Тоска в носках• 09 сентября в 07:53
Вбивство в Сша, трагедія української біженки
Як трагедія української біженки опинилася в центрі політичної суперечки у США
Що сталося: 23-річна українка Ірина Заруцька, яка приїхала до США після повномасштабного вторгнення, поверталася з роботи електричкою в Північній Кароліні близько 22:00. Раптом чоловік, що сидів позаду, дістав ножа і кілька разів ударів її. Ірина померла на місці. Поліція встановила, що нападник і жертва були незнайомі, а вбивство — невмотивоване (тобто нападник вибрав жертву випадково).
Затриманий — 34-річний афроамериканець Декарлос Браун. За даними судових записів, у нього щонайменше 14 попередніх судових справ у Північній Кароліні, включно зі збройним пограбуванням, і діагностована шизофренія.
На вихідних в мережі зʼявилося жахливе відео злочину з камер спостереження у вагоні, яке викликало обурення в соцмережах і призвело до хвилі політичних дискусій у США.
▪️Політичний аспект. Після публікації відео інцидент підхопили консервативні коментатори та союзники Білого дому, як аргумент у дискусії про безпеку в демократичних містах.
Президент Дональд Трамп висловив співчуття родині та пообіцяв жорсткі заходи проти злочинності, зокрема розгортання Нацгвардії у низці великих міст — після Вашингтона, адміністрація обіцяє відправити військових для наведення порядку щонайменше у Чикаго та Нью Йорк.
▪️Система психічного здоров’я. Інші коментатори апелюють до глобальної проблеми прогалин у системі психіатричної допомоги у США. Також дискутують щодо належної взаємодії судів із підсудними, які можуть мати серйозні психічні розлади.
Мати Брауна також звинувачувала суди у тому, що вони дозволили її синові перебувати серед людей.
Зараз суд призначив Брауну психіатричну оцінку на осудність.
*** — у США справді є інституційна проблема проблема з важкими психічно хворими людьми — їх дуже багато на вулицях, і вони не отримують належної допомоги. Прийом ліків від шизофренії зазвичай є добровільним.
На моїх знайомих нападали люди в різких психотичних станах. Я сама, коли тільки приїхала, потрапила в ситуацію, коли (мабуть) надто близько підійшла в черзі до такої людини — і вона пішла на мене з кулаками. Найбільше дивує, що люди тут навчилися цю проблему ігнорувати. На зупинці хтось може кричати диким криком, а люди поруч — стояти і спокійно чекати автобуса, наче нічого не відбувається.
Марія Юліановська
люблю_тортики• 09 сентября в 12:27
І таке буде з кожним, хто покинув свою країну і скористався можливістю на крові українців побудувати своє краще життя.
Мама Никитки-2• 09 сентября в 12:30
Ответ дляА я з косою
І скільки в нас таких випадків? А в США -регулярно. Просто не все висвітлюється. Чи ви думаєте, що оті всі стрільці, що влаштовують бійні в школах та університетах час від часу -не є психічно хворими? Тп просто їх ніхто не лікує, не контролює. Спеціальних закладів для них немає (хіба що приватні, фінінсово недосяжні для більшості населення).
А тепер уявіть, що буде в Україні після війни.
А владі пох. Замість будівництва реабілітаційних центрів та започаткування державної програми психологічної реабілітації для військових роздають гроші запросто так.
Мама Никитки-2• 09 сентября в 12:34
Ответ длялюблю_тортики
Тоска в носках
• 09 сентября в 12:38
Ответ дляМама Никитки-2
Ні. Там де я живу бомжів майже немає. А от в нью-йоркському я була дуже вражена. Неможливо просто пройти центром. Ще й запах🤦🏻♀️ до втрати свідомості, особливо влітку
То де в нас такі центральні вулиці як там?
Тоска в носках
• 09 сентября в 12:39
Ответ дляМама Никитки-2
Так , програми реабілітації дуже потрібні
А я з косою• 09 сентября в 12:58
Ответ дляМама Никитки-2
Саме так. Кількість людей з ПТСР буде велика, годі вже й казати про воїнів з понівиченою психікою. Потрібна не просто програма, а величезна програма.
МУСЯкомарова• 09 сентября в 13:06
Ответ длялюблю_тортики
Что за бред?
Вы в своем уме такое писать? Это ж надо ещё такое придумать
Бронетапці• 09 сентября в 13:17
Я жила там еще в начале 00х. Общественный транспорт это, в основном, для неблагополучных. Ну в больших городах чуть иначе т.к. метро и т.д, но обстановка та же. Т.е. или у тех у кого отобрали права, у кого их и не было или еше нет в малом проценте - тинейджеры, эмигранты.
Там реально стремно находиться.
Привіт з ботойбіччя• 09 сентября в 14:06
Ответ дляБрехушечка
У меня знакомые живут в США и рассказывали, что афроамериканцы, которые из бедных слоев это что-то с чем-то. Их дети запросто могут в дом зайти и есть просить. К их толпе страшно подходить. И проблема в том, что власти не очень с ними и борются, так как боятся волн их протестов. Где в Украине такое. А здесь еще и псих оказался. Трамп выразил соболезнование, а у бубочки где реакция?
бубочку вообще ничего не торкает, ни одна смерть в Украине. Много вы хотите от него.
Привіт з ботойбіччя• 09 сентября в 14:15
Ответ дляБешене сарі
Бубочка и Стефанишина вообще никак не отреагировали.
вам бубочка синю морду поставил
Ответ дляКвітка папороті
Ахаха, за неделю! Таких случаев сотни в день в Нью Йорке ! Я каждый раз без исключения когда бываю на Манхэттене встречаю минимум десяток больных на голову разной степени агрессивности. Найдите мне хоть один случай, когда в киевском метро психи толкали людей под поезда, а то что-то я такого не припомню
сочувствую вам. Чё уж. Тут правда шизоидов по улицам нет. Тишь да гладь. Шизики все по больницам. П.с. 15 разных кейсов это мало...хм...тогда да. Ньюйоркцам нужно помочувствовать только
Мелочунь• 09 сентября в 15:46
Ответ длялюблю_тортики
Удалено администрацией...
Квітка папороті• 09 сентября в 15:54
Ответ дляМerida
Ему ссы в глаза, а он — божья роса
ПироженкА• 09 сентября в 16:24
Ответ дляМУСЯкомарова
Что за бред?
Тоже психушка за человеком уже плачет. Может и оно с ножом бегает
КвартираЧья• 09 сентября в 17:01
Ответ дляТоска в носках
То ми бідніше, у нас війна до того ж
Але щоб кількість таких вбивств і хворих, у нас є люди не в собі, аде якось рідко і не агресивні
Тим паче ліки приймають
А нещодавно був випадок, де у Німеччині якийсь нелегал штовхнув нашу дівчину під потяг і та загинула. Просто жах(((
Подтяжка• 09 сентября в 17:56
Ответ дляСтрекозей
Да, а после лечения еще санаторий и квартиру дают с машиной.
Они живут там в тепле и добре, их бесплатно лечат и кормят, постоянно привозят гуманитарку (одежда, обувь), носки и белье новые раздают, какие-то средства гигиены.
Для некоторых это как курорт.
Мама Никитки-2• 09 сентября в 17:56
Ответ дляМандарина
Какое отношение к данной ситуации имеют незаконные задержания?
Таке саме, як і ваш допис про приватні тюрми
ЯНаПэПэ• 09 сентября в 19:14
Ответ дляviter33
Трамп скорочує витрати на медицину
Так що псих.хворих ( в т.ч. агресивних) на вулицях побільшає
при чем тут трамп? ничего шо псих больных как этот ублюдок законом сша нельзя удерживать в психушке??? а из тюрем их постоянно освобождают из за дурацких демократическая законов. Трамп хочет строгости наказания для таких, но демократы против
Скокмоно - стокнуно• 09 сентября в 19:24
Демократические ценности в обмен на совковую систему психдомов с принудительным лечением. Как так, граждане? Такая девчонка красивая😭 эта обезьяна должна была в клетке существовать 🤬
ЯНаПэПэ• 09 сентября в 19:28
Ответ дляПодтяжка
Для некоторых это как курорт.
самое обидное что за нападения,ограбления их не сажают в тюрьму. мужик чёрный 10 раз толкал людей под поезд и его освобождали. потому что он псих больной. а псих больных насильно удерживать нельзя.
даже беженцев, которые в сша насилия совершали, отпускали через короткий срок. почему народ Трампа и выбрал, потому что надоела эта вседозволенность. полиция уже сама на выезды не спешит ехать, а почему? а потому что если черные то полицию виноватой сделают , как так посмел задержать, ты расист. нужна строгость. а Трампу руки связывают и не разрешают в полной мере ее применить.
он ввел войска в Вашингтоне и люди наконец то нормальной жизнью зажили. не боятся на улицы выходить. но проплаченные спросом митинги в Вашингтоне все равно против. против этих войск, якобы права людей нарушают и сажают преступников. а то что преступления там уменьшились значительно, то это плохо. нужно убрать войска и разрешить преступникам чёрным делать что они хотят. демократия во всей красе
Попа как у Кардашьян• 09 сентября в 19:31
В Німеччині декілька днів тому якийсь чорно- пий чи як там вони називаються , сірієць чи хто вони там ,дівчинку молоду вбив .
Мне без сахара• 09 сентября в 19:35
В Германии тоже психи гуляют по городу, в транспорте их полно.
Мне без сахара• 09 сентября в 19:37
Ответ дляПопа как у Кардашьян
Да, толкнул под поезд! 👹
Кракадэ• 09 сентября в 20:15
Ответ дляЯНаПэПэ
А вы видели новости, что судья которая отпускала 14 раз чёрного преступника, владелец психбольницы. Она его как психа отпускала в свою клинику.
Стрекозей• 09 сентября в 20:37
Ответ дляЯНаПэПэ
Вы путаете теплоте с мягким. Псих больных не лечат принудительно. Но если они толкают людей под поезд, их никто не отпускает. Если они признаны невменяемыми, их помещают в спец учреждения.
Стрекозей• 09 сентября в 20:38
Ответ дляКракадэ
14 раз это была одна и та же судья? Вы ну хоть немножко мозгами пораскиньте.
З родзинкою• 09 сентября в 20:58
Ответ дляПопихтю та й годі
По сравнению со США и Канадой - мало.
Там вообще звиздец. Есть города поспокойней, а есть ужас. И виной всему наркотики. США одна из лидеров по количеству наркозависимых.
Я работаю в международной компании, у меня коллега американка оказалась в страшной ситуации с сыном. Еще со школы мальчик начал принимать наркотики. Становилось все хуже и хуже. А когда ему исполнилось 18, он просто ушел жить на улицу. Стал вот тем ужасным бомжем. При нормальных родителях, которые не алкаши, и не наркоманы, у которых есть дом.
Эта женщина рассказывает, плачет, а сделать ничего не может.
У нас тоже такое есть, но не настолько массово.
Тому й пішли вони нах... зі своєю ’демократією’. Ще й за це треба всім здохнути. Ага, щаз.
З родзинкою• 09 сентября в 21:03
Ответ дляКинДза
Вы про сша только в фильмах видели типа Беверли Хилз? Они создали себе миф про хорошо жить. Как и Канада. Не стоит верить в сказки.
Девушку жаль( уехать от войны, чтоб попасть в лапы твари больной
Знаємо прекрасно.
І манали їхні демократії із рехформами.