Джавеліна• Изменено 06 сентября 2025

Скоро 18 років ні вчитися, ні працювати не хоче... що робити?

Я в розпачі... за пару місяців сину 18 років. Не хотів вчитися в школі, запропонувала колеж, сам обрав спеціальність, вступив. Але там теж нічого не робив, на заняття з скандалами ( все дистанційно, просо комп увімкнути і слухати). Ледве домучилася з ним до закінчення 2 курсу і атестату.
Тепер кажу ну ок, є атестат, вчитися не хочеш - твоє право. Тоді треба відрахуватися з коледжу і йти працювати.
Не хочу! Ще 2 місяці до 18-річчя маю право не працювати.
А потім??? А потім я не знаю, не хочу про це говорити.
І все в мене тупик. Що робити не знаю. Я ж не можу у день 18-річчя поміняти замки і виперти його речі у під´їзд. Але як є - теж не варіант паразитувати на мені (мені вже під 50, і тягнути і себе і дорослого сина не вистачить сил).

батько самоусунувся ще з дитячого садочку, в нього давно своя родина, аліменти мінімальні, після 18 років 99,99% що взагалі нічого платити не буде.
автор Джавеліна • 06 сентября 2025
Ответ дляКнопкотиць
Удалено администрацией...
Які саме МОЇ проблеми він повинен вирішувати? І звідки думка що я нічого не добилася?
автор Джавеліна • 06 сентября 2025
Ответ дляПищалка
То він мабуть гей? Нехай іде на Бонгакамс, може, яку копійчну і заробить.
Він себе так не ідентифікує. Але я абсолютно спокійно ставлюся до ЛГБТ і він про це знає. Це особистий вибір кожної людини. Тут ніяких проблем немає, ми з цим обговорювали ці питання також не один раз. З ким жити і з ким спати кожен вирішує сам.
Домовенок Кузя• 06 сентября 2025
Ответ дляДжавеліна
Я тільки за! але в нього є інтерес, але тільки щось складно чи не виходить, він тут же кидає. Там де треба хоч трохи напружитися одразу інтерес зникає... Хоча розумом і руками з правильного місця не обділений. Ну от реально з його розумовими даними він би міг дуууже гарно заробляти.
Нет, не врите себе. Главное не способности, а воля. Это главная мышца личности и ее надо прокачивать. У Вашего сына дефицит волевых усилий. К сожалению для Вашего сына, менно воля определяет, сможет человек заработать или нет. Дело вообще не в способностях.
Плету корзинки• 06 сентября 2025
Ответ дляДжавеліна
Я взагалі то просила поради, а не сарказму...
А яко ї поради ви хочете? Раніше треба було думати. Гени пальцем не роздавиш. Народили від мудака такого самого мудака, його продрвження. Тепер маєте собі клопіт на старості літ.
автор Джавеліна • 06 сентября 2025
Ответ дляДомовенок Кузя
Емммм так я ж про це і пишу, що здібності є, але бажання напружуватися (’воля’) немає... Брехня в чому? Як раз то і усвідомлюю і бачила то ще з дитинства. Ну от в дитинстві в мене вистачало впливу ’домовитися/натиснути/змотивувати/вмовити’ тощо а зараз то вже не діє. Він обрав шлях найменшого спротиву. Ну от зараз три дні як захопився програмуванням... і я розумію зо це максимум на тиждень, потім стане складно, скучно, треба буде виникати, швидкого результату не буде, і все програмування ’закінчиться’ так було з усім що він обирав сам чи вмовляла я його спробувати.
автор Джавеліна • 06 сентября 2025
Ответ дляПлету корзинки
Ну окрім генів батька є ще мої, то по перше. З іншого боку, батько як раз працює все життя, він не тунеядець. Добре що от ви правильно обрали чоловіка і вас все добре. В мене не так, на жаль... тож якщо поради немає, то будь ласка зловтішайтеся з когось іншого.
Плету корзинки• 06 сентября 2025
Ответ дляДжавеліна
батько може і не тунеядець, але об вас у свій час ноги витер, так само і син продовжує. Ви для обох як зручний коврик. От і все.
автор Джавеліна • 06 сентября 2025
Ответ дляПлету корзинки
Тобто ваша порада продовжувати його забезпечувати і піклуватися і після 18 років?
