Тоска в носках• 09 сентября в 07:53
Вбивство в Сша, трагедія української біженки
Як трагедія української біженки опинилася в центрі політичної суперечки у США
Що сталося: 23-річна українка Ірина Заруцька, яка приїхала до США після повномасштабного вторгнення, поверталася з роботи електричкою в Північній Кароліні близько 22:00. Раптом чоловік, що сидів позаду, дістав ножа і кілька разів ударів її. Ірина померла на місці. Поліція встановила, що нападник і жертва були незнайомі, а вбивство — невмотивоване (тобто нападник вибрав жертву випадково).
Затриманий — 34-річний афроамериканець Декарлос Браун. За даними судових записів, у нього щонайменше 14 попередніх судових справ у Північній Кароліні, включно зі збройним пограбуванням, і діагностована шизофренія.
На вихідних в мережі зʼявилося жахливе відео злочину з камер спостереження у вагоні, яке викликало обурення в соцмережах і призвело до хвилі політичних дискусій у США.
▪️Політичний аспект. Після публікації відео інцидент підхопили консервативні коментатори та союзники Білого дому, як аргумент у дискусії про безпеку в демократичних містах.
Президент Дональд Трамп висловив співчуття родині та пообіцяв жорсткі заходи проти злочинності, зокрема розгортання Нацгвардії у низці великих міст — після Вашингтона, адміністрація обіцяє відправити військових для наведення порядку щонайменше у Чикаго та Нью Йорк.
▪️Система психічного здоров’я. Інші коментатори апелюють до глобальної проблеми прогалин у системі психіатричної допомоги у США. Також дискутують щодо належної взаємодії судів із підсудними, які можуть мати серйозні психічні розлади.
Мати Брауна також звинувачувала суди у тому, що вони дозволили її синові перебувати серед людей.
Зараз суд призначив Брауну психіатричну оцінку на осудність.
*** — у США справді є інституційна проблема проблема з важкими психічно хворими людьми — їх дуже багато на вулицях, і вони не отримують належної допомоги. Прийом ліків від шизофренії зазвичай є добровільним.
На моїх знайомих нападали люди в різких психотичних станах. Я сама, коли тільки приїхала, потрапила в ситуацію, коли (мабуть) надто близько підійшла в черзі до такої людини — і вона пішла на мене з кулаками. Найбільше дивує, що люди тут навчилися цю проблему ігнорувати. На зупинці хтось може кричати диким криком, а люди поруч — стояти і спокійно чекати автобуса, наче нічого не відбувається.
Марія Юліановська
Жерица ночи• 09 сентября в 08:14
Ответ дляСтрекозей
Люди то ли тролят, то ли из страны розовых пони.
Нашим бомжам говорят доступно лечение, а Американским бомжам в больнице зась.
Как будто их туда можно заманить в ту больницу. Что наших, что американских.
Этот черный бомжевал по собственному желанию, он не бездомный с рождения. У него мать мать, которая вполне себе не бездомная.
У каждого малоимущего в США есть доступ и к медицине, и к пособиям, и к банкам еды.
Ко всему что угодно. Но кому то на улице наркоманить или просто тусоваться интереснее.
Согласна. Изучала и сравнивала их системы оказания помощи и что у нас происходит.
И пример, как мы в моём районе помогаем таким людям. То в метро женщина, то у магазина - из недавнего. И люди реально больны. Но звоним, даже возили, никто их не забирает, ни полиция, ни скорые!
А парень бабушку убил через несколько домов от нас, ловили по всему Киеву года 4 назад. Его фото выкладывали у нас в группе и все сразу принялись вспоминать, что это ж больной парень, на улице бросался даже на детей, но его никто не забирал после жалоб и звонков.
Так что он просто убил родную бабушку и порезал после этого соседку в лифте.
Дуболом• 09 сентября в 08:17
Трамп и тут вставил 5 копеек. Бла бла бла. Вот и вся его политика
Стрекозей• 09 сентября в 08:18
Ответ дляДуболом
Для него это просто аргумент в предвыборной агитации. Он прямо в посте об этом убийстве призвал голосовать за кандидата от респов.
Жерица ночи• 09 сентября в 08:20
Ответ дляСтрекозей
США тратят баснословные деньги на социал. Они содержут всех этих товарищей, их мам, жен и детей.
