Анонім-ка• 18 сентября 2025
Чи гуманно ділить мощі святого на частини?
Як ви думаєте?
От жила людина, за справи свої життєйсьуі стала святою. Померла. По рравилам там її відкопують через якийсь час і дивляться чи тліє її тіло, якщо ні, то її признає священний синод святою (приблизно так, я не цікавилась точно, можу щось не так написать, сорі)
І вирішують відрізати частини тіла і розвезти по церквам і монастирям для помочі людям. Палець, нога, рука і тд.
Ріжуть неживу плоть.
Хто заповідав таке робити? Ісус давав якісь такі пояснення чи настанови, що от моліться на мощі святих людей, ріжте їх і везуть по всьому світу. Звідки це взялося? Хто це запровадив як нормальне явище? Чи ті люди хотіли такого
після смерті?
Часом в голові мені не вкладається це все.
Я не вважаю себе ні атеістом, ні агностиком. Я православна і віою в Ісуса Хреста. А оце все яке має відношення до віри в Ісуса.
Будь ласка, поясніть мені.
Все більше починаю розуміти протестантів. Хоча у нас на Украхеі тих же п´ятидесятників чи баптистів завжди ледь не сектантами вважали. Але таки цілувати частини мерваої плоті....чи це не сектанти?
Поговоріть зі мною
П.с . мене на ці роздуми одна блогер наштовхнула. ФІАЛКОВСЬКА Марина.Вона часто їздить в святі місця. До святого Спірідона зокрема і от їде до святого Миколая в Баррі. Каже там 65% мощей.
Ну як це так...
Ріжуть неживу плоть.
після смерті?
Будь ласка, поясніть мені.
Поговоріть зі мною
Ну як це так...
КондуктЕр тролейбуса• 18 сентября 2025
а мне интересно с научной точки зрения, почему они не тлеют: потому что обработаны чем-то, или это подделка и вообще не кости
Анонім-ка
• 18 сентября 2025
Ответ дляКондуктЕр тролейбуса
Та ні ж бо. Це не має пояснень. Святі люди не тліють і тому їм дають статус святих, власне
Зубная фея• 18 сентября 2025
Почитайте внимательно Библию и все поймёте. Или как минимум спросите у священника.
Анонім-ка
• 18 сентября 2025
Ответ длядожену і ощасливлю
Не націлувалася вона, от і їде
Я не конкретно за неї. Вони хороші люди.
Просто так дивно ці 65% святого
Лама_мама• 18 сентября 2025
Для меня вообще трогать останки человеческие не приемлемо.
И преклоняться чужим костям странно
Анонім-ка
• 18 сентября 2025
Ответ дляЗубная фея
А ви можете пояснить?
Я без стьобу.
Будь ласка.
Біблію прочитати це великий труд, щоб знайти потрібне. Тому я питаю в тих, хто прочитав і знає
Я без стьобу.
Будь ласка.
Уравнобешенная• 18 сентября 2025
Ответ дляЗубная фея
А вы все поняли? Расскажите нам.
ГонУрова дівка• 18 сентября 2025
в принципе поклонение костям какая-то некромантия. Как же тело должно быть предано земле и т.д.
Неваляшкина• 18 сентября 2025
А мне интересно, что если любого святого по всем дебрям собрать, то будет у него по 15 пальцем на каждой руке и ещё х-органов. И люди продолжают верить. Очень хорошо об этом А. Никонов писал.
Стріляний птах• 18 сентября 2025
Ответ дляЗубная фея
А могли би пояснити
аромат Жука• 18 сентября 2025
Все в церкви, все ритуалы это вообще черная магия. Если вдумчиво посмотреть.
ГонУрова дівка• 18 сентября 2025
Ответ дляСтріляний птах
А могли би пояснити
там же вроде так, людская оболочка это все тленно и не важно, важен дух. Каким образом тогда мощи с этим вяжутся не ясно.
Пожмаковна• 18 сентября 2025
Не гуманно, але комерційно вигідно.Про мощі цікаво(правда на русіше мові)
Ms. Анонимная• 18 сентября 2025
Ответ дляГонУрова дівка
А духом, собственно, тело и освящается.
Наша взяла• 18 сентября 2025
Мені здається ви в цій темі розбираєтесь набагато кращє ніж більшість порадниць. Мощі - це не єдиний відхід від християнських традицій. Вас не бентежить все це золото та пафос у православ´ї, католицизмі? Апостольске християнство проіснувало років 300, коли у керівництві стояли люди яким було байдуже на усе мірське та матеріальне. Потім влада якось непомітно перейшла до церковних ’завгоспів’ і традиції змінились
Неваляшкина• 18 сентября 2025
Ответ дляСтріляний птах
А могли би пояснити
Негоже рабам поснять, должны на слово верить
Ms. Анонимная• 18 сентября 2025
Ответ дляаромат Жука
Если регулярно посещать Литургии и быть Причастником и участником, а не прохожанином-то многое станет ясно и не надо будет допускать ту или иную дурь- в голову и писать на форумах херню.
Цветов Мне срочно• 18 сентября 2025
Ответ дляКондуктЕр тролейбуса
Ну, союз проводил в свое время исследования по этому поводу. Ничем не обрабатывают.
аромат Жука• 18 сентября 2025
Ответ дляMs. Анонимная
Ну каждый свою херню пишет.
Уравнобешенная• 18 сентября 2025
Ответ дляНеваляшкина
Да, кстати. Никонова не читала, читала Невзорова.
Неваляшкина• 18 сентября 2025
Ответ дляУравнобешенная
Очень рекомендую Никонова. Он скандальный, но мне нравится его критический ум
Ms. Анонимная• 18 сентября 2025
Автор, все просто. Людина яка зуміла стати святою живучи в тілі на цьому світі -своїм святим духом освятила сосуд (тіло) в якому той дух перебував. Покидаючи своє святе тіло-душа вілятає в обителі Раю, а тіло Святого-СВЯте-лишається на землі і по смерті являє чудеса.
Зубная фея• 18 сентября 2025
Ответ дляСтріляний птах
А могли би пояснити
На этом форуме ничего по поводу веры и религии объяснять нельзя.
Цветов Мне срочно• 18 сентября 2025
Ответ дляАнонім-ка
Не совсем так
Много святых о которых и люди не знают и не узнают, да и канонизируют не всех. И сохранность мощей у всех разная. Святые, потому что своей жизнью угодили Господу и по своей смерти люди , которые к ним обращались получили просимое.
КондуктЕр тролейбуса• 18 сентября 2025
Ответ дляMs. Анонимная
ну логично, овцы должны молча хавать, а не думать
Ms. Анонимная• 18 сентября 2025
Ответ дляКондуктЕр тролейбуса
те избранные овцы поумнее и просвещеннее некоторых, которые только думают, что они думают.
Сон і дрімота• 18 сентября 2025
Моя дорогая наивная душа! Лучше не лезьте в тему реликвий в принципе, вам там не понравится.
Со стороны гуманности - та шо им станется? У Иоана крестителя примерно 6 голов, хотя всего 3 признаны подлинными. Думаете с него убудет, если зуб отрежут?
Щастя-здоровля• 18 сентября 2025
Я хоч і православна, і воцерковлена, мощебзіком не страждаю і теж вважаю цю традицію трохи дикою.