Доктор Варвар• 26 августа 2025
Кто вернулся в Украину после Европы, почему приняли такое решение?
Долго решались?
А шо сталося?• 26 августа 2025
Ответ дляСтрахованная
Впевнена рівно навпаки, що Київ свої найгірші часи вже пережив, тьфу тьфу, по крайній мірі останній місяць тихенько, мені нагадує теперішня ситуація велике АТО, крім закритих кордонів😡
Когда посольства начнут делать ноги, тогда
Аноним_• 26 августа 2025
Ответ дляДоктор Варвар
А чому вирішили повернутися? Довго там були? Можете поділитись досвідом хоча б пару слів?
Довго, два з хвостиком роки. Я була на контракті, за науковим обміном, контракт закінчився, а жити на соціалі я не хочу. Я з Харкова, звикла до рівня життя і послуг, які там хіба починають вводитися. В Харкові жити вже нема де, то стараюся зачепитися в Києві. Вирішила, якщо починати з нуля, то краще там, де мені подобається. А в цій глухомані)
мадам Везувий• 26 августа 2025
Ответ дляДівчина заглядєніє
Прям параліч був без світла? Прям дуже важко?
Людина все може пережити, окрім смерті
а вы где были в то время?
меня до сих пор типает, как вспомню ту жизнь.
и людей в темноте погибло не мало на дорогах.
Дівчина заглядєніє• 26 августа 2025
Ответ длямадам Везувий
а вы где были в то время?
Де я була? В Києві. Працювала.
Як і усі. Світла часом не бувало по 12 годин. Пережили.
Але щоб прям параліч був, то такого не було. От не треба нагнітати. В нас цілий офіс людей працював- жовного не зпаралізувало
Людям на дорогах треба було вдівати сигнальну стрічку, коштує 10 грн. На сумку або рукав одягу.
мадам Везувий• 26 августа 2025
Ответ дляДівчина заглядєніє
Де я була? В Києві. Працювала.
я аж завидую вашему оптимизму,но не все такие как вы.
отсутствие света не причина для паралича, но по нервной системе бьет.
4 месяца в темноте не хухры-мухры,хоть и гирлянды,всякие лампы были куплены.
на эко-флоу,звыняйтэ,денег не нашлось .и холодильники текли((
Мэри Попкинс• 26 августа 2025
Ответ дляА шо сталося?
в статусе 24 параграфа нет. Это одни ограничения и не подписывают постояннные контракты, лучшее-6 месяцев, а так по три
жить нет не хочу, как вспомню параличь без света страны. Киев как-то живой был
У моего мужа постоянный контакт на 24 параграфе.
Khmelnichanka• 26 августа 2025
В мене багато знайомих повернулося.
Причини: невиїзний чоловік, європейська медицина, депресивні розлади в дітей, проблеми з вивченням мови і пошуком роботи, коротше - в кожного особисті причини.
Хтось шкодує, хтось ні.
Деякі повторно поїхали закордон.
Я ж в Україну повернусь тоді, коли відмінять тимчасовий захист.
Хтось шкодує, хтось ні.
Деякі повторно поїхали закордон.
люблю_тортики• 26 августа 2025
Ответ дляА шо сталося?
цена.... квартира от 200 000 дол, налог 2000 в год и все остальные базовые расходы
какую работу надо иметь
Не знаю, люди покупают квартиры, открывают бизнес, организовывают себе жизнь отличную за границей. Кто был успешен в Украине не составляет труда организовать себе такую жизнь в другой стране
А шо сталося?• 26 августа 2025
Ответ дляДівчина заглядєніє
Де я була? В Києві. Працювала.
Я писала про паралич в Испании и как они его переживали.А не про Киев.
Там все парализовано было и банкоматы..люди налички не имеют особо в привычке
вентиляторная• 26 августа 2025
Ответ дляПотеряласЯ Я...
Дурных нема.
Розумна людина не відповідає на запитання які не стосуються її обставин.
Тільки що такі як роблять на українському форумі ?