Я реально охр..ваю, что они массово не хотят работать, так как есть и социал, и фуд-банки, и никто не откажет в качественной мед.помощи.
Я_з_Франека• 09 сентября в 08:20
Ответ дляМerida
Та нафиг то сша? У нас проблемы нет? У нас принудительное лечение? Ага. 3 раза. Не, если убил, может и полечат
В нас ця проблема в рази менша.
Родичі в США, теж кажуть про велику кількість неадекватів на вулиці. Їх завжди багато на зупинках ГТ, тому місцеві ’нормальні’ там майже не їздять, неадекватні часто заходять в заклади харчування, в молли.
Якщо поводять себе тихо - всі мовчать і просто відсторонюються, якщо вони кричать або чіпляються - тоді викликають поліцію.
Сестра розказувала, що в племінниці двічі школу закривали, бо поряд бачили людину з ножем.
Ответ дляДуболом
Логічно поведінка
Обливає брудом ’попередників’ і демократів
Бо вибори скоро, а він (і республіканці) з такими його ’досягненнями’ - пролітають, ’як фанера’
Тому ’у всьому винен Байден і демократи’
Дуболом• 09 сентября в 08:21
Ответ дляСтрекозей
И есть же те, кто ведется на это, .вон и автор подхватила и здесь впаривает
Хочу на Балі• 09 сентября в 08:22
Ответ дляБершкомангоЗар
Я согласна с Вами, автор.
Сложно представить, чтоб у нас такое случилось.
Надеюсь это просто сарказм. В Швейцарии такое действительно сложно представить, а вот как раз у нас очень даже легко.
Дуболом• 09 сентября в 08:22
Ответ дляviter33
Логічно поведінка
Ну можно ответить словами Трампа. При Байдене украинских беженок не убивали
МУСЯкомарова• 09 сентября в 08:23
Ответ дляЖерица ночи
Вы шутите?!
Или не слышали как на выходных в Белой Церкви брат сестру ножом убил и он тоже психически болен.
Девочка приехала из Киева, учится. И мама попросила с братом посидеть и он гнался за ней аж на улицу, но помочь не успели и не спасли.
А в у нас в Киеве случая 4!!! знаю за последние лет 5 как психически нездоровые убивали или родных, или соседей, потому что их уже не держать в больницах, как ранее.
А сколько ему лет, что с ним нужно было посидеть?(
Стрекозей• 09 сентября в 08:25
Ответ дляЯ_з_Франека
В нас ця проблема в рази менша.
У наших людей просто нет роскоши быть на обеспечении государства, нифига не делать, а только курить траву или принимать что-то потяжелее. Я имею ввиду массово. Потому что отдельны такие случаи есть и у нас.
В подъезде моих родителей такое чучело алкашно шизофреническое тоже живет. Недавно пожар устроил и на соседней бросался.
Но его мама содержит. А всех этих черных государство. Вроде бы как из лучших побуждений. Но годы такой практики показывают, что лучше нифига не стало.
Стрекозей• 09 сентября в 08:27
И еще к них какое то нездоровое отношение к окружающим. Если ты не дай Бог на него посмотрел, даже случайно, оно будет на тебя орать и кидаться.
Хотя в этом случае она на него даже не глянула. Но из всех пассажиров, там остальные были черные рядом, именно она его триггернула и именно ее он зарезал.
Жерица ночи• 09 сентября в 08:27
Ответ дляМУСЯкомарова
Он старше лет на 7 как я помню. Ей - 17. Хорошенькая девушка была. Его лицо не показали.
Писали в канале ТГ Киевской области, постов 5 было. И упор, что болен. И сразу запомнила, что мама попросила с ним побыть, пока сбегает в магазин.
Нашла одно из сообщений:
У Білій Церкві 1 вересня брат зарізав молодшу сестру.
«Хлопцю 25, дівчині 17. Був сильний психоз в хлопця. Вибігла в підʼїзд кричала , коли він її вдарив ножем.
Вулиця Турчинінова
Ніж викинув в смітник,і пішов по вулиці біля дому в крові весь», - нам пишуть.
