Помилуйте мадам• Изменено 17 ноября в 17:47

Як полегшити цей стан?

Вибачте за довгий і не дуже зв’язний текст, колись намагалась, але спробую зараз висловитись ясніше. Не знаю, що робити. І також не розумію - чи то я не піддаюся терапії, чи то мені не щастить. Мені кажуть лише очевидні речі. Тому мені потрібна будь‑яка інша порада, людська.

Мені 19. Аівроку тому помер мій наречений. Була різниця у віці, але я її не відчувала - не було нічого нездорового. Він дбав про мене, у нас майже не було конфліктів. Його смерть була раптовою й абсурдною: я просто відправила його в магазин, мав повернутися за 15 хвилин, знепритомнів по дорозі, отримав тяжку травму голови… і загинув уже через операцію. За годину до операції він був при свідомості, хоч і плутався в словах, але питав, чи можемо ми подати заяву в рацс ще раз (перший раз подавали і не встигли). І після операції він впав в кому і помер через крововилив у мозок.

Після цього я повністю закрилася. Я зрозуміла, наскільки все погано загалом, не лише через це. Мене дратує буквально все. Я плачу щодня, йти не хочеться, повзти не хочеться, болить все. І я багато думаю про смерть відтоді, і не розумію, як люди продовжують жити, як справляються. З усвідомленням, що все життя - це страждання та муки, інколи змінювані чимось нейтральним, що цього не варто. Це просто нудно і однообразно. Це втрати, фізичні та душевні болі.

Я не знаю, чи я стала більше звертати увагу, чи так завжди було, виходжу на вулицю й бачу тяжкохворих людей, голубів з культями, збитих собак і лисиць на дорозі. Сміття всюди, шум, бидло матюкається під вікнами. Війна… повернулась в своє мале депресивне місто після Києва. Просто виникає питання, чи готова я це все терпіти заради якихось не гарантованих моментів, коли я зможу ненадовго відволіктися… І продовжувати жити ще +-60 років, доки не почну благати про смерть, будучи безпорадною, чи в маразмі, чи паралізованою.

Я не хочу чогось досягати, радіти дрібницям - теж. Деякий час я думала, що буду щаслива, якщо знайду такого самого. Але я нічим не примітна і, може, дивна. Нікуди не вписуюсь. Зі мною ніхто не спілкується, у мене не було друзів. І я відкинула думки когось шукати, бо розумію, що заміни йому немає. А інші - вони гірші. Як такі світлі й довгі стосунки, заручення, все це могло бути зі мною - досі не розумію. Він завжди дуже мною пишався, прибирав усі мої сумніви. Був красивим, високим, з неймовірним голосом і тембром… актором, художником і просто домашнім тихим чоловіком.

Напевно, у нас були стосунки як дитячо‑батьківські. Він надто дбав про мене, аж до того, що щовечора вкривав мене ковдрою, приносив сніданки і навіть тримав мою плойку, щоб я не обпекла пальці. Мені ніколи не доводилося ні про що хвилюватися.

Я розумію, це звучить дуже егоїстично. Я не давала йому достатньо любові й підтримки, рідко готувала, не допомагала з його навантаженням. І я розумію, що зараз страждаю не тільки через те, що сумую, але і через те, скільки проблем на мене звалилося. Я навіть злюся на нього у снах, бо як він міг так жорстоко зі мною вчинити. Якби я могла хоч якось полегшити собі решту життя, я б, напевно, прибилась до когось, як кіт. Просто щоб від мене нічого не вимагали і я могла пити снодійні й багато спати. Можливо, тоді час ішов би швидше до смерті. Або, взагалі краще, щоб мене приспали назавжди.) Але я розумію, що це неможливо. У мене немає грошей на евтаназію.

Я розумію, що виходу точно немає. Я не хочу вчитися, працювати, і бомжувати теж. Тому я просто хочу закінчити все це і боюся - раптом зроблю щось неправильно. Чи варто мені пересилити себе, почати займатися екстремальним спортом для цього? Влаштуватися санітаркою і спробувати вкрасти морфій. Просто чекати, хоч і боляче, доки біль не стане тупою… Не знаю… порадьте мені будь‑що.. дякую
Не пириживай• 17 ноября в 17:52
Психолог, психіатр, при лікарнях є безкоштовні. Призначать лікування спочатку медикаментозне, потім довга робота над собою. Над усвідомленням що всі ми смертні і ніхто, нікому не належить вічно. Пережити горе, виплакати, вистраждати. Жити далі. Ви маєте щастя що він у вас був. Іноді люди проживають все життя без любові, без теплих стосунків. Вам ще дуже мало років щоб здатись.
Обстановщица• 17 ноября в 17:51
Что вам посоветовать, и причем тут морфин?
автор Помилуйте мадам • 17 ноября в 17:52
Ответ дляОбстановщица
Ничего. Наверное, просто как вариант выговориться. Морфин - просто как способ уйти. Не смогла бы резать себя, топить. Просто употреблять наркoтики не хочу.
Обстановщица• 17 ноября в 17:52
Вас оставили жить, вот и живите, ради него же, покажите как вы можете быть счастливы и самодостаточны. Со временем ваша дурь пройдет, хотелось бы.
Чучало яблуні• 17 ноября в 17:54
Где то в 16-17 меня тоже крыло-накрывало. Ничего, пошла в университет и все развеялось. Вокруг очень много хорошего, стоит только заметить.
Не пириживай• 17 ноября в 17:54
Ви приймаєте ліки? Заспокійливе?
КАПСЛОЧНИЦА• 17 ноября в 17:54
Я не дочитала, но скажу одно. Смерть близких никому не даётся легко, у меня много умерших родственников, которых я помню как вчера и вряд ли когда-то забуду. Со временем болит меньше, больше ностальгии по человеку, но грусть никуда не денется.
Однако, мёртвые должны быть с мёртвыми, а живые с живыми. Вы продолжаете жить для себя, чтобы строить свою судьбу, а не до конца жизни носить траур. Лечитесь, если видите что есть проблема. И я имею ввиду серьёзное лечение, а не простыню на форуме
автор Помилуйте мадам • 17 ноября в 17:55
Ответ дляНе пириживай
Ви приймаєте ліки? Заспокійливе?
Так, щодня на травах снодійні. І почала приймати антидепресанти.
Не пириживай• 17 ноября в 17:57
Ответ дляПомилуйте мадам
Ви справитесь. В 19 ще все може бути. Стосунки, почуття, робота яка подобається, друзі. Все ще буде. Дайте собі час.
Луноходик_Ик• 17 ноября в 18:00
В силу обстоятельств, вы очень рано осознали правду жизни. Да, жить это больно. Всем и каждому, чтоб не говорили, как бы не врали. Только вам решать что делать. Обманывать вас всякими ’всё будет хорошо’ не буду. Сочувствую, ситуация действительно ужасная. У меня в жизни было много потерь, и много ожиданий. Мотаю свой срок, выпилиться нет смелости, по этому хорошо вас понимаю.
Аноним_• 17 ноября в 17:59
Зараз це лікується дуже просто - ТЦК, учбовий центр і на фронт. А там жага до життя з’явиться і корисно зможете бути. Я без сарказму.
Чучало яблуні• 17 ноября в 18:01
Ответ дляАноним_
Так это надо силу духа иметь
Та прям багіня• 17 ноября в 18:09
Может вам действительно пойти на фронт, парамедиком или еще кем-то. Там кого-то и встретите. И там будет много всего и вы свое горе не так больно будете чувствовать . Я бы так сделала
Щедрик• 17 ноября в 18:10
Коли не страшно померти, то можна прожити життя яскравіше і повніше. Поставте якусь мету, не обов’язково раціональну - зійти на гору, поїхати в Тібет до монахів, забутись в медитації. Може на цьому шляху щось змінитись всередині