А шо сталося?• 26 августа 2025
Ответ длялюблю_тортики
Ну может они напакованы...с Украины в цифрах с 000 000, 00
И открыть бизнес, при том что 85 % по статистики схлопываются в первый год.Тут другие принципы бизнеса , и не факт перенести
Франшиза Гали, и кофейни знакомых, дали большую дырку.
Тоже были мысли , конвертировать квартиру сына в Киеве в местную, пока математика не идет и просто 600 евро приносит
Послушная• 26 августа 2025
Ответ дляПотеряласЯ Я...
Дурных нема.
Наверно я Дура в ваших глазах.Вернулась из прекрасной Германии.Счастлива
Домовенок Кузя• 26 августа 2025
Ответ дляУкраїнська Мрія
это хорошо при удаленной профессии
И мужчинах, не подлежащих призыву на войну
Дівчина заглядєніє• 26 августа 2025
Ответ длямадам Везувий
Дякую. Сподіваюся заздрість Ваша білого кольору.
Відсутність світла ми пережили нормально. Еко флоу також не купляли. Обходилися підручними засобами. Будинок в нас повністю на електриці. Купили газову плитку для приготування іжі, термопот, купу світильників та різних гаджетів. Ходила пішки вверх без ліфту, хоч трохи схудла)
А от з перенесенням обстрілів справа складається набагато гірше((( Важко це. Але в нас виходу немає. Одна я не поїду, сина студента не залишу.
Послушная• 26 августа 2025
Ответ дляKhmelnichanka
В мене багато знайомих повернулося.
Хтось шкодує, хтось ні.
Деякі повторно поїхали закордон.
Хтось шкодує, хтось ні.
Деякі повторно поїхали закордон.
Тобто ви весь час на захисті?Прям так їм і говорите?
ПотеряласЯ Я...• 26 августа 2025
Ответ длявентиляторная
Т.е. ваш ответ по теме топика? Делаю тоже, что и вы.
ПотеряласЯ Я...• 26 августа 2025
Ответ дляПослушная
Как мало человеку нужно для счастья.
культУра• 26 августа 2025
В моєму оточенні 99% повертатись не планують.
Виїхали повними сім´ями, релокація бізнесу або віддалена робота, купують житло. Навіть ті жінки, які виїхали самі з дітьми, не планують повертатись, докладають максимум зусиль, але хочуть залишитись, зрозуміло, заради дітей в першу чергу.
І, до речі, це не так легко налагодити життя далеко від дому, з нуля, без допомоги. Тому зрозуміло, що бігати туди-сюди, з країни в країну не хочуть.
Звісно з дітьми легше, чим дітки менші, бо легша адаптація. А особливо, якщо вже народились в країні релокації - тут багато хто встиг отримати внж за дітьми.
У мене є лише одна дівчина, яка вже була за ці роки війни на 3-х континентах, в 4+ країнах, але вона без дітей - сама.
Повернулись ті, у кого діти не змогли адаптуватись, категорично не захотіли лишатись закордоном.
мадам Везувий• 26 августа 2025
Ответ дляДівчина заглядєніє
розумію вас.дуже добре,що ви така позитивна.
я теж не виїзжала тоді через сина,а тепер його зловило тцк і він пропав безвісти, то зараз не виїжджаю через те,що жду сина і маю стару кішку.
знаю,що котів вивозять, але там це є проблема.
тому сиджу і серце в п’яти коли бахкає близько і взагалі тривога.
Відморожена• 26 августа 2025
Пока нет . Пробуем себя реализовать тут . Возраст 35+
Дома все свое осталось закрыто .
За границей все аренда и дорого , поэтому не хотят многие оставаться .
Дома все свое осталось закрыто .
Бабця в мештах• 26 августа 2025
Потому что у мужа здесь работа и материально в данный момент нам выгоднее жить в Украине. Ребёнок остался в Европе , учится
Khmelnichanka• 26 августа 2025
Ответ дляПослушная
Так. Так і кажу, як є. В різних установах ( я я на обліку не лише в Джобцентрі) фахівцям важливо розуміти, які плани мають люди, і як скоро збираються чи не збираються повертатись в Україну.