Нашла одно из сообщений:
Вулиця Турчинінова
МУСЯкомарова• 09 сентября в 08:28
Ответ дляЖерица ночи
Так это проблема не обычных людей, а госорганов, которые позволили психбольных отпускать, а не принудительно лечить
И эта проблема сейчас есть и в Украине и в ЕС и в США
Жерица ночи• 09 сентября в 08:28
Ответ дляМУСЯкомарова
И? Прочтите, почему мы принялись писать, эта проблема есть не только в США
Тоска в носках
• 09 сентября в 08:29
Ответ дляДуболом
Автор ще на тій сторінці написала що політики підхватили, білі - чорні це тригер і політичний інструмент
Тут ширша проблема, ніж психіатрія, тут політичний аспект
Тоска в носках
• 09 сентября в 08:30
Ответ дляЯ_з_Франека
В нас ця проблема в рази менша.
У них на це з бюджету йдуть великі кошти, кожен штат свої програми робить, благодійність міліонерів і все отак
Без комплексів• 09 сентября в 08:32
Ответ дляТоска в носках
То ми бідніше, у нас війна до того ж
Але щоб кількість таких вбивств і хворих, у нас є люди не в собі, аде якось рідко і не агресивні
Тим паче ліки приймають
Ви зараз у США? Не збираєтся виїжджати?
Ответ дляТоска в носках
Это 7 или 8 случай за 2 недели. Поэтому и подхватили. Все погибшие-белые. В одном месте было написано что беженцы украинские, в другом нет этой информации.
МУСЯкомарова• 09 сентября в 08:33
В Германии недавно толкнул нашу девочку под поезд какой-то африканец и тоже пишут, что он психбольной. Но ребенка не вернуть(((
Эта проблема есть во всех странах и никто ее не решает, к сожалению
Тоска в носках
• 09 сентября в 08:33
Дискусія вийшла далеко за межі обговорення самого злочину і яскраво продемонструвала подвійні стандарти багатьох її учасників.
Найбільше тему почали розкачувати ті з консервативних блогерів і коментаторів, які виступали проти будь-якої допомоги Україні, заперечували воєнні злочини Росії і систематично лили на українців бруд.
Тепер вони найголосніше з усіх висловлюють обурення, використовуючи вбивство української дівчини для політичних аргументів, які часто супроводжуються відвертим расизмом і закликами до ненависті проти усіх темношкірих.
Втім, серед галасу і тиші знайшлись голоси - зокрема доньки Кіта Келлога Меган Моббс, яка серед іншого займається темою прав жінок у США.
“Я благаю вас: якщо вас обурює жахливе вбивство прекрасної молодої жінки божевільним маніяком у громадському транспорті в Північній Кароліні - обурюйтесь і тим, що в Києві жінка з немовлям загинули у своєму ліжку від рук іншого маніяка, одержимого вбивствами”. До свого допису Меган Моббс прикріпила новину про останній удар Росії по Києву.
♥️♥️♥️
Стрекозей• 09 сентября в 08:33
Ответ дляМандарина
Нет никаких ни 7, ни 8 случаев за 2 недели. Это единственный
Стрекозей• 09 сентября в 08:35
Ответ дляМандарина
Ну нет так нет. И за 2 часа ему не насобирали 64 тыс дол.
Это тоже фэйк
Я_з_Франека• 09 сентября в 08:36
Ответ дляСтрекозей
Так, погоджуюсь.
В США є безкоштовне медичне страхування для бідних, є шелтери, де можна безкоштовно жити, там допомагають знайти роботу, але більшість безхатьків там ’ідейні’, не хочуть соціалізуватись і лікуватись. Лікування там добровільне, і в них на буйних психів швидку не викликають, тільки поліцію. Заспокоїться - відпускають, бо свобода вибору та демократія. Навіть пику психу не натовчуть, як в нас.
Стрекозей• 09 сентября в 08:36
Ответ дляМандарина
Что именно фейк?
Что насобирали деньги
Кстати, в американском сегменте соц сетей ходила цифра 32, но я вижу русские ТГ каналы не унывают и смело сумму умножили на 2.
Я_з_Франека• 09 сентября в 08:40
Ответ дляТоска в носках
Будь-які програми закінчуються там, де починається свобода особистості)
Яким би шикарним не був шелтер, якщо бомж добровільно не схоче там жити, його не силуватимуть.
Так само і з психами - поки сам добровільно не погодиться лікуватись, ніхто не має права його заставляти.
Мінуси демократії(