Роза в вазі• 22 сентября 2025
Куда вступили після 9го класу
Наразі донька вчиться в 9му класі.
Стоїмо на раздоріжжі: коледж або шукати ліцей 10- 11 класів.
Донька не вирішила куди саме хоче, проте й не дуже хоче продовжувати шкільне навчання.
Не проти вступити до коледжа, дивимось варіанти.
Поділиться вашим вибором коледжу, куди саме поступили дівчата.
Добра, коли сита!• 22 сентября 2025
Коледж ресторанного господарства
Та коледж будівництва та архітектури
Будьте так ласкаві• 22 сентября 2025
В ліцей 10-11 класи при університеті. На філологічний напрямок. На тиждень 11 годин різної англійської (просто англ, ділова англ, країнознавство, читацький клуб) і 3 години математики, таке і шукали, бо математика її слабка сторона, в той час як мови та література даються гарно. З професією поки не визначилась, тому обирали 10-11 класи, але з певним нахилом та у новому форматі. Поки задоволена.
Я Вас не боюся• 22 сентября 2025
Коледж, дитина щаслива
Вже 2 курс, один з найкращих студентів, ще й стипендію отримує
ГоловнаЯ• 22 сентября 2025
Пошла в колледж на повара пока, перекантоваттся так сказать, ну и работа всегда будет
Бачу_майбутнє• 22 сентября 2025
Ответ дляГоловнаЯ
Харчові технології? Бо на кухаря лише пту (ліцей по-старому)
Роза в вазі
• 22 сентября 2025
Ответ дляЯ Вас не боюся
Коледж, дитина щаслива
А за якою спеціальністю?
Холодная каша• 22 сентября 2025
Знакомая девочка поступила в компьютерний колледж, потом закончила институт в этом направлении и сейчас айтишничает за границей.
Добра, коли сита!• 22 сентября 2025
Ответ дляБачу_майбутнє
Моя на харч технологіях, спеціальність інженерна, може працювати технологом. Як на мене на технолога треба ще підівчитися, але моїй більше подобається саме готувати. Практика в Премьєр Палаці.
Добра, коли сита!• 22 сентября 2025
Ответ дляРоза в вазі
А за якою спеціальністю?
якщо дитина гарно вичиться та плануєте далі ВО, то коледж не найкращий шлях.
Роза в вазі
• 22 сентября 2025
Ответ дляДобра, коли сита!
А чому?
Добра, коли сита!• 22 сентября 2025
Ответ дляРоза в вазі
А чому?
не готують до ЗНО, в школах це краще і цілеспрямовано роблять. В коледжі упор на проф освіту , до ЗНО готуєтеся самі.
Часто після коледжу вже хочуть йти працювати, заробляти гроші, а не вчитися ще на ВО.
Якщо не цікаво, не тягне школу, 10-11 класі і ,відповідно ВО, то нехай отримує професію та йде працювати.
ГоловнаЯ• 22 сентября 2025
Ответ дляБачу_майбутнє
На повара именно. У нас колледж, мы не в Украине
Бачу_майбутнє• 22 сентября 2025
Ответ дляГоловнаЯ
А, ну так варто вказувати.
руки_Крюги• 22 сентября 2025
Ответ дляБудьте так ласкаві
А что за лицей?
Бачу_майбутнє• 22 сентября 2025
Ответ дляДобра, коли сита!
Це класна професія. Успіхів!
Бачу_майбутнє• 22 сентября 2025
Ответ дляХолодная каша
Все настільки швидко змінюється, що ваша історія вже неактуальна.
Роза в вазі
• 22 сентября 2025
Ответ дляЗам. зав. Анонима
Дочка поступила в колледж. Не жалеет. Уже второй курс
А на кого поступила?
Зам. зав. Анонима• 22 сентября 2025
Ответ дляДобра, коли сита!
А если не поступит на во? Либо на контракт не будет денег?
После 11 колледж у платный будет
Зам. зав. Анонима• 22 сентября 2025
Ответ дляРоза в вазі
А на кого поступила?
Архитектура. Но она рисует
Я с дочкой обсуждала, выбрали несколько колледжей и проездили на встречи. Там уже решали
Бачу_майбутнє• 22 сентября 2025
Ответ дляЗам. зав. Анонима
После 11 колледж у платный будет
Якщо гарно вчиться, то 100% буде з чого обирати, куди поступити на бюджет. Плюс грант, якщо нмт високий, а хочеться на дуже престижну спеціальність.
А в коледж на бюджет також треба конкурс пройти, не думайте, що всі поступають.
Добра, коли сита!• 22 сентября 2025
Ответ дляБачу_майбутнє
Так, після також 9 конкурс і на бюджет поступають не всі.
БезникаяЯ• 22 сентября 2025
Моя в свое время поступила на товароведа в колледж КНТЭУ. На маркетинг был контракт, но по часам по предметам разница была небольшая, поэтому выбрали бюджет.
Со второго семестра и до окончания колледжа получала стипендию.
Потом пошла сразу на 3-ий курс в КНТЭУ на таможенное дело (’выиграла’ год у своих одноклассников). Да, там был только контракт, но вполне посильный среднестатистической семье (я потом ещё налоговую скидку 18% вернула).
После второго курса дочка сдавала ЗНО с баллами 180-196, т.е. могла выбрать себе бюджет в вузе с первого курса, но подумав, решила что не хочет ещё 4 года просиживать штаны в ВУЗе.
По специальности не работает, но сейчас подтвердила диплом за границей и есть варианты продвинуться с ним по работе