Я б такое не носила, но продаю• 25 октября в 09:14
В Україну їдуть робітники з Індії та Бангладеш
“В Україну їдуть працівники з Азії”, — повідомляє BBC. Медіа пише про те, що з вересня, після пом’якшення правил виїзду для молоді 18 – 22 років, в країну почали прибувати трудові мігранти з Індії та Бангладеш. Найбільший попит роботодавців — на водіїв, зварювальників і фахівців логістики. Спершу приїжджали переважно чоловіки, тепер — і жінки. За три тижні вересня на польському кордоні зафіксовано близько 40 тис. спроб виїзду і 13 тис. — в’їзду. Частина вишів паралельно інформує про частковий відтік студентів.
Як зміниться ринок праці в Україні вже найближчим часом, розбирався «Комерсант Український».
Поштовхом стала зміна режиму виїзду для молоді 18 – 22 років. Для бізнесу це означає можливість швидше закривати вакансії у “вузьких місцях” критичної інфраструктури та сервісів: перевезення, склади, кур’єрські мережі, базове виробництво, будівельно-монтажні роботи. В умовах дефіциту кадрів, спричиненого війною, мобілізацією, релокацією та еміграцією, компанії шукають ресурси там, де є надлишок робочої сили і готовність працювати на операціях зі стандартизованими компетенціями.
Де попит найвищий і чому
Ключові запити роботодавців — водії, зварювальники, логістика. Це логічно з погляду структури витрат і вузьких місць ланцюгів постачання. Логістика потребує масштабування в пікові періоди, зварювання — базова компетенція для відновлення об’єктів енергетики, транспорту і житла, а водії — опора “останньої милі” та міжміських перевезень. У всіх трьох сегментах частина процесів уже формалізована до рівня базових сертифікацій і SOP, що полегшує введення нових працівників у зміну.
Хто приїжджає: гендер і професійний профіль
Перші хвилі складалися з чоловіків, що типово для важчих фізичних робіт і транспорту. Надалі фіксується поява жінок-мігранток — це може відповідати розширенню набору вакансій у логістиці (сортування, комплектація, упаковка), сервісних операціях складів, харчовому виробництві та ритейлі. Для роботодавців це сигнал готувати гендерно чутливі умови праці, проживання та безпеки.
Масштаб руху: як читати цифри кордону
За три тижні вересня на кордоні з Польщею зареєстрували близько 40 тис. спроб виїзду і 13 тис. — в’їзду. Ці значення не дорівнюють чистому напливу робочої сили, але показують високу мобільність та переформатування потоків. На практиці це означає, що ринку праці доведеться працювати у режимі плинності: компаніям потрібно адаптувати рекрутинг, онбординг і навчання під часті ротації.
Економічний ефект: зарплати, продуктивність, ціни
Короткостроково приплив трудових мігрантів зменшує тиск на зарплати в дефіцитних сегментах “синіх комірців”, стримуючи зростання витрат бізнесу. Середньостроково ефект залежить від продуктивності: якщо компанії системно інвестують у навчання, лінійний менеджмент і стандарти, то продуктивність змін росте, а собівартість одиниці операції — знижується. І навпаки, “пожежний набір” без інтеграції та контролю якості підвищує приховані витрати, плинність і брак, що з’їдає маржу.
Мігранти змінюють ринок праці в Україні: до чого готуватися бізнесу
Пришвидшення залучення іноземних працівників автоматично підіймає ставку на дотримання правил. Бізнесу критично важливо:
забезпечити легальне працевлаштування, оформлення дозволів і віз, прозорі трудові договори;
працювати лише з ліцензованими посередниками, уникаючи «сірих» моделей із завищеними комісіями та фіктивними послугами;
дотримуватися стандартів охорони праці, страхування і мінімальних гарантій оплати;
забезпечити базову мовну і культурну адаптацію, інструктажі та наставництво, особливо у виробничих зонах підвищеної небезпеки.
Де попит найвищий і чому
Масштаб руху: як читати цифри кордону
Я б такое не носила, но продаю
• 25 октября в 09:33
Ответ дляБез QR коду
В комунальних підприємствах інженерам платять менше 15 тис, робітникам мінімалка і трохи вище. Точно вони будуть працювати на ці кошти?
Не хотели бы не ехали. Это высокая зарплата для их стран.
РокерША• 25 октября в 09:33
То добре, що працювати буде кому, але невже геть нема таких хто готовий воювати за гроші Європи?
Маю сечі• 25 октября в 09:34
Ответ дляБез QR коду
Вони будуть працювати в ЗСУ, кацапам смерть
Я б такое не носила, но продаю
• 25 октября в 09:34
Ответ дляРокерША
Кроме того, нашим женщинам будет от кого рожать. Демография тоже важна, ведь мужское население стало меньше.
