Семенівни сусідка• Изменено 29 ноября 2025
Не захотіли отримувати захист за кордоном, а тепер просяться перезимувати
Наша родина, як більшість українських біженців, пройшли через табір, численні труднощі, мовний барʼєр, пошук житла і тд. Все, що повʼязано з облаштуванням свого життя за кордоном, без друзів та допомоги «своїх».
Є родичі, які були ніби й згодні виїхати, але, наслухавшись про наш нелегкий шлях відмовились, сказали, що вдома краще.
І от нещодавно почались розмови про те, як важко взимку в Україні, як не хочеться сидіти без світла та опалення.
Ми підтримували розмову, я кажу, що ви все ще можете виїхати за кордон та отримати прихисток, допоки ще приймають (так як багато де вже не приймають і згортають прийом наших біженців). Але ні, їм не хочеться їхати невідомо куди, надіятись, що поселять в нормальні умови, а якщо не поселять? Якщо в якийсь контейнер з асоціальними людьми?
І почались закиди: от вам добре, от у вас облаштовано все, і вже прямо кажуть: «якщо буде скрутно - чекайте на нас у гості взимку».
З одного боку по людськи звісно треба пустити, але чому одні мають виїзжати на спинах інших?
Аби ми жили у гуртожитку або в якомусь контейнері та окраїні села, більш ніж впевнена, що ніхто б і носа не сунув до нас.
А так, звісно, окреме житло, поруч цікаві локації, великі міста, в яких можна погуляти. Перезимувати і не думати ні про що.
От скажіть, як би вчинили Ви?
Женщинас• 29 ноября 2025
Ви теж виїхали на спинах інших. Тих, хто поліг, захищаючи ваш виїзд, тих, чия смерть розчулила платників податків вашої країни. Тож, менше драми і показної жертовності. Ви такі самі шукачі вигод з ситуації.
Хвігура мічти• 29 ноября 2025
Ответ дляБезсовісна кума
І? Кожного дня по 14 годин немає світла?
Ви готові на 2 місяці кинути роботу/школу/чоловіка/стару бабцю і на 2 місяці поїхати у німецьке село поряд з цікавими локаціями?
Особисто я не готова. Але я нормально налаштована, нормально переношу і обстріли і відсутність світла, води і тепла. Але багатьом людям це дуже важко дається і вони розглядають для себе варіант пересидіти такі критичні періоди десь. Це нормально! А для родичів є нормальним допомогти в скрутний період
Безсовісна кума• 29 ноября 2025
Ответ дляХвігура мічти
´´пересиджувати´´ можуть, хіба, домогосподарки без дітей шкільного віку.
Але дешевше купити додому акумулятор на 5-10 В і заживити усю квартиру, ніж їхати кудись, орендувати житло, облаштовувати побут і через 3 місяці повертатись.
Одиниці готові на такі пересиджування, і їдуть вони, зазвичай, у теплі краї, а не у німецькі селища
Борисфенка• 29 ноября 2025
Ответ дляХвігура мічти
Якщо вони не планують жити за кордоном, а хочуть лише пересидіти зиму, коли часті відключення світла, тепла і нема води, то нащо їм проходити всі ці труднощі, поки пройдуть, то і зима скінчиться. Дивне у вас ставлення до родини
Нормальне у неї ставлення до родини.
Уявіть, що ви живете в орендованій квартирі в Києві/Одесі/Львові і до вас в двокімнатну квартиру їде зимувати 3-5 родичів на три місяці без грошей.
Ви їм кажете ’Давай оформлю вам ВПО хоча б по 2000 гривень отримували б і в гуртожитку поживете’, а родичі кажуть ’Та нащо нам ото заморочуватися, у тебе в квартирі поживемо табором і ти нас погодуєш і полікуєш власним коштом’.
Реакція у власника квартири на 8 орендодавців замість 2-3 яка буде у Києві/Одесі/Львові? Ото все таке саме в Німеччині.
І не треба звинувачувати авторку в ’нечюткості’.
Борисфенка• 29 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
Так ви ж самі виїхали на чужих спинах.
Так і всі інші можуть так само виїхати, допоможемо, підкажемо, за руку заведемо. Але змоги утримувати родичів власним коштом всю зиму у біженців нема. А німецький уряд готовий утримувати, але для цього треба бодай заяву написати уряду.
ШобВам_КакНам• 29 ноября 2025
Ответ дляНа привозе
Автор небось в Германии и ей так сложно было, что капец, на всем готовом.
Так родичі автора можуть тим самим шляхом «легким» пройти в Німеччині. В чому ж проблема?
ШобВам_КакНам• 29 ноября 2025
Ответ дляБезсовісна кума
Сподобалась ´´робили усе самі, страждали БЕЗ допомоги´´, тобто пАсобія і безкоштовне житло від німецького уряду, то не допомога, то так дрібнички
Ну чому ж, допомога. Але все те ж саме буде і у родичів автора. Тоді автор їм для чого?
Безсовісна кума• 29 ноября 2025
Ответ дляШобВам_КакНам
Так, вони не планують 4 роки на шиї німців сидіти. Власне, вони взагалі нікуди не планують поки. Але мова йшла лише про ´перезимувати´
Ответ дляБорисфенка
Мова не про це. А про те що люди отримавши від інших допомогу на 100, дуже негодують коли в них просять допