Моторошні троянди• 18 августа 2025
Хтось купував квартиру в іпотеку під оренду??
Вже не перший рік мучить мене ця ідея...як думаєте зовсім брєдова чи має місце на існування? По підрахунках виходить досить непогано (через 10 років вона моя повністю)
Мочалкин блюз• 18 августа 2025
Читала коментар жінки, яка купила квартиру для інвестицій (чи то оренда, чи то перепродаж після війни). Через місяць її квартиру зруйнув снаряд. Тому висновок: не можна вкладати останні гроші у високоризикові проекти.
Своего не предлагать• 18 августа 2025
Ответ дляМочалкин блюз
Для пільгової іпотеки, справді, буде обмеження, що це квартира для проживання власника (покращення житлових умов) - подробиці є на сайті банку. Якщо звичайна іпотека, то можна сдавати. Але зараз банк може відмовити у наданні звичайної іпотеки. Через війну проблематично прораховувати ризики.
Навіть, якщо можна було б отримати кредит, то подивіться умови. Там змінний відсоток. Ви самі не зможете передбачити, який відсоток будете платити через 5 або 10 років.
В середньому при іпотеці власник може виплатити 2 або 3 вартості квартири. Тому без фіксованої ставки або зниження відсотків все це математично невигідно.
В інтернеті досвід тих, хто брав іпотеку для оренди, спирався саме на вигідні іпотечні умови. У нас поки що такого немає.
я навіть про змінний відсоток не подумала. Але це реальна підстава може бути.
Друзі взяли в Канаді будинок в іпотеку на 35 років, а потім банк підвищив %, і зараз вони змушені працювати на двох роботах, щоб жити і платити той кредит. І скоріше за все він ще і дітям перейде. Але це їх не лякало одразу.
А якщо і у нас так можна, то це справжнє ярмо буде.
Своего не предлагать• 18 августа 2025
Ответ дляНеначасі
Зрозуміло, ні я, ні чоловік не в райфі. Мені самі дали (дзвонили, пропонували), а йому ні.
мабуть зараз вже всім дають. В 2022 навіть кредитний ліміт закрили. Потім поступово по 50 тис підвищували.
Неначасі• 18 августа 2025
Ответ дляСвоего не предлагать
Я ж написала: відмовили чоловікові! З ідеальною кредитною історією і офіційною зарплатою. Правда, далеко не 100 тис зарплата
Своего не предлагать• 18 августа 2025
Ответ дляМоторошні троянди
та 10 років ніякого, ще сама доплачувати буду, але ж через 10 років квартира у власності
мені здається, більш вигідно, хоч і не менш ризиковано - це розтермінування від забудовника. Можна обрати недорогу нерухомість, на яку вистачає грошей, а потім продати і купити щось інше.
Але в умовах війни це також величезний ризик, чи добудують, і коли саме.
Неначасі• 18 августа 2025
Ответ дляСвоего не предлагать
Розткрмінування дається на невеликий строк. Тому теж немає вигоди
Мочалкин блюз• 18 августа 2025
Ответ дляСвоего не предлагать
Бачила у кіно, що в Америці підвищення відсотка є, але обмежене. Ще там пільги по податку інакші, ніж у нас. Наприклад, при ремонті можна оформити пільгову знижку. Багато нюансів.
У наших банках вказували, що з другого року іпотеки буде *UIRD3m+4%.
Якщо грубо і приблизно, це як ставка по депозиту, але на 4 % більше.
Хто пам´ятає, скількі разів стрибав відсоток по депозитам? Ось з кредитами теж нестабільно буде.
Зараз на сайті ПриватБанку взагалі прибрали інформацію про звичайну іпотеку. Є лише пільгова.
Мочалкин блюз• 18 августа 2025
Ответ дляНеначасі
Рекомендують звертатися до кредитного брокера. Клієнт міг запросити більшу або меншу суму, ніж зазвичай надає цей банк. Або ще якийсь нюанс. А відмову від банку потім бачить наступний банк. І це теж може вплинути. Краще професійна консультація до подання заяви.
Неначасі• 18 августа 2025
Ответ дляМочалкин блюз
Кредитний брокер? Навіть не чула про такого
А де він? Це окрема послуга, чи безпосередньо в банку?
Неначасі• 18 августа 2025
Ответ дляМочалкин блюз
По депозитам тільки скаженно зменшився відсоток. Євро взагалі за дарма пропонують на депозит
Мочалкин блюз• 18 августа 2025
Ответ дляНеначасі
У іноземній валюті невигідно брати іпотеку. Курс декілька разів стрибав. Фінансові гуру рекомендують лише у національній валюті.
Неначасі• 18 августа 2025
Ответ дляМочалкин блюз
Я про це чудово знаю.
Мочалкин блюз• 18 августа 2025
Ответ дляНеначасі
Це окрема послуга, як нотаріус. Кредитний брокер або банківський брокер. У нас люди люблять все самі робити, без посередників. Але й за помилки самі розраховуються. Можна консультацію в банку отримати, але там просто умови кредиту розкажуть.
Хороший брокер має порадити, як саме подати заяву. Так би мовити, зробити імідж клієнта.
Читала досвід жінки, що брала іпотеку закордоном. Вона вказувала, що вона консультант і їй відмовляли. Коли написала ’домогосподарка’, одразу дали кредит. Тобто є якісь нюанси, про які ми б і не здогадалися.
І краще подавати 1 заяву, а не 10. Більше заяв, менше надійність клієнта.
Своего не предлагать• 18 августа 2025
Ответ дляМочалкин блюз
логічно це. Якщо кредит тільки в гривнах, а постійна інфляція, то банку точно не цікаво бути в мінусі.
І ймовірно вони ці ризики якось прораховують.
Секс-Бомба• 18 августа 2025
В Ощаді є калькулятор. Якщо брати квартиру за $ 50 тис(рахувала грубо по курсу 42), перший внесок 10%(це якщо позичальнику не має 25 років) і кредит на 20 років, то щомісячний платіж 23 381 грн і загальна переплата майже в 2 рази
Мочалкин блюз• 18 августа 2025
Ответ дляСвоего не предлагать
Від інфляції їх захищає шалений відсоток. Плюс кредитний портфель дає пільги/можливості від держави.
Закордоном відсоток по іпотеці може бути 5-7 %. Але й депозит менший. Там бути закредитованим вигідно. Бо коли іпотека виплачена повністю, податки суттєво збільшуються. Тому беруть новий кредит.
Це нам здається, що вони бідолашні все життя в боргах, а насправді то економія на податках. Власне, кому що більше підходить.
Мочалкин блюз• 18 августа 2025
Ответ дляСекс-Бомба
Це за якою програмою? Я знайшла лише, що перший внесок від 30 %, якщо вторинний ринок. Можна обрати: фіксована ставка чи змінна. Просто лотерея із банком
Мозговая пилочка• 18 августа 2025
Ответ дляНеначасі
Про це не знаю/не знала. Брат і так воєнний. Але так, ризик загинути, пропасти безвісті, інвалідність.... Надто багато чинників, через які не дають чоловікам, навіть не дивлячись на ідеальну кредитну історію.
Я точно знаю. Родственица работала в кредитах.
Секс-Бомба• 18 августа 2025
Ответ дляМочалкин блюз
Є оселя масова іпотека, не та, що для окремих категорій. 10% може бути тільки, якщо вам не має 25 років і то не зрозуміла чи підходить для вторинного ринку. Там залежить від багатьох факторів, може бути перший внесок 10,20 і 30%. Але квартиру за 23 500 грн на місяць не здаси, а кредитна кабала на 20 років
Пишу каліграфічно• 18 августа 2025
Ответ дляСекс-Бомба
чтоб выплатить 23000 в месяц, нужно иметь не кислый доход. вот и все. мало кто до 25 лет может похвастать
Мочалкин блюз• 18 августа 2025
Ответ дляСекс-Бомба
А чому саме квартира за 2100000? На який регіон орієнтуєтеся?
Я в калькуляторі дивилася меншу суму по кредиту та більший перший внесок. Але ще страховку треба врахувати.