Бочка порохУ• 20 октября 2025
Погані стосунки з мамою
Хоча я вже і доросла жінка (28 років) але я ніяк не можу пробачити своїй мамі погане ставлення до мене в дитинстві. Вже і з психологом працювала, ходила на сеанси цвяхотерапії, але нічого не допомагає. Я була старшою з двох дітей, ще був менший брат. І якось так трапилось, що мама мене постійно била, і била не по попі, а по обличчі, яке вона називала пикою. Могла вдарити просто ні за що, щоб зігнати на мені свою злість. Називала мене дуже образливими прізвиськами (гадина, холєра) і так напевно десь до 8 класу. Завжди називала мене страшною, жирною, казала, що я гірша за інших. Коли мені було років 10, то вона мені казала: ти виростеш, розжирієш та народиш купу дітей, ось і все. То я не так їм на її думку, не так сижу. А ще ми жили в одній кімнаті і вони з батьком займались вночі сексом, а ми з братом це все чули. В результаті я виросла з низькою самооцінкою, з проблемами в сексуальному житті. А мама зараз поводить себе так, ніби вона "божий одуванчик", ображається на мене, якщо я не маю часу на розмови з нею або не розговорчива по телефону. І так ставилась вона лише до мене, на брата навіть не пам´ятаю щоб кричала або підіймала руку. Як це можна пробачити і відпустити? В мене не виходить, поділіться досвідом
Зоряний Шлях• 20 октября 2025
Авторе, починайте будувати ваші власні плани. І відчипіться від батьків. Ваша сепарація, навіть при всіх цих жахах,про які ви пишите,не пройшла. Ви все ще залежна від мами, хоч і доросла тілом.
Бочка порохУ
• 20 октября 2025
Ответ дляЗоряний Шлях
Дякую!
Насправді я пробую, але в мене це не виходить. Мама завжди намагається мене контролювати
Вельшановна• 20 октября 2025
Вы не обязаны ничего прощать
И вообще с ней общаться
Примите как данность
«Да, у меня было такое детство»
Но только вам решать как вы будете жить всю свою жизнь взрослую
С кем общаться, а с кем нет
У вас одна жизнь!
И вообще с ней общаться
Примите как данность
«Да, у меня было такое детство»
С кем общаться, а с кем нет
У вас одна жизнь!
СирОжино пирОжино• 20 октября 2025
Посмотреть на маму с позицию взрослого человека: прожила не особо выдающуюся жизнь, срывала злость на близких, а теперь это жалка старуха, ищущая общения и сострадания. Вам ее «прости» давно не нужно.
Зоряний Шлях• 20 октября 2025
Ответ дляБочка порохУ
Дякую!
Вы продолжаете жить вместе?
Джем Шакіри• 20 октября 2025
Пробачити? У вас де ніхто не просив пробачення.
Відпустити - так, для звільнення себе самої, і жити своє життя.
Бочка порохУ
• 20 октября 2025
Ответ дляЗоряний Шлях
Вы продолжаете жить вместе?
Ми живемо окремо, в різних містах. Але мама мені телефонує по кілька разів на день. Наприклад, в четвер була у відрядженні, і тут дзвонить мені мама на роботу кілька разів зі словами: А чому ти не береш трубку? Не дзвониш, що ти вже приїхала? Ніби натякаючи, що я така погана і не телефоную їй
Джем Шакіри• 20 октября 2025
Ответ дляСирОжино пирОжино
Не думаю, що там жалкая старуха, там певно, й 50-ти нема
Бочка порохУ
• 20 октября 2025
Ответ дляДжем Шакіри
Їй зараз 52
Зоряний Шлях• 20 октября 2025
Ответ дляБочка порохУ
Автор, вам ещё предстоит много работы, прежде чем вы поймёте, что родительские и детские отношения- это про любовь, а не про обязанность брать трубку. И да, вы имеете полное право ее не брать ,если не хотите. И даже не чувствовать никакой вины по этому поводу.
Советчица Года• 20 октября 2025
Вийдіть з під опіки батьків.Повністю.Зніміть житло якщо не маєте ще свого.Або виїдьте.Бо інкше ви ніколи не позбудетесь її....Вона як вампір а ви піддаєтесь...Обріжте все і на раз.Проходили,знаємо...Зараз все у мене ок.Є своя сімя.Батьки на далекому звязку.Лише через 7 років допустила їх...Але живого контакту нема.І не хочу.
Бочка порохУ
• 20 октября 2025
Ответ дляСоветчица Года
Та вийшла вже. Батько помер, а мама живе далеко, бачимось раз в рік, а то і рідше. Але я чомусь відчуваю провину, що не хочу з нею спілкуватись по телефону(
СирОжино пирОжино• 20 октября 2025
Ответ дляДжем Шакіри
Это не про возраст, а про состояние души.
Молодые люди живут своей жизнью, а мама автора как и все старухи - жизнью окружающих, контролируя каждый момент чужой жизни.
