Подтяжка• 01 октября 2025

Несамостоятельные дети. Как думаете - это правда?

Это конечно инфа не Украины, а Северной Америки, но я-то думала что в Европе-Америке наоборот с этим лучше, так как даже дети с особенностями уже с 15 лет летом работают где-то сами, типа так все и такие традиции общества...
А тут такое...С мамой на собеседовании. Вы ощущаете инфантилизацию нового поколения? Ваши дети? Знакомые дети?
Ведь с каждым годом мы все раньше отдаем в садики и в школы в Европе например уже с 4-5 лет дети ходят, должны привыкнуть к самостоятельности...
Результат:
вже голосів: 78
49 (62.82%) Я самостоятельнее детей была
20 (25.64%) Щас дети самостоятельнее меня
9 (11.54%) Нет детей и/или я хз
Котики-муркотики• 01 октября 2025
Ответ дляСекс-Бомба
Моему ребенку 13, она и такси может сама вызвать и доставку продуктов заказать, банкинг использует , сама одежду выбирает . В кафе с подружками ходит и может заказать что хочет (даже заграницей на англ языке )

Мне кажется что сейчас дети более развиты .
більш розвинені , чим коли? Так раніше такого сервісу просто не було
Мадам Подлинник• 01 октября 2025
Самостоятельность бывает разная. Моя дочка в 16 лет не умеет готовить вообще, ничего по дому не умеет. Но в 14 сама искала школу себе за границей , ходила договариваясь.
автор Подтяжка • 01 октября 2025
Ответ дляМадам Подлинник
так самостоятельность это не уметь все-все в жизни, а самостоятельно находить выход из ситуаций по закрытию своих нужд
Мадам Подлинник• 01 октября 2025
Ответ дляПодтяжка
Ну вот еду она закажет. А если такой нет возможности , то будет сидеть голодной при полном холодильнике. Картошку не сможет почистить
Лагшмивара• 01 октября 2025
Ответ дляLacrimo
А звідки їм бути самостійними? Вчитель пише батькам в особисті повідомлення з запитанням чому дитина не зробила домашнє. І це не разова акція. З запитанням чому.... моя мама не знала ні про мою домашку, ні навіть про оцінки за цю домашку. Потім тільки в табелі були оцінки. За що саме така чи інша оцінка мама і не знала: чи за контрольну чи за домашки, додавали і ділили на кількість. На зборах на весь клас могли показувати тільки якісь екстравагантні контрольні чи диктанти , написані всіма дуже погано, то був резонанс. А зараз в виховання дітей батьків занадто сильно залучають, в школі залучають. Діти знають, що все мама знає і все порішає. Бо українські жінки - і за тата порішати все можуть. Висновок - бо на дітей не викладають відповідільності ! Чому у більшості дітей в класі зараз погана поведінка ( не можуть всидіти і слухати), і так кожен клас. В попереднє покоління в класі гальорка - це було 2, максимум 4 на весь клас, і то пацани, а зараз дівки ! Мене мама в 7-8 років лишала саму вдома без їжі ходити самій в школу, зі школи і з 6 на гурток через пару доріг і їй було поф чи виживу я, чи машина зібʼє! Без їжі - я навчилась готувати просту їжу ( небутерброди) , бо мамка їла тільки їх після роботи і нічого не готувала. Я була змушена навчитись відварювати крупи і жарити картоплю - бо мене елементарно болів шлунок! А сказати я мамці боялась , бо вона мене зразу відвела б і пхали шланг. Доводилось самій робити висновки , з 8 я сама купляла медикаменти, до 10 у мене був список медикаментів, які мені помагали від грві і я знала що купляти і якими дозами пити. Про те, як викрутитись на контрольній, до якої я не готувалась ( бо прийшла пізно з гуртка і була втомлена- не соображала) я теж знала, не читаючи писала на 10-12. Сучасних дітей дуже бережуть ті, Кого не берегли батьки і дають забагато турботи , якої не отримали самі . Забагато, а вчителі тільки ще більше перекладають відповідальність. І всі мої способи дати дитині більше відповідальності доходять до того, що мене вчительки запитують чому він не зробив домашку - а я звідки знаю?! Він казав, що нічого не задали ( це до прикладу).
это называется выживать , а не учится самостоятельности , из крайности в крайность. Между все делать за ребёнка и бросить его на выживание больше ничего нет? Ребенка можно и нужно учить самостоятельности , но учитывая его возраст и возможности , а не так радикально , как в вашем случае.
автор Подтяжка • 01 октября 2025
Ответ дляЛагшмивара
вот говорят о том что самостоятельности научить нельзя
Это плоды зрелости.
То есть выталкивая в самостоятельность или там как вот этого автора мама бросала на попытки самой лечить себе гастрит в 6 лет - истинной самостоятельности не дождешься
Я_уеду_жить_в_Лондон!• 01 октября 2025
Бачила дитину 12-13 років, якому шукали зимові ботинки 41 розміру в дитячому відділі без шнурків.Бо він не вміє їх зашнуровувати. Хлопчина зростом під 1.70, видно що дитина, але...
TANYA 0 0 0 0• 01 октября 2025
Ответ дляТак точно!
Вам потрібно пропрацювати свій сором у психолога.
Щоб він появився???)))))
Краля-Галя• 02 октября 2025
Ответ дляпразники не помню
Можна з 14.
Не встречала ни одного официально устроенного ребенка. С ними больше заморочек, чем со взрослыми, не выгодно это работодателям.
празники не помню• 02 октября 2025
Ответ дляКраля-Галя
Теоретично це можливо, так, потрібна згода батьків, але закон дозволяє працювати з 14 років. Діти друзів працювали в 14 влітку, скоріше за все неофіційно, не знаю точно. У нас аквапарк є в місті, то діти там працюють на барах та на гірках.
Тут как тут• 17 октября 2025
Ответ дляВесняний Марафон
В нас немає такої традиції, тому що вкрай важко в 14-15 років знайти підробітку, памʼятаю це ще коли син був у цьому віці. Навіть в 17 ще важко було, не брали чомусь тоді до 18 років, хоча по закону можна з 14 років
Дочка, когда училась в школе, всегда работала летом. В супермаркете фасовала продукты , еще какие-то похожие работы были . Так что это только от желания ребёнка зависит
Тут как тут• 17 октября 2025
Ответ дляКраля-Галя
Просто один из родителей пишет заяву, что он согласен , чтобы ребёнок работал. И ничего сложного