Я б такое не носила, но продаю• 25 октября в 09:14
В Україну їдуть робітники з Індії та Бангладеш
“В Україну їдуть працівники з Азії”, — повідомляє BBC. Медіа пише про те, що з вересня, після пом’якшення правил виїзду для молоді 18 – 22 років, в країну почали прибувати трудові мігранти з Індії та Бангладеш. Найбільший попит роботодавців — на водіїв, зварювальників і фахівців логістики. Спершу приїжджали переважно чоловіки, тепер — і жінки. За три тижні вересня на польському кордоні зафіксовано близько 40 тис. спроб виїзду і 13 тис. — в’їзду. Частина вишів паралельно інформує про частковий відтік студентів.
Як зміниться ринок праці в Україні вже найближчим часом, розбирався «Комерсант Український».
Поштовхом стала зміна режиму виїзду для молоді 18 – 22 років. Для бізнесу це означає можливість швидше закривати вакансії у “вузьких місцях” критичної інфраструктури та сервісів: перевезення, склади, кур’єрські мережі, базове виробництво, будівельно-монтажні роботи. В умовах дефіциту кадрів, спричиненого війною, мобілізацією, релокацією та еміграцією, компанії шукають ресурси там, де є надлишок робочої сили і готовність працювати на операціях зі стандартизованими компетенціями.
Де попит найвищий і чому
Ключові запити роботодавців — водії, зварювальники, логістика. Це логічно з погляду структури витрат і вузьких місць ланцюгів постачання. Логістика потребує масштабування в пікові періоди, зварювання — базова компетенція для відновлення об’єктів енергетики, транспорту і житла, а водії — опора “останньої милі” та міжміських перевезень. У всіх трьох сегментах частина процесів уже формалізована до рівня базових сертифікацій і SOP, що полегшує введення нових працівників у зміну.
Хто приїжджає: гендер і професійний профіль
Перші хвилі складалися з чоловіків, що типово для важчих фізичних робіт і транспорту. Надалі фіксується поява жінок-мігранток — це може відповідати розширенню набору вакансій у логістиці (сортування, комплектація, упаковка), сервісних операціях складів, харчовому виробництві та ритейлі. Для роботодавців це сигнал готувати гендерно чутливі умови праці, проживання та безпеки.
Масштаб руху: як читати цифри кордону
За три тижні вересня на кордоні з Польщею зареєстрували близько 40 тис. спроб виїзду і 13 тис. — в’їзду. Ці значення не дорівнюють чистому напливу робочої сили, але показують високу мобільність та переформатування потоків. На практиці це означає, що ринку праці доведеться працювати у режимі плинності: компаніям потрібно адаптувати рекрутинг, онбординг і навчання під часті ротації.
Економічний ефект: зарплати, продуктивність, ціни
Короткостроково приплив трудових мігрантів зменшує тиск на зарплати в дефіцитних сегментах “синіх комірців”, стримуючи зростання витрат бізнесу. Середньостроково ефект залежить від продуктивності: якщо компанії системно інвестують у навчання, лінійний менеджмент і стандарти, то продуктивність змін росте, а собівартість одиниці операції — знижується. І навпаки, “пожежний набір” без інтеграції та контролю якості підвищує приховані витрати, плинність і брак, що з’їдає маржу.
Мігранти змінюють ринок праці в Україні: до чого готуватися бізнесу
Пришвидшення залучення іноземних працівників автоматично підіймає ставку на дотримання правил. Бізнесу критично важливо:
забезпечити легальне працевлаштування, оформлення дозволів і віз, прозорі трудові договори;
працювати лише з ліцензованими посередниками, уникаючи «сірих» моделей із завищеними комісіями та фіктивними послугами;
дотримуватися стандартів охорони праці, страхування і мінімальних гарантій оплати;
забезпечити базову мовну і культурну адаптацію, інструктажі та наставництво, особливо у виробничих зонах підвищеної небезпеки.
Де попит найвищий і чому
Масштаб руху: як читати цифри кордону
Nathalie27• 25 октября в 11:16
Ответ дляflekder
до мобилизации работал программистом
А зараз яка посада?
Не гоню• 25 октября в 11:21
Ответ дляЯ б такое не носила, но продаю
Они знают на что идут. В Бангладешь ситуация сейчас в разы хуже чем в Украине, так что им тут рай земной после родины.
Бангладеш без мягкого знака,глаз режет
Nathalie27• 25 октября в 11:43
Ответ дляflekder
оператор (специфику не буду раскрывать, извините)
к чему столько вопросов?
Просто цікавлюсь, ким є чоловіки, які настільки зневажають жінок.
фан L.O.S.T.• 25 октября в 11:50
Ответ дляВетерВполе
Удалено администрацией...
Какой бы план предложили вы? Стать малоросом?
Я б такое не носила, но продаю
• 25 октября в 11:51
Ответ дляфан L.O.S.T.
Женщинам совершенно пофиг под кем быть.
Запароленое одеяло• 25 октября в 11:53
Они быстро отсюда смоються дальше...
