Тоска в носках• 09 сентября в 07:53
Вбивство в Сша, трагедія української біженки
Як трагедія української біженки опинилася в центрі політичної суперечки у США
Що сталося: 23-річна українка Ірина Заруцька, яка приїхала до США після повномасштабного вторгнення, поверталася з роботи електричкою в Північній Кароліні близько 22:00. Раптом чоловік, що сидів позаду, дістав ножа і кілька разів ударів її. Ірина померла на місці. Поліція встановила, що нападник і жертва були незнайомі, а вбивство — невмотивоване (тобто нападник вибрав жертву випадково).
Затриманий — 34-річний афроамериканець Декарлос Браун. За даними судових записів, у нього щонайменше 14 попередніх судових справ у Північній Кароліні, включно зі збройним пограбуванням, і діагностована шизофренія.
На вихідних в мережі зʼявилося жахливе відео злочину з камер спостереження у вагоні, яке викликало обурення в соцмережах і призвело до хвилі політичних дискусій у США.
▪️Політичний аспект. Після публікації відео інцидент підхопили консервативні коментатори та союзники Білого дому, як аргумент у дискусії про безпеку в демократичних містах.
Президент Дональд Трамп висловив співчуття родині та пообіцяв жорсткі заходи проти злочинності, зокрема розгортання Нацгвардії у низці великих міст — після Вашингтона, адміністрація обіцяє відправити військових для наведення порядку щонайменше у Чикаго та Нью Йорк.
▪️Система психічного здоров’я. Інші коментатори апелюють до глобальної проблеми прогалин у системі психіатричної допомоги у США. Також дискутують щодо належної взаємодії судів із підсудними, які можуть мати серйозні психічні розлади.
Мати Брауна також звинувачувала суди у тому, що вони дозволили її синові перебувати серед людей.
Зараз суд призначив Брауну психіатричну оцінку на осудність.
*** — у США справді є інституційна проблема проблема з важкими психічно хворими людьми — їх дуже багато на вулицях, і вони не отримують належної допомоги. Прийом ліків від шизофренії зазвичай є добровільним.
На моїх знайомих нападали люди в різких психотичних станах. Я сама, коли тільки приїхала, потрапила в ситуацію, коли (мабуть) надто близько підійшла в черзі до такої людини — і вона пішла на мене з кулаками. Найбільше дивує, що люди тут навчилися цю проблему ігнорувати. На зупинці хтось може кричати диким криком, а люди поруч — стояти і спокійно чекати автобуса, наче нічого не відбувається.
Марія Юліановська
Бешене сарі• 09 сентября в 11:23
Ответ дляviter33
Трамп скорочує витрати на медицину
Так що псих.хворих ( в т.ч. агресивних) на вулицях побільшає
Где доказательства?
Бешене сарі• 09 сентября в 11:29
Ответ дляБрехушечка
У меня знакомые живут в США и рассказывали, что афроамериканцы, которые из бедных слоев это что-то с чем-то. Их дети запросто могут в дом зайти и есть просить. К их толпе страшно подходить. И проблема в том, что власти не очень с ними и борются, так как боятся волн их протестов. Где в Украине такое. А здесь еще и псих оказался. Трамп выразил соболезнование, а у бубочки где реакция?
Бубочка и Стефанишина вообще никак не отреагировали.
Тоска в носках
• 09 сентября в 11:29
Ответ дляСтрекозей
Ну не все все таки. Кто-то наблюдается у врачей, лечится таблетками. А вот эти все скитающиемя по улицам кроме того что у них проблемы с головой еще и под веществами.
Чогось згадала відео з інету, з Сша , де ціла вулиця лежать шатаються наркомани і системі ок, бо вільні вони
Тоска в носках
• 09 сентября в 11:31
Ответ дляПэрисхилтонша
Я знаю хорошо местные законы. 99% никто не лечит. Пока псих не даст согласие, его нельзя забрать. Только совершивших преступление, да и то отпустят после лечения. У нас негр по району ходит с ножом и на людей кидается, его полиция забирает и отпускает, так как психбольной. Нет законов, которые позволяют их сажать или принудительно лечить. Если человек при своём уме, тогда арестовывают конечно.
А нещодавні хвилі крадіїв в магазинах Сша, де заскочує толпа і все виносятт, охрана не реагує
Тай бояться, напевно.
Тоска в носках
• 09 сентября в 11:34
Ответ дляБешене сарі
Цей кейс треба вести дипломатично зі сторони України, вище писала, як це пише дочка Келлога.
Мама Никитки-2• 09 сентября в 11:43
Ответ дляБершкомангоЗар
Я согласна с Вами, автор.
Сложно представить, чтоб у нас такое случилось.