Гигиенишвили• 06 сентября 2025
Из того, что видела по жизни-он еще какое-то время покантуется у вас, периодически ругаясь и протестуя, потом природа возьмет свое и он найдет женщину, которая обеспечит ему постель и будет тянуть на себе все на свете. Ото вы такое вырастили, одинокая мама мальчика это зло
Плету корзинки• 06 сентября 2025
Ответ дляДжавеліна
Авторе, порада є але ви не послухаєте! Перестати дозволяти людям (навіть самим дорогим, яких ви любите ), вас ображати і не цінити. Ви така ж людина а не ослик який тягне дорослих бугаїв.
Мне без сахара• 06 сентября 2025
Пусть официантом идет работать или на кухню картошку чистить, сразу захочет учится. Советы не кормить какие то дикие ей богу. Все такие правильные и прямо родителей воспринимали в 17?! Не верю
автор Джавеліна • 06 сентября 2025
Ответ дляПлету корзинки
Ну от власне я і питаю ЯК?
Не готувати ну ок- він сам собі без проблем готує, не прибирати - ну ок йому і так нормально, коли вже зовсім складно в кімнату зайти він прибере. Те що десь в квартирі зламалося - ну то йому нормально і так. Єдине що це ті пару тисяч що дає батько на аліменти. Але то скоро припиниться.
Жорсткіше це що? Ну вигнати з дому хіба що...
В принципі з того що тут радили я визначилася з:
а) перевірити депресію, бо є таке відчуття що може причина частково в цьому
б) у 18 років зняти кімнату, оплатити первинно декілька місяців і виселити туди. Далі сам.
Ну або є варіант що він береться за навчання і тоді жодних питань, поки навчається я забезпечую і після навчання поки перші місці роботи теж допомагаю.
автор Джавеліна • 06 сентября 2025
Ответ дляМне без сахара
Я ж не проти - нехай працює ким завгодно в межах адекватності і законності - охорона, двірник, офіціант - я поважаю будь яку професію. Хоча з його розмови і зовнішніми даними це просто верх безглуздя працювати ’охоронцем’ - але якщо так вибере, то його право. Питання в тому що він же не хоче навіть обговорювати питання де можна працювати...
Гигиенишвили• 06 сентября 2025
Ответ дляДжавеліна
Ну от власне я і питаю ЯК?
Автор, он ваш ребенок, ваш продукт так сказать, понимаете? Все 18 лет вам было норм, что он не помогает носить сумки к примеру или чинить что-то, а тут вдруг бац требования. С какой стати? Пусть живет себе, кормится он сам, жилплощадь ему по закону положена. Вы не одна такая, их легион таких
Бесконечность-не предел• 06 сентября 2025
Ответ дляМне без сахара
Согласна суп не дать это уже из ряда путин на проводе, какие-то изверги, а не родители
Ответ дляГигиенишвили
Да суп дать и по прописке имеет право жить.
Гигиенишвили• 06 сентября 2025
Ответ дляБесконечность-не предел
Ну и все. А дальше он же рано или поздно начнет куда-то двигаться, да элементарно секса захочется, гормоны то играют
Не пириживай• 06 сентября 2025
Ответ дляДжавеліна
Попробуйте ограничить в еде. Вкусное только себе. Пароль на инет поставить. Включать только когда вы дома, для себя. Естественно не давайте денег. Это очень сложно. Сочувствую вам. У самой сын. Ему сейчас 11. Большую часть своей жизни провел с бабушкой. Я пашу. С папой его развелись. Уже вижу, ленивый и строю план в голове, что делать. Ограничу в карманных деньгах. С девочками будет встречаться за свой счет. Уже сейчас пытаюсь нагрузить домашней работой, чтоб помогал по дому.
Гигиенишвили• 06 сентября 2025
Я ехала как-то в троллейбусе и слышала разговор двух женщин о том, что сын 25 лет не работает, играет в видеоигры. На работе у меня сотрудница встречалась с одним иждивенцем, жил на мамину пенсию. Вторая вышла замуж за хронически безработного, тянет все на себе-пашет, жилье снимает. Кстати он даже папу своего не знает, мама его родила «для себя»
автор Джавеліна • 06 сентября 2025
Ответ дляГигиенишвили
Ви не читали що я писала? ні мені було не норм,але була можливість то контролювати. Раніше я могла домовитися/натиснути/вмовити/змотивувати. Але з певного вікового періоду то стало вкрай важко, а потім просто неможливо. І вимоги були завжди.
