Тоска в носках• 09 сентября 2025
Вбивство в Сша, трагедія української біженки
Як трагедія української біженки опинилася в центрі політичної суперечки у США
Що сталося: 23-річна українка Ірина Заруцька, яка приїхала до США після повномасштабного вторгнення, поверталася з роботи електричкою в Північній Кароліні близько 22:00. Раптом чоловік, що сидів позаду, дістав ножа і кілька разів ударів її. Ірина померла на місці. Поліція встановила, що нападник і жертва були незнайомі, а вбивство — невмотивоване (тобто нападник вибрав жертву випадково).
Затриманий — 34-річний афроамериканець Декарлос Браун. За даними судових записів, у нього щонайменше 14 попередніх судових справ у Північній Кароліні, включно зі збройним пограбуванням, і діагностована шизофренія.
На вихідних в мережі зʼявилося жахливе відео злочину з камер спостереження у вагоні, яке викликало обурення в соцмережах і призвело до хвилі політичних дискусій у США.
▪️Політичний аспект. Після публікації відео інцидент підхопили консервативні коментатори та союзники Білого дому, як аргумент у дискусії про безпеку в демократичних містах.
Президент Дональд Трамп висловив співчуття родині та пообіцяв жорсткі заходи проти злочинності, зокрема розгортання Нацгвардії у низці великих міст — після Вашингтона, адміністрація обіцяє відправити військових для наведення порядку щонайменше у Чикаго та Нью Йорк.
▪️Система психічного здоров’я. Інші коментатори апелюють до глобальної проблеми прогалин у системі психіатричної допомоги у США. Також дискутують щодо належної взаємодії судів із підсудними, які можуть мати серйозні психічні розлади.
Мати Брауна також звинувачувала суди у тому, що вони дозволили її синові перебувати серед людей.
Зараз суд призначив Брауну психіатричну оцінку на осудність.
*** — у США справді є інституційна проблема проблема з важкими психічно хворими людьми — їх дуже багато на вулицях, і вони не отримують належної допомоги. Прийом ліків від шизофренії зазвичай є добровільним.
На моїх знайомих нападали люди в різких психотичних станах. Я сама, коли тільки приїхала, потрапила в ситуацію, коли (мабуть) надто близько підійшла в черзі до такої людини — і вона пішла на мене з кулаками. Найбільше дивує, що люди тут навчилися цю проблему ігнорувати. На зупинці хтось може кричати диким криком, а люди поруч — стояти і спокійно чекати автобуса, наче нічого не відбувається.
Марія Юліановська
З родзинкою• 09 сентября 2025
Ответ длялюблю_тортики
І таке буде з кожним, хто покинув свою країну і скористався можливістю на крові українців побудувати своє краще життя.
А ми тільки були пораділи, що в нас психічно-хворих небагато. А тут і ви зі своїм коментом...
З родзинкою• 09 сентября 2025
Ответ дляСкокмоно - стокнуно
Демократические ценности в обмен на совковую систему психдомов с принудительным лечением. Как так, граждане? Такая девчонка красивая😭 эта обезьяна должна была в клетке существовать 🤬
І прекрасна була система, в цьому плані так точно. Те, що така істота безкарно не має вештатися вулицями - це 100%
ЯНаПэПэ• 09 сентября 2025
Ответ дляСтрекозей
Вы путаете теплоте с мягким. Псих больных не лечат принудительно. Но если они толкают людей под поезд, их никто не отпускает. Если они признаны невменяемыми, их помещают в спец учреждения.
какие??! никуда их не помещают! только если несколько убийств совершит.
всех психов отпускают за нападение, разбой, ограбление, изнасилование и тем более кражу. Не достаточно тяжкие преступления что бы нарушать свободу человека, что б их...
Стрекозей• 09 сентября 2025
Ответ дляЯНаПэПэ
Несколько убийств это сколько?
Откуда вы это берёте?
Их помещают по сути в ту же тюрьму, в которой их принудительно лечат.
Откуда вы это берёте?
ЯНаПэПэ• 09 сентября 2025
Ответ дляСтрекозей
Несколько убийств это сколько?
Откуда вы это берёте?
вы видимо далеко от демократического штата живёте, раз такая наивность.
нет, это не так.
Стрекозей• 09 сентября 2025
Ответ дляЯНаПэПэ
нет, это не так.
В Пенсильвании живу. Но это не суть важно.
Покажите мне где убийцу просто отпустили гулять. Вроде сейчас новости общедоступны вне зависимости от штата.
Кусюче сонечко• 10 сентября 2025
Ответ дляТоска в носках
Не змогла подивиться
Він там в шию ножові удари
Там важко щось зрозуміти. Вона і сама не зрозуміла що з нею сталось
Попразендовна• 11 сентября 2025
Ответ дляЯ Головна
Откуда этот миф, что США богатая страна? Там богатство сосредоточено в руках небольшой группы людей. И этим людям глубоко пофиг, сколько психов будет резать людей ножами. Не будут они за свой счёт строить психушки.
Хорошо, что в Украине не так