Від того багато в чому залежить інтеграційний маршрут тощо.
Моя родина планує бути в Німеччині принаймні до закінчення війни.
Але мої плани можуть не співпасти з планами Німеччини та реаліями життя :)
Творог для розжига• 26 августа 2025
Ответ дляА шо сталося?
вы бы видели изможденных наших женщин
4 варанта норм:
или в Испанию с пакетом бабла
или голубая виза
или в Украине не было ничего
или ничего не осталось
остальное тяжелейший труд
я в индитексе работала , смена выходила со всеми приколами 12 часов
4 варанта норм:
или в Испанию с пакетом бабла
или голубая виза
или в Украине не было ничего
или ничего не осталось
остальное тяжелейший труд
А в Україні без мішка бабла не так?
Творог для розжига• 26 августа 2025
Ответ дляКудлата хмаринка
Вы с девяностолетними общались?)
Так, по роботі в 2015-2018 роках спілкувалася багато з українською діаспорою від США і Аргентини до Казахстану. От в казахстані були ти хто вирішив лишитися. І поїхав у вагонах скотовозках в казахські степи або у карлаг етапом
Творог для розжига• 26 августа 2025
Ответ дляПацелуйнитуда
Я не жила за границей, рассуждаю из Киева, выезжала только в отпуск.
Неоднократно читала и согласна с мнением, что там нравится людям, у которых в Украине ничего не было, им нравится и социал и диснейленд
А кто в Украине жил более менее, тот сравнивает, и что получается:
Зп в украине 2000 долл, например, и там 2000 долл - это очень разный уровень жизни, я вот только из путешествия по Европе, какие там мы снимали кладовки за 65 евро, и что у нас, дворец за эти деньги. Поесть в ресторане у нас можно на 2 тыс, там мы в маке поели на 2500, тот же набор что у нас 900 грн. Транспорт, услуги, всего ты можешь позволить себе меньше
Потом доступ к услугам, медицине и тд, язык и работы, там без языка только на заводе/ мыть тарелки.
Тут свое жилье, родители, друзья, муж, который официально выехать не может, т е идти на криминал с рисками и туманными перспективами
Там хорошо только то, что условный слесарь с маленького городка может не прозябать как у нас, а жить на уровне с остальными, нет такого разрыва, это опять мы возращаемся к первому утверждению.
Ну и слон в комнате, которого я/мы не замечаем, к нашему празднику жизни - еженочная перспектива быть убитым в своем доме, дети. Выходит, я ради своего комфорта (если можно так назвать жизнь с тревогами, без света и тд) и чтобы не работать на заводе рискую жизнями детей. Это меня гложит, но не еду вот уже сколько. Сидя без отопления и готовя на газовой горелке в своих хоромах с хрустальными люстрами, было интересно, где мой край, когда я решу что все не могу больше это терпеть. Пока вот все могу, получается
Ті, у кого в Україні був рівень, мали давно своє житло за кордоном) і якусь подушку безпеки. І головою думали ще з 14 року куди все може вирішити, тож багато хто в бізнес має і якийсь легальний статус. А оце все в маке поєлв і люстри хрустальниє...ну такий соті рівень
Аноним_• 27 августа 2025
Ответ длякультУра
В мене дитина молодша норм адаптувалася, навпаки, закидає мені, що я її з хорошої фінської школи, де її в ледь не на руках носили, забрала) Але я хочу жити своє єдине життя, і не хочу провести його там. А хочу жити тут, Україна прекрасна країна. Сусідня країна - гній, це правда. Але в Фінляндії така ж саме сусідня країна)) Що ж до дитини, виросте, сама поїде куди захоче, я при чому)
культУра• 27 августа 2025
Ответ дляАноним_
Значить, у всіх різні пріоритети. Більшість людей виїхали заради дітей, тому не буду сперечатись. Крім того, я спостерігаю за молодими парами з маленькими дітками - вони відразу обирали, куди їхати, в яку країну згідно власних потреба, вподобань і ті, хто змінив локацію 2-3 рази робив це в тому числі з перспективою на рахунок дітей.