Чомусь все частіше нам нав´язують думку що якщо ми погано живемо - це цілком наша вина. Потрібно розвиватися, міняти професію, крутитися і т.д. Це мені нагадало одну історію.
У Англії нещодавно вийшов на пенсію поштар зі стажем в 50 років. Це найбільший стаж за всю історію Англії саме поштаря, і всі 50 років починаючи з 16 - він був простим поштарем. Доставляв людям додому пошту. Ніякої кар´єри, амбіцій. Пацював у маленькому містечку, знав більшість мешканців. Його вихід на пенсію став подією року для всього ком´юніті. Він отримав винагороду з рук самого короля за сумлінну працю у 50 років. І він радів виходу на пенсію бо хотів пожити гарно. На пенсію поштаря можна гарно жити і подорожувати. Його пенсія буде близько 2 тис фунтів - тобто більше 2600 доларів.
Він почесний громадянин свого містечка, має забезпечення, здоров´я та воліє подорожувати. Може собі дозволити. Просто тому що працював. Сумлінно виконував свою роботу.
Я не розумію чому у нас щоб нормально жити недостатньо просто сумлінно виконувати свою роботу. І чому це подається у суспільстві що "самі винні". Можливо першим кроком треба визнати що щось у нас не так? І поспівчувати тим хто сумлінно працював і змушений виживати на пенсії, тим хто сумлінно працює і отримує копійки за це.
natella579• 03 сентября в 17:27
Ответ дляmammyanny
Ну попробуйте и вы иметь стажа 50 лет, официально.
У моєї мами був вчительський, а пенсія була копійчана((
Ответ дляmammyanny
Іронічно, але 50 років - йому не сильно додали до пенсії. В Англії рахується державна пенсія за 35 років. Далі хоч 100 - нічого не додається. Буде приблизно 1000 фунтів на місяць. Ще 1000 - приватна, яку платить Роял Мейл своїм робітникам. Ось це - варіативна частина. Якби було 35 років його пенсія була б не 2000 а 1600. Чудово. (у нього насправді більше 2000 - я його знаю особисто. Не хочу уточнювати)
2410diana2410• 03 сентября в 17:29
Согласна с вами полностью. Это у нас наверно пошло с совка, когда хорошо жили те, кто умел крутиться и был коммерсантом. Типа выходил из системы (хотя коммерция тогда тоже была)
Ответ для2410diana2410
Це жахливі цінності з точки зору майбутньго для суспільства. Дуже сумно.
2410diana2410• 03 сентября в 17:30
Ответ дляKittyK
Тут вступают гос.гарантии и честный коммерческий пенсионный фонд. В нашей стране пока это не реально
2410diana2410• 03 сентября в 17:31
Ответ дляKittyK
У меня надежда, что через пару поколений сможем построить что-то стабильное
Сравнили. Британская империя столетия правила миром, одних колоний сколько обворовали, одна Индия чего стоила, там только золота тонны вывезли в свои закрома. И тд. Понятно, что их государство намного богаче нашего и может платить хорошие пенсии. Ну и про коррупцию промолчу.
Ответ дляHonda-
А ми живемо на одних із кращих ченоземів світу, на перетині торгових шляхів. Тільки нам щось це не дуже домогло, чи не так?
Ответ для2410diana2410
В совке коммерсанты? Нет, в совке это называлось спекулянты и каралось законом. Нельзя было высовываться. Началось все во времена перестройки.
Ответ дляLuda17
У нас сейчас дикий капитализм. Что ж тут удивительного? Это еще до войны такое было, сейчас еще хуже. Большинство людей сами не могут заработать на квартиру при зп условно 20т. Государство не выдает. Вот и живи как хочешь.
Я чула про дикий капіталізм ще з дитинства. Коли він уже трохи одомашниться?
Зв´язок видасться вам неочевидним, але.
’«Вели́ка ха́ртія во́льностей» 1215 року або Маґна Карта (середньов. лат. Magna Carta Libertatum, зазвичай Magna Carta) — перша «неписана» конституція Англії. Велика хартія вольностей вважається першим юридичним документом, у якому закладено основи концепції прав людини, створено передумови для подальшого утвердження свободи і верховенства права.’
Ответ дляKittyK
Дивіться. Є таке поняття брати відповідальність за своє життя.
Поштар в Англії може на свою зарплату задовольняти свої потреби. В потреби своїх дітей.
Чи може те саме зробити поштар в Україні?
Чи для того щоб задовільнити базові потреби в нашій країні потрібно трішки напрягтись?
Ответ дляKittyK
Ну хвастовство про лучшее в мире - это просто хвастовство. Черноземы есть во многих странах, еще и с более стабильным климатом, с развитым хозяйством. Да и продуктов наших никому не нужно, у них своих достаточно и давно все распределено. И вбрасывать туда наши, снижая стоимость и создавая конкуренцию - никому не нужно. У нас с другой стороны бездонный рынок продуктов и не только, но вышло как вышло.
Маска-0b9f• 03 сентября в 17:43
Вся идеология государства построена на чувстве вины. Маленькая пенсия?Сами виноваты. Вы что не могли раньше об этом подумать? Могли бы акции Майкрософт себе прикупить и жили бы припеваючи.Не хочешь воевать ухилянт?Вот как придут буряты,да как изнасилуют проукраинских активистов,это ты будешь виноват.Ну и всё остальное в том же духе.Задаешь неудобные для власти вопросы? Ану заткнись агент Кремля.
Маска-0b9f• 03 сентября в 17:44
Ответ дляТанюша
А для чого така напряжна країна?
Ответ дляlus_so
Зв´язок видасться вам неочевидним, але.
Та я згодна з цим повністю. Але ж і у нас був Пилип Орлик.
А ось ця дикість чомусь залишилася. Дикий капіталізм, дикі доходи, дикі відібрання бізнесу, дикі усунення конкурентів...
Дике цькування менш успішних людей. Чому так?
Ответ дляHonda-
+1000 порівнювати імперію і колонію ну такоє
Ответ дляKittyK
ага, хто володіє мостами та переправами - той володар світу. Україна, як раз є таким мостом між сходом та заходом, на перетині торгових шляхів. тому зараз вся ця шняга й відбувається. І не лише зараз.
Ответ дляKittyK
А потім була окупація кацапською ордою. І закінчилася вона, окупація, 34 роки тому. Ми маємо пройти довгий шлях, щоб відкинути ординські звички, їх манеру вести бізнес, ставлення до людей. Ми не погано рухаємось.
Ми маємо чіткіше говорити гівну, що воно гівно, а не тягнути в своє життя толстоєвщину і іншу імперську дичину.
Ответ дляKittyK
Ой, ну годі Вам!
Давайте порівняємо дві колонії. Америку і Україну.
давате. Де зараз корінне населення Америки?
І це трохи недоречні порівнння. Хіба Європа з Америки не вивозила добро? В Америку переселилися європейці, котрі тікали від влади короля для побудови демократії.
2410diana2410• 03 сентября в 17:53
Ответ дляLeka_Leka
Не так сказала, точно - спекулянты.
Все просто дло невозможности. Как раз на нашем и на примере Британии это ярко демонстрируется.
Причина 1. Берем Украину до распада совка - жили как и все в совке плюс минус. Потом даже с независимостью рука кремля так и оставалась у нашего руля до 2014 года, пока не пришли рулить жиды. Концепция такого правления сводится к одному - наши всевозможные ресурсы выкачиваются и отправляются за пределы страны.
Причина 2. Развал совка и стремительно разрастающийся капитализм породил массу разного рода и масштаба спекулянтов и создал систему коррупции как локально так и глобально, где все повязаны друг с другом. Где то как у нас, и на многом постсоветском пространстве системы достигли государственного уровня и на уровне государства им же и защищаются.
Причина 3. Британия всю свою историю качала ресурс с колоний. Там и сейчас простой народ живет на вах как хорошо и сыто, а конкретный почтальйон не показатель ибо везде и всегда были люди которым достаточно и которым нет.
Все это сводится абсолютно к одному тому что у же было: революция при Ленине когда верхи не хотели, а низы уже не могли. Но растянется это на многие десятилетия, ибо тогда системы крышующей коррупцию всех уровней не было, а сейчас есть, и она, система, будет защищаться.
А я не розумію рівня зарплат вихователя в садку, ачителя, лікаря простого, не в урутому центрі
Давайте приберемо вихователів, скільки будуть людей звільнятися? Сумніваюся що замість садка всі залюбки перейдуть на нянь.
А приберіть вчителів?
Ну брєд. Найважча робота - віжповідати за малих двтей з ранку до вечора - у нас 6500. В селищі. І це не 5 дітей. І не 10. І по-моєму навіть не 20.
А приберіть вчителів?