Та лАднА
Свіжачок
Ответ дляКвітка папороті
Вы живёте в Америке? Нет, но пишете с такой уверенностью. Я нигде больше в мире не видела такого огромного количества безумных людей, которые настолько агрессивно себя ведут, орут, кидаются на людей, хорошо если не с оружием, испражняются посреди бела дня на улицах. В Нью Йорке каждую неделю случаи когда людей а метро толкают под поезд! Я пока жила в Киеве, не слышала ни про один такой случай, только редкие случаи самоубийств.. на всех крупных станциях метро круглосуточно дежурят полицейские. При мне днем в вагоне днём бомж начал кидаться на женщину, что-то ему причудилось. Благо женщину защитил мужчина
Персонально для вас. Сводка за неделю. только Киев. Толко 5 фоток. Больше не влезло. Это для вас МАЛО?
Мама Никитки-2• 09 сентября в 11:46
Ответ дляJannyMoney
трамп отреагирует нацгвардией? а пушкой по воробьям не планирует стрелять для реакции?
Он и так с удовольствием посылает нацгвардию в ’мятежные’ штаты. Преступление сумасшедшего бомжа вообще никак не связанно.
Він не білий і цього достатньо. Щас знов розкаже про злочинні картелі. Давно милиться у Вашингтон ДС нацгвардію ввести. Тим паче там ще й апеляцію програв. Тепер президент США офіційно визнаний ґвалтівником.
ПС верховному суду буде ну дуже важко прийняти інше рішення.
Тоска в носках
• 09 сентября в 11:48
Ответ дляМама Никитки-2
Ви колись стикалися там з неадекватами? В вашій місцині багато таких осіб?
Ответ дляКвітка папороті
То, что вы не видели, не значит, что нет. Вот еще
Мама Никитки-2• 09 сентября в 11:50
Ответ дляСтрекозей
Люди то ли тролят, то ли из страны розовых пони.
Нашим бомжам говорят доступно лечение, а Американским бомжам в больнице зась.
Как будто их туда можно заманить в ту больницу. Что наших, что американских.
Этот черный бомжевал по собственному желанию, он не бездомный с рождения. У него мать мать, которая вполне себе не бездомная.
У каждого малоимущего в США есть доступ и к медицине, и к пособиям, и к банкам еды.
Ко всему что угодно. Но кому то на улице наркоманить или просто тусоваться интереснее.
Ха. Я вам більше кажу, в нью-йоркську благодійні організації навіть розносять їм їжу. Особисто бачила, як бомжам ліньки було перейти дорогу, щоб узяти гарячу їжу. Принесли волонтери.
Було цікаво. Запитала, чого самі не ходять, жіночка відповіла, що їх зобовʼязані утримувати і забезпечувати. О, как.
Ответ дляКвітка папороті
И еще. И это только Киев. За последнее время.
КинДза• 09 сентября в 11:51
Ответ дляТоска в носках
Там про психічно хворих на вулиці і така богата країна, як Сша не робить нічого
Вы про сша только в фильмах видели типа Беверли Хилз? Они создали себе миф про хорошо жить. Как и Канада. Не стоит верить в сказки.
Девушку жаль( уехать от войны, чтоб попасть в лапы твари больной
А я з косою• 09 сентября в 11:52
Ответ дляМама Никитки-2
Та лАднА
Свіжачок
І скільки в нас таких випадків? А в США -регулярно. Просто не все висвітлюється. Чи ви думаєте, що оті всі стрільці, що влаштовують бійні в школах та університетах час від часу -не є психічно хворими? Тп просто їх ніхто не лікує, не контролює. Спеціальних закладів для них немає (хіба що приватні, фінінсово недосяжні для більшості населення).
Ответ дляТоска в носках
Тай бояться, напевно.
Вы не знаете почему не реагирует? Точно так же как и в Европе. За минимальный порог суммы, за который настає( выпало слово) ответственность.
Тоска в носках
• 09 сентября в 11:54
Ответ дляМerida
Що ви цим хочете довести? Що є психічно зворі ? Є в Україні, ще і війна.
Але загалом таких вулиць наркоманів як в Сша, Канаді не має, таких програм підтримки, асигнувань з бюджету. Ми не соціально орієнтовані як вони і не має млд дол на це.
А я з косою• 09 сентября в 11:54
Ответ дляМerida
Так, вже майже як в США і буде гірше. Причина -масове закриття ПНД. Цих людей просто ніде подіти.
Тоска в носках
• 09 сентября в 11:55
Ответ дляМама Никитки-2
При всіх цих масових підтримках, коштів на них витрачають багато, але явище розповсюджуються
Мама Никитки-2• 09 сентября в 11:58
Ответ дляЯ_з_Франека
Так, погоджуюсь.
В США є безкоштовне медичне страхування для бідних, є шелтери, де можна безкоштовно жити, там допомагають знайти роботу, але більшість безхатьків там ’ідейні’, не хочуть соціалізуватись і лікуватись. Лікування там добровільне, і в них на буйних психів швидку не викликають, тільки поліцію. Заспокоїться - відпускають, бо свобода вибору та демократія. Навіть пику психу не натовчуть, як в нас.