Маю сечі• 25 октября в 09:36
Ответ дляЯ б такое не носила, но продаю
Ваші женщини вже нарожали, гниє тут кацапське сміття
РокерША• 25 октября в 09:37
Ответ дляЯ б такое не носила, но продаю
Ой, не смішіть, як наче нам народжувати колись не було від кого.
Маю сечі• 25 октября в 09:37
Ответ дляtala-li
будут достраивать межигорье зе? которое строит чернышев
4 будинки для друзів: зе, міндіч, завхоз и чернішов
аквадіскатєку вже ж достроїли
Nathalie27• 25 октября в 09:38
Ответ дляЯ б такое не носила, но продаю
Вы наверное не были в Бангладешь. Там зарплата в 5 долл в мес считается как у нас 50 тыс грн.
Тільки у нас 50 тисяч далеко не всі отримують і не всі роботодавці готові цю суму платити навіть за висококваліфіковану працю.
Valentina shop2020• 25 октября в 09:38
Ответ дляМаю сечі
Удалено администрацией...
Може .в вашу и їдуть ,а в Україну точно
Без QR коду• 25 октября в 09:38
Ответ дляЯ б такое не носила, но продаю
Для їх країни так, там їжа дешева і комуналку платити не треба. А в нас вони відпрацють місяць і голодні й босі ходитимуть. В нас все дорого. В своєму житлі ледве зарплатні на їжу вистачає, ціни ростуть як скажені. Бангладешці швидко помруть від голоду й хвороб, ще й на важкій роботі. Але це звісно, якщо не буде дискримінації українців, якщо їм платитимуть як нашим.
Ответ дляNathalie27
Вам більше подобаються пакистанці чи бангладешці у якості чоловіка?
разве украинкам есть разница? судя по большинству, которое хочет воевать до конца - им совершенно всё равно, что мужское население сгинет на войне.. ну, жалко конечно, но воевать же надо
Гладиолус• 25 октября в 09:38
Ответ дляЯ б такое не носила, но продаю
Они знают на что идут. В Бангладешь ситуация сейчас в разы хуже чем в Украине, так что им тут рай земной после родины.
Бангладеш пишется без мягкого знака.
Маю сечі• 25 октября в 09:39
Ответ дляValentina shop2020
Може .в вашу и їдуть ,а в Україну точно
Точно точно, ой.. 🤣🤣🤣не сміши
Без QR коду• 25 октября в 09:39
Ответ дляNathalie27
50 тис? Хай на мінімалку працюють.
Маю сечі• 25 октября в 09:40
Ответ дляflekder
Вони їдуть в ЗСУ це і дурню зрозуміло
Valentina shop2020• 25 октября в 09:40
Ответ дляМаю сечі
Точно точно, ой.. 🤣🤣🤣не сміши
Читай більше,читай ...літературу
Nathalie27• 25 октября в 09:40
Ответ дляЯ б такое не носила, но продаю
Але витрачати цю ЗП живучи в Україні вони будуть повністю. І ще й доведеться їм шукати підробіток.
Маю сечі• 25 октября в 09:41
Ответ дляValentina shop2020
Читай більше,читай ...літературу
ого ватниця форуму українізувалась, ну сьогодні премію дадуть
Nathalie27• 25 октября в 09:42
Ответ дляflekder
Ви українка?
Valentina shop2020• 25 октября в 09:42
Ответ дляМаю сечі
Тобі з гнилої картошки
Маю сечі• 25 октября в 09:45
Ответ дляValentina shop2020
Тобі з гнилої картошки
Це із власного досвіду?
Без QR коду• 25 октября в 09:47
Погуглила, в тому Бангладеші 12 яєць(12, не десяток) коштують на гривні 50 грн, кіло рису 25 грн, кіло бананів біля 40 грн. Все значно дешевше ніж у нас. Вони дурні їхати на космічні ціни і мізерні зарплати?
Кондуктор маршрутки• 25 октября в 09:52
Интересно сколько таких тем будет на советчице, это уже стопервая, бангладешцы все едут, едут и никак не приедут
Я б такое не носила, но продаю
• 25 октября в 09:58
Ответ дляКондуктор маршрутки
Я беременна от бангладешца или Как заманить в хату бангладешца или Бангладешцы в секси как они
Чучело-Мяучело• 25 октября в 10:02
кто эти новости сочиняет? ИИ?
автор гляньте хоть как Бангладеш пишется
Я б такое не носила, но продаю
• 25 октября в 10:02
Ответ дляЧучело-Мяучело
кто эти новости сочиняет? ИИ?
Советчица ИИ