Латексне альтер ЕГО• 20 октября 2025
Вы работали с психологом и прорабатывали что? Простить мать? Плохие отношения с матерью?А если невозможно простить или нет желания прощать? У вас привитое чувство вины за то что вы плохая дочка .А кто привил это чувство вины? Того кого прощаете на сеансах с психологом?
Бочка порохУ
• 20 октября 2025
Ответ дляЗоряний Шлях
Дякую)
Мені чомусь так складно це зробити, я постійно відчуваю провину
Бочка порохУ
• 20 октября 2025
Ответ дляЛатексне альтер ЕГО
Так, психолог говорить, що треба прощати і закривати це питання.
Сладкий лимончик• 20 октября 2025
Змініть номер телефону і все. Блін мені 48 і я мрію, щоб мої діти з´їхали і не дзвонили. Вашій мамі нічим зайнятися?
Зоряний Шлях• 20 октября 2025
Ответ дляБочка порохУ
Дякую)
Просто спробуйте не відповідати і все
Латексне альтер ЕГО• 20 октября 2025
Ответ дляБочка порохУ
Не простить а принять тот факт что она была такая.А вы не виноваты и не обязаны строить с ней отношения построенные на любви.
Сладкий лимончик• 20 октября 2025
Ответ дляБочка порохУ
На якомусь етапі не обов´язково ’прощати’. Іноді краще піти і не обертатися. А вже згодом може прийти прийняття та прощення. Змініть і психолога
Зоряний Шлях• 20 октября 2025
Ответ дляБочка порохУ
Саме так, простити- це зробити так, щоб те що відбувалося, більше не викликало у вас емоцій, ніби це було не з вами. І тільки після цього ви зможете продовжувати жити,а не порпатися у минулому
СирОжино пирОжино• 20 октября 2025
Я где-то прочитала фразу, которая мне очень помогла не обращать внимание на критику от мамы, подколки, сравнения с другими и т.п.
Никогда не принимай критику от того, у кого бы ты не спросил совета.
Карамелька• 20 октября 2025
Та не треба Вам нікого прощати, то взагалі не Ваше завдання. Ваше - просто прийняти факти, які вже сталися, що таке з Вами відбулося, і просто жити далі
Купи слона• 20 октября 2025
Почему молодежь сейчас так зацикливается на мамах? Мне 51, мама была не идеальная, я не обвиняю её ни в чём. Хочу наоборот, чтобы она была рядом, заботиться о ней. Если что и было, там голос повышала, не разрешала что-то , давно простила, я не каталась как сыр в масле, обычная семья.
Я вам так скажу - у вас все попереду, це почуття провини нікуди не дінеться, якщо ви все висловите своїй матері - вона ще й образиться, ще й скаже, що не було такого ніколи, що ви зла, злопам´ятна, невдячна, що вона все для вас робила і тд. Такі люди не бачать своїх помилок, в них відсутня рефлексія. Маніпуляції, позиція жертви, що її всі покинули, що рідна донька відвернулася, от що вас чнкає. Вам потрібго відрощувати свою броню і просто виробити свою позицію: яким ви хочете бачити спілкування з матір´ю, і триматися цієї позиції.
Грозная Пантера• 20 октября 2025
Ответ дляВельшановна
Вы не обязаны ничего прощать
И вообще с ней общаться
Примите как данность
«Да, у меня было такое детство»
С кем общаться, а с кем нет
У вас одна жизнь!
И вообще с ней общаться
Примите как данность
«Да, у меня было такое детство»
С кем общаться, а с кем нет
У вас одна жизнь!
Да уж. Потом понимаешь тех, кто не хочет рожать. И правильно делают. Это как из рассказа, ребёнок из интерната будет больше любить мать, чем с обеспеченной образцовой семьи. Это среда, воспитание вашей мамы. Она сама значит другого не видела и не из сильных по темпераменту, чтобы самой всё поменять. И это ваш выбор прощать, или нет. Бабушка тоже меня Лярвой называла, когда я школу делала, но при этом очень любила.
Хлопаю ресницами• 20 октября 2025
Ответ дляКупи слона
Всі люди різні.
Моя тьотя навіть в свої 67 не могла звільнитися від контролю 88 річної мами, хоч і жили окремо, але зі сторони мами був контроль кожного кроку, маніпуляції, звинувачення.
Ну ниче се• 20 октября 2025
Ответ дляБочка порохУ
Психолог тупой, некомпетентный, устаревший. Выброшенные деньги
Грозная Пантера• 20 октября 2025
Тут так поняла, автор уже приняла решение не общаться, и хочет поддержки в её выборе. Кто то прощает, кто то поддерживает маму, а кто то называет токсичной и не общаеться. Выбор за вами всё равно. Я лично приняла решение не общаться с сестрой и мне стало моментально легче. Иногда отказ от общения действительно на пользу. Но не всегда.
Бочка порохУ
• 20 октября 2025
Ответ дляГрозная Пантера
Я спілкуюсь з мамою. Просто вона мені по 3-4 рази в день телефонує, а це перебір і так часто я спілкуватись не хочу