По перше Трамп ну дуже скоротив медичні витрати держави. Навіть мова іде про припинення програм, навіть про відміну Obamacare
В шататах дуже розвинене волонтерство і благодійність. Якщо не помиляюсь, звільняють від податків на таку ж суму, як у зробили пожертвою, а не так як у нас віддай ще й 18% податків.
Мама Никитки-2• 09 сентября в 12:02
Ответ дляМандарина
Демократия-это всегда путь к анархии. Но тут дело не в ней, а в коррупции. Этот афроамериканец 14 раз привлекался. А дальше поищите схему как это все работает на практике с судами и клиниками в Штатах
Угу. 14 раз судимий платив судді, а той брав хабарі у безхатька?
Більшого бренда годі і придумати))
А я з косою• 09 сентября в 12:02
Скоро і на нас таке чекає. Подивіться, скільки психічно хворих вже навколо, і скільки ще буде, враховуючи, що зараз практично в кожному класі є 1-2 дитини ’з особливостями’. Можна скільки завгодно придумувати толерантних слів для всіх цих станів і хвороб, але факт є один -їх фізичний і статевий розвиток, як правило, в нормі. А це означає, що згодом ми матимемо навколо багато фізично здорових дядьків, з високим тестостероном і агресивною, неконтрольованою поведінкою.
Мама Никитки-2• 09 сентября в 12:02
Ответ дляМУСЯкомарова
Это разве нормально?!
Вместо того, чтобы их лечить, так они усугубляют их состояние(
В нас також є програми для наркоманів. Невже не чули?
Тоска в носках
• 09 сентября в 12:03
Ответ дляА я з косою
Тому цікаво кейс багатої розвиненої країни, яка витрачає шалені кошти на це все, і шо має? Ось це
Мама Никитки-2• 09 сентября в 12:04
Ответ дляМандарина
Вы смешная до неприличия😂 Такая наивная простота и безапелляционное доверие миру.
Поищите кому принадлежат тюрьмы в любом штате США и клиники тоже посмотрите заодно)
З так ви заодно поцікавтесь і сумами компенсацій від держави за незаконне увʼязнення. Адвокати з такими справами часто безкоштовно працюють, роблячі собі імʼя.
Квітка папороті• 09 сентября в 12:05
Ответ дляМerida
Ахаха, за неделю! Таких случаев сотни в день в Нью Йорке ! Я каждый раз без исключения когда бываю на Манхэттене встречаю минимум десяток больных на голову разной степени агрессивности. Найдите мне хоть один случай, когда в киевском метро психи толкали людей под поезда, а то что-то я такого не припомню
Мама Никитки-2• 09 сентября в 12:09
Ответ дляПэрисхилтонша
Не в Трампе дело. В США давным давно действует закон, согласно которому нельзя принудительно лечить даже тяжёлых психов и шизофреников без их согласия. Поэтому все ненормальные шляются по улице, а государство ещё им и наркотики бесплатно раздаёт, чтобы не нюхали и не кололись опасными у дилеров. Живу в Калифорнии семь лет, с каждым годом становится только хуже. Причём если ты этого психа ударишь, тебя привлекут, а его нет, так как он невменяемый.
Немає такого закону. В штатах в принципі майже немає єдиного закону. Все регулюється на рівні штату. І в деяких штатах примусове лікування існує і достатньо заключення лікаря .
Мама Никитки-2• 09 сентября в 12:13
Ответ дляТоска в носках
Ні. Там де я живу бомжів майже немає. А от в нью-йоркському я була дуже вражена. Неможливо просто пройти центром. Ще й запах🤦🏻♀️ до втрати свідомості, особливо влітку
А я з косою• 09 сентября в 12:16
Ответ дляТоска в носках
В тому і проблема, що країна не витрачає коштів на психічно хворих. Вони витрачають на безхатьків і наркоманів.
Міні-бікіні• 09 сентября в 12:17
Я, коли побачила відео, була шокована, як вбивця ходить спокійно по вагону, з ножа крапає кров, а всі спокійно сидять/стоять, наче нічого не відбувається. Показала чоловіку, а він каже, що все правильно роблять, якщо в тебе немає зброї, або сили, щоби знешкодити вбивцю, краще сидіти тихо і не привертати його увагу. Можливо й так, але виглядає жахливо.
Черпак_для_фантазий• 09 сентября в 12:22
Ответ дляБершкомангоЗар
Нашим больным доступно лечение.
Бездомному наоборот, за удовольствие, полежать в больнице, где хоть кормят. Даже готовы таблетки попить для этого
Какое лечение? Психиатрическое лечение у нас исключительно добровольное. А многие ли больные люди признают , что они не адекватны? Без их согласия ничего не сделаешь.