
То хай купують братові хати, бо не виселите ви його ніколи
Директриссимо• 16 августа 2025
Ответ дляГоспожа Белладонна
Скільки фантазерів у темі😄
Скільки вам років?

Доставучая• 16 августа 2025
Ответ дляРадість моя
У мене 100 метрів квартира, 5600 опалення взимку.
Це сучасний будинок чи якийсь старий?
автор Цікавий писочок • 16 августа 2025
Ответ для3@йk@
Где уж нам уж . Это только родители автора , олигархи из маленького городка , имеют собственную недвижимость и кучу денег . А мы так , барахло , с завистью и маленьким умом . Пойду проверю , кому моя дача и 2 квартиры принадлежат . Наверное , родителям автора .
Якусь фігню ви пишете, батьки багато працювали і більш менш стали заробляти років 10 тому. А до того, були звичайні наймані працівники
Це не легка робота
автор Цікавий писочок • 16 августа 2025
Ответ дляМама Никитки-2
Від цього і відштовхуйтесь. Ніхто не дозволить вам виселити «залюблену» дитину з квартири.
Шо б ваші батьки робили, якби у вас не було квартири? От прямим текстом в них і запитайте.
Зняли би і платили. Я знаю що
автор Цікавий писочок • 16 августа 2025
Ответ дляМама Никитки-2
То нехай синочці купують квартиру. Відразу всі питання вирішаться. Але ж, повірте, ваші батькіи вже вважають, що в омріяної дитини квартира в Київі вже є. Тим більше, наскільки я зрозуміла, у вас є ще одне житло. Далі будуть викручувати рука, щоб жив, поки ваша донька не стане самостійною. А там по факту вже і не виженете сімʼю брата
Не куплять. В них мрія. В них залюблений син. Хай повчиться і повернеться і Плани на нього
Продовжить справу, гордість
Він теж не дурний. Ніколи з батьками не сваритися. Не стандартний підліток
Завжди слухає батьків, не підвищить тон, не зробить щось без підтримки чи поради. Але, як умови не такі, вони розібʼються, щоб все було краще
автор Цікавий писочок • 16 августа 2025
Ответ дляЭмчЭндЭм
Вже через два
Директриссимо• 16 августа 2025
Ответ дляЦікавий писочок
Вже через два
Ну єдиний варіант не сваритись, це сказати, що у вас плани на квартиру. Чи здавати чи продати і купити там де ви є і все. І це буде через рік, а може два. Якщо вони адекватні вони закриють тему.
Мама Никитки-2• 16 августа 2025
Ответ дляЦікавий писочок
Зняли би і платили. Я знаю що
Ну от хай і знімають.
Но я бачу, що ви вже проснулись під тиском батьків. Дуже жаль. У мене діївлє дітей і я в житті не запропонувала одній дитині такий варіант як вам запропонували.
Мама Никитки-2• 16 августа 2025
Ответ дляЦікавий писочок
Продовжить справу, гордість
З досвіду. Такі мммм… зручні діти, як дорослішають то такі коники викидають, шо мама не горюй. Щас він трохи обзнайомиться і піде в розгул.
Seehund• 16 августа 2025
Ответ дляМарічка
В чому моє обгаження???Я вірю, що ви десь живете і платите комуналку.В сюжет- ні, вибачте))
Со мной лежала на сохранении женщина, она ухаживала в Италии за стариками лежачими, купила квартиру, пока ещё работала тоже брательник заехал. Ну вот ей с младенцем после роддома идти только к родителям, брат категорически отказался съезжать. Так и не знаю чем эта ситуация разрешилась.
ПоЗиТиВнАя• 16 августа 2025
Ответ дляЦікавий писочок
Зараз він не може там жити
Це пуста нова квартира, зроблена тільки електрика
Я вважаю, що другий варіант зробити ремонт за рахунок батьків і впустити брата гарний варіант. Ви з цього тільки виграєте. До того ж це Вам брат, а життя довге.
ПоЗиТиВнАя• 16 августа 2025
Ответ дляЦікавий писочок
Через роки багато що може змінитися . Головне, що є стіни, а ремонт можна завжди переробити і квартири здати чи продати.
ПуГоФФка• 16 августа 2025
В чому проблема?
Нехай роблять за свої кошти

ПуГоФФка• 16 августа 2025
Ответ дляБрюнетка в Мармеладе
Ви все правильно розмірковуєте, брата потім не виженете, і ремонт студент з компаніями ушатає.
Я вас дуже добре розумію, але відстоюйте свої особисті кордони прямо зараз. Потім дуже пошкодуєте якщо цього не зробите.
Ну може привести жінку і вона завагітніє і тоді точно не виженеш
ПуГоФФка• 16 августа 2025
Ответ длядамаАмстердама
Мне кажется, что снимать 5 лет квартиру для студента может быть дешевле, чем делать ремонт.
Так і є ,ремонт може і 30-40 більше тисяч доларів коштувати
ПуГоФФка• 16 августа 2025
Ответ дляЗ родзинкою
Автор, абсолютно никаких проблем - пусть делают ремонт и живет ваш брат. Для вас вообще никаких проблем. Он будет платить комуналку, вы не напряжены ремонтом, после его учебы сможете ее сдать. Единственное чтобы я оговорила никаких ярких цветов - стандартный ремонт. Вы только в выиграше.
Так після навчання наврядчи зніме є де жити ,то нащо винаймати?
Телефон Рубика• 16 августа 2025
Ответ дляЦікавий писочок
Продовжить справу, гордість
Автор, ну давайте откровенно. Сын залюбленный и отвечает взаимностью, родители будут гребти копытом ради его лучше и… когда встанет вопрос между вами и братом - выберут его даже не сомневайтесь, а вас и ваше лучше будут готовы похерить ради любимого сына. В глубине души вы и и сама это знаете и чувствуете, иначе и темы бы не было. Это не повод для вас как то обижаться, просто примите это как данность и действуйте в своих интересах и интересах своей семьи.
Вишня на торті• 16 августа 2025
Вообще не понимаю. Нормальные отношения но квартиру пустующую не дам. Дала б и вопрос не стоял.
ПростоБелка• 16 августа 2025
Якби це була моя ситуація, я б зробила ремонт, адже гроші і можливість таки у мене/вас є, просто не хочеться. Зробила б саме просте і хай живе. Вкладень зі сторони я б не дозволила.
Вредняжка• 16 августа 2025
Ответ дляГоспожа Белладонна
Скільки фантазерів у темі😄
Самовнушение...
Inconvenient• 16 августа 2025
Ответ дляБабайко
справа взагалі не в економії, просо батьки автора хочуть ефективно розпорядитись коштами, як їм здається.
Допомогти одним махом і доньци і сину.
Якщо відкинути можливу проблему з необхідністю когось примусово виселяти, то в цілому це гарне рішення.
Вони намагаються відібрати у доньки квартиру, а не допомогти їй. Авторці треба подивитися правді у очі.
Inconvenient• 16 августа 2025
Ответ дляЦікавий писочок
От так, ви правильно зрозуміли їх логіку.
це маніпуляція і бажання вас обдурити, а не логіка.
Бабайко• 16 августа 2025
Ответ дляТро Нью-Йорку
У нас квартира в новобудовв,купили з 70 % зробленим ремонтом ,осталися санвузол і кімната.Квмнату зробили ,санвузол стоїть з бу пралкою і унітазом .( тимчасово 2й рік).,Не вкладаємось ,це друга квартира в якій ми і іноді діти живуть .
Вкладатись зараз можна якщо це не останні кошти а лишні * скажімо
я писала про інше: якщо новобудова чи інша квартира придатні для житла, а змінювати квартиру ви не плануєте, тоді звісно можна залишити все, як є.
Я писала вище, що не робила б капітальний ремонт в квартирі, в якій можна жити і так.
У нас є прив´язка до конкретного району. І був варіант або знімати, а це від 30-40 тис грн /міс, або робити ремонт в своїй. Або жити в спальному районі на околицях Києва.
Телефон Рубика• 16 августа 2025
Ответ дляАнонім Перший
судячи з постів автора у неї абсолютно нормальна адекватна дружня сім’я без психологічних травм, проблеми з братом і батьками їй не загрожують. А більшість дописувачів в цій темі в житті нічого не мали власного й від заздрості й невеликого розуму тільки гадять, вивалюють свої власні комплекси.
И что? Автор не хочет пускать брата в квартиру, но родители ставят ее в крайне неприятное положение такими просьбами. Они могут это делать и не осознанно, но с заглаваия темы ясно, что на нее давят - это не про адекватность и хороший семейный бекграунд.