про жиплощу не зрозуміла... питання в моральній площині, а не в законності. Як раз по закону я 100% власниця, квартира дошлюбна.
автор Джавеліна • 06 сентября 2025
Ответ дляБесконечность-не предел
Прописки давно не існує.
Гигиенишвили• 06 сентября 2025
Ответ дляДжавеліна
Ну он же прописан? Это первое. Второе вы сами отвечаете мне на свои вопросы-значит все 18 лет с ним действовали только манипуляции, сила, шантаж. Так чего вы у нас совет спрашиваете? Он все тот же ребенок, просто вырос. Думайте, где договориться, нажать, убедить, смотивировать. Ищите болевые точки, что ж еще
Ответ дляГигиенишвили
В видео играх зарабатывают, это такая работа играют и зарабатывают, может это оно
Не пириживай• 06 сентября 2025
Ответ дляДжавеліна
Які саме умови? на їжу мінімально пару тисяч гривень на хліб він підробляє в комп іграх. Решта йому не треба, ні одягу, ні гаджетів, нічого. Звісно нічого не робить вдома також. Навіть , вибачте, унітаз не змиває... Допомоги 1% максимум, іноді можу вмовити щось важке принести з магазину. На тому все.
Автор, а вы пытались приобщить его к домашней работе в детстве? В 9, 10 , 11 лет? Ну, посуду помыть, попылесосить? Я своего гружу. Учиться тоже не хочет. Я ему высказываю, почему мне учителя пишут, что ты что-то там не сделал. Учеба это твоя работа, а не моя. Ну бывант и помогаю в учебе, потому что мы за границей сейчас. Тут все по другому. Но сразу говорю, что я и так занята, чтоб в следующий раз сам. Ну, в 18 лет, конечно, ничего уже не переделаешь. С девочками встречается? Такому как он, бвло бы полезно в капризную влюбиться, чтоб много требовала, тогда стимул будет работать и учиться
Гигиенишвили• 06 сентября 2025
Ответ дляБесконечность-не предел
Нет, там были игры( она плакала, что он живет на ее зп своей подруге
автор Джавеліна • 06 сентября 2025
Ответ дляБесконечность-не предел
Да там можна заробити і кишенькові гроші він так і заробляє, але то не ті доходи на котрі хоч мінімально можна прожити
Ответ дляДжавеліна
Прописки давно не існує.
Люди сейчас не прописаны? Я не про долю квартиры говорю, а про прописку.
Где прописан имеет право жить, пока его не выписали
Не пириживай• 06 сентября 2025
Ответ дляДжавеліна
До того в мене були методи впливу більші, десь натиснути, десь вмовити, десь домовитися. Зараз він просто нахабно каже ’не хочу’ все... Коли був менший такого не було, а десь з 15-16 років покотилося... Він усвідомив що я йому толком нічого не зроблю. І все.
Это ужас. Очень вам сочувствую. То, что не было отца тоже повлияло. Но и его врожденные качества, характер тут не последний. Знаю истории, когда рожали от идиотов, расходились с ними. Но дети такие же выростали , как отцы.
автор Джавеліна • 06 сентября 2025
Ответ дляБесконечность-не предел
Ну та прописка і реєстрація це різне. В СРСР прописка давали певні права. Реєстрація це просо повідомлення держаним органам місце проживання. Ніяких прав воно не дає. Тож власник може зняти з реєстрації. Але питання не в законності... силовий метод вирішення питання певно самий простий, але дуже жорстокий і я тримаю то на крайній випадок, оскільки ще маю надію домовитися. Саме тому і питаю загальної думки. Викреслити власну дитину з життя, навіть дорослу, це легко сказати... але зробити значно важче...
Не пириживай• 06 сентября 2025
Ответ дляПерекус беру завжди
, не уверена что мать сможет совсем не кормить.
Брат так ещё и шан ажиоовал что не дашь денег пойду грабить, ну маме страшно было - вот и давала((
Не знаю как бы я в такой ситуации себя вела.
Конечно, нужно психотерапия. И нужно начинать с мамы. Много чего идет с детства.