Пример : Несмотря на привлекательность Италии , мигранты предпочитают там не оставаться - иначе будут только уборщиками и обслугой. Со времен Рима у итальянцев свои привычки
Запароленое одеяло• 25 октября в 11:53
Ответ дляЯ б такое не носила, но продаю
Женщинам совершенно пофиг под кем быть.
Неа, не всем
Я б такое не носила, но продаю
• 25 октября в 11:55
Ответ дляЗапароленое одеяло
Неа, не всем
99 проц
Прочтите форум.У большинства в приоритете бабло, мужик на хозяйстве, отопление, хавка. Остальное побочно.
Я б такое не носила, но продаю
• 25 октября в 11:59
В 2024 году количество браков между украинцами и поляками достигло самого высокого показателя за весь период наблюдений. По сравнению с предыдущими годами количество зарегистрированных браков выросло почти вдвое.
Патриотизм украинок выше крыши
Я б такое не носила, но продаю
• 25 октября в 12:00
Большинство зарегистрированных союзов – 2021 – имеют польские мужчины и украинки. Значительно меньше браков украинских мужчин с гражданками Польши, таких случаев 535.
Ждем статистику от бангадешских украинок и их браков
Алгонавт• 25 октября в 12:01
А ці мігранти якою мовою будуть у нас послуговуватися, чи наша країна готує професійних перекладачів? Чи це їде еліта, яка знає декілька мов, зокрема англійську і українську? Це все поки простий пук в калюжу.
Я б такое не носила, но продаю
• 25 октября в 12:04
Ответ дляАлгонавт
Мова банглашська
Снежнакомка• 25 октября в 12:05
Смотрела один из выпусков ’Орла и решки’, по-моему из Индии, где семейный подряд. Мама, папа и ребенок занимаются строительством. Как же криво они клали кирпичи. На тяп-ляп. Поставили абы как кирпич, сверху хляпнули цементным раствором. Именно хляпнули. Между кирпичами щели. Ещё и ведущая им говорила, что качество никудышнее, она бы лучше сделала. Представьте, что такие работники у нас настроят!
И такое качество будет во всем. Нашей власти наших мужчин беречь нужно, а не звать других.
Алгонавт• 25 октября в 12:05
Ответ дляЯ б такое не носила, но продаю
Патриотизм украинок выше крыши
А хто ці ´наблюдения´ проводить - ´раша тв´?
празники не помню• 25 октября в 12:06
Ух ти! Жодного разу тут ще така тема не підіймалася. І ось - знову!
Кров з молоком• 25 октября в 12:21
Та чим вони там їдуть? Їдуть вже з місяць, ніяк не приїдуть.
Треба ось так• 25 октября в 12:28
Ответ дляЯ б такое не носила, но продаю
Девочки встречаем. Без мужей и водителей не останемся.
Вы уже с караваем в веночке на вокзале караулите? Фату в сумочке прихватили?
Треба ось так• 25 октября в 12:30
Ответ дляСтетоскопуло
Ну вообще-то на фронте зарплата лучше. Можно же на улице хватать бангладешцев, и на фронт... Или это неправильно?
Они сами по контракту пойдут, если им 2 ляпа пообещают выплатить семье.
ВетерВполе• 25 октября в 12:35
Ответ дляфан L.O.S.T.
Вам что мешает пойти в ЗСУ
фан L.O.S.T.• 25 октября в 12:57
Ответ дляВетерВполе
Вам что мешает пойти в ЗСУ
Это ваше предложение чем отличается от сегодняшнего положения? Я вас спрашиваю, какие ваши были бы действия на месте действующей власти? А демагогией заниматься как вы - много ума не надо.
Маю сечі• 25 октября в 13:52
Ответ дляДобра всем!
Наші женщин в від айзерів,і від чеченів понароджувплт.
Чорношкірих.
Пам*ятаю ті часи.
І тепер так буде.
Чорношкірих.
Пам*ятаю ті часи.
І тепер так буде.
кацапка?
Я б такое не носила, но продаю
• 25 октября в 13:59
Ответ дляКотя_люлю
Удалено администрацией...
ротцвеники• 25 октября в 14:23
Кто реально их увидит в своих городах, дайте знать. Слабо верится, учитывая что их сородичи четвертый год ’атакуют’ Польшу своей рабочей силой. И получают далеко не польскую минималку.
Авторша - трололо в кокошнике
НаливайКа• 25 октября в 14:34
Ответ дляАпофиозная
Надо оно им. Разве что в мешок наловят и насильно привезут, отобрав паспорта
Как корейцев на раше. И то лавочка быстро прикрылась потому, что к безногим военнопленным приехал Красный крест и подняли кипеш, что никакие это не нанайцы
НаливайКа• 25 октября в 14:41
Ответ дляЯ б такое не носила, но продаю
Вас не смущает, что они идут только в ваших фантазиях?
Вы бесконечно строчить эти темы, но они ничем не подтверждены.
Аноним_Русалка• 25 октября в 14:47
Ответ дляЯ б такое не носила, но продаю
Триндичиха анонім осилила
Аноним_Русалка• 25 октября в 14:48
Ответ дляflekder
не только защищают, но и умирают, поэтому это завоз не просто рабочей силы, это замещение населения
Зелена чума в парі з руснею працює синки фсбшникіа роблять, як татусь кажуть