Метелик• Изменено 17 августа в 09:21

Аритмия сердца у молодых, помогите с советом.

Мне 36 лет, аритмия просто забырает силы.
Возникла больше года назад.
(Не отрицаю возможно на нервах, ситуация всем понятная с этими тревогами, но у меня нету панических атак, я адекватная и спокойная относительно.)
У меня вообще нету вредных привычек.
Делала УЗГ : сказали что в принципе сложных проблем нет, пороков нету, вялый клапан тот что полумесяцем идёт. Митральный клапан маленький пролапс 3 мм.
Делала 2 суток мониторинг сердца по холтер: сказали преждевременной возбуждение предсердий, до 7000 наджелудочковых экстрастстол, пульс в среднем 74, но бывает 50, и 90 уд.в минуту.
Назначили Метопролол 50мг., он мне не всегда помогает.
Поделитесь своим советом, как у Вас? Что врач Ваш советовала? Как избавиться от этих аритмий?
ПоЗиТиВнАя• 17 августа в 09:24
Нервишки успокаивайте, думаю у вас невроз или повышена тревожность.
Valentina shop2020• 17 августа в 09:27
Врач не советчик,пришли на.советчицу искать помощи.об следуйте щитовидки, она даёт аритмию
автор Метелик • 17 августа в 09:31
Ответ дляValentina shop2020
Обследовала, мне написали болезнь Хашимото, антител против Щитовидной нету, гормоны в норме 3-3 5 ттг. Т4 и т3 норма.
По узи по Щитовидной врач сказал рыхлая, такое впечатление что она когда то была воспаленная, но сейчас ремисия. Кровоток усилен, мелкозернистая.
Врач говорит что если гормоны в норме, это не щитовидка даёт на серце, а что может с ритмом. У кого так ритм збиваеться?
Жерица ночи• 17 августа в 09:34
У меня порок сердца, были операции. Аритмии периодически случаются как следствие сильного/систематического стресса. Если не нервничаю - все ок (тфу-тфу). Работайте со стрессом. Так же неплохо магний помогает (400 мг и именно глицинат Магния), надо пить длительно. Меня как-то скорая забрала после сильного, длительного стресса (была замершая и буквально через 2 месяца необходимость операции не по гинекологии и подозрения на нехорошую болезнь) - капельница с магнием реально улучшила ситуацию.
автор Метелик • 17 августа в 09:34
Ответ дляValentina shop2020
Знаю, знаю, просто отчаение уже, крик души
So_so• 17 августа в 09:36
Мне помог Бифрен при экстрасистолах.
НеГолосую• 17 августа в 09:36
У вас вторинна аритмія, тобто проблема не в серцево-судинні й системі, а в даному випадку в нервах, що спричиняє аритмію. Курс заспокійливих і антидепресантів зніме цю проблему. І не затягуйте, бо почнуться зміни в серцево-судинній системі. Сама 2тижні як від кардіолога по подібній причині. Війна не проходить безслідно для психіки.
автор Метелик • 17 августа в 09:36
Ответ дляПоЗиТиВнАя
Та нєєє, у меня это может быть в спокойствии, или даже после сна, или после еды если поем больше немного.
So_so• 17 августа в 09:38
Ответ дляМетелик
У меня тоже в спокойном состоянии, только лягу и понеслось (
автор Метелик • 17 августа в 09:39
Ответ дляНеГолосую
Дякую за відповідь 🙏
Ну я колись в молодості була дуже вразлива, переживала за дитину. Зараз трохи стала сильнішою, і ось вилізла ця аритмія.
Ищу-брожу• 17 августа в 10:00
Провірте печінку, якщо каменів нема у жовчному то пропийте жовчогінне, а можна і сорбітом почистити.
Стрес - викид гормону в кров - печінка якщо погано справляється з фільтрацією крові то лишні гормони так і залишатимуться від чого страждають судини, серце і т д.
Дихальна гімнастика.
Из Виа-гры• 17 августа в 10:30
Базові лабораторні обстеження, які зазвичай перевіряють при аритміях, щоб знайти можливі кориговані причини. Це загальна інформація і не замінює консультацію кардіолога 🩺

Базові (для більшості пацієнтів):
- Загальний аналіз крові (анемія, ознаки інфекції)
- Біохімія: електроліти (калій K+, магній Mg2+, кальцій Ca2+, натрій Na+), креатинін, сечовина, сечова кислота (нирки)
- Функція щитоподібної залози: ТТГ ± вільний Т4, анти-тпо, анти-тг (особливо при миготливій аритмії)
- Глюкоза натще ± HbA1c (вплив глікемії на серце)
- Ліпідний профіль (загальний ризик серцево-судинних хвороб)
- Печінкові проби (АЛТ, АСТ, ГГТ, білірубін загальний та прямий, кфк загальна) — якщо приймаєте/плануються антиаритмічні, статини, аміодарон

За показаннями (залежно від симптомів і ситуації):
- Кардіотропонін — при болю в грудях, раптовому початку симптомів (виключити гострий коронарний синдром)
- BNP або NT‑proBNP — при задишці/набряках (оцінка серцевої недостатності)
- Коагулограма (INR/ПЧ, aPTT) — якщо приймаєте антикоагулянти або перед процедурами
- Окремо магній — якщо не входить у стандартну панель або є шлуночкові порушення ритму
- Ддимери (тромбоутворення)
- Маркери запалення црп (CRP) та специфічні тести при підозрі на інфекцію/міокардит (біочіп міокардитів igM)
- Залізодефіцит: феритин, сироваткове залізо, TIBC — якщо є слабкість, блідість, анемія

Як підготуватися:
- 8–12 годин натще для глюкози й ліпідного профілю
- Не відміняйте ліки самостійно; повідомте лікаря про всі препарати й добавки
- Напередодні уникайте алкоголю та інтенсивних навантажень, пийте достатньо води

Важливо: діагностика аритмій спирається не лише на аналізи, а й на ЕКГ, Холтер, ехокардіографію.

Якщо є сильний або тривалий біль у грудях, непритомність, виражена задишка чи пульс 120/хв із симптомами — звертайтеся по невідкладну допомогу.
Україна понад усе!• 17 августа в 10:38
Рівень вітаміну Д перевіряли?
Сумка з негодою• 17 августа в 10:46
Ответ дляМетелик
Дякую за відповідь 🙏
а с возрастом вообще удивитесь, насколько просела нервная система. психиатр мне сказала- здоровых щас нет((
Умничка-помощничка• 17 августа в 20:31
У мене переважно шлуночкова екстрасистолія за даними холтеру була, яка виникала вечер-ніч-ранок. Призначався бета-блокатор. Але я ще купляла фітовитяжку Екстрасистолік. Зменшилася кількість екстрасистол, але на фоні тривалого прийому бета-блокатора з´явилася міжпередсердна бокада та брадікардія. Тепер знову відчуваю екстрасистоли, але ХМ ЕКГ не проходила і ніякі препарати не приймаю.
Причиною виникнення надшлуночкової екстрасистоії може бути стрес, тривожність, також кава або чай, через порушення електролітного балансу.
Умничка-помощничка• 17 августа в 22:05
Доповнення до коментаря 15:
Приймала бета-блокатор, фітовитяжку Екстрасистолік, вилучила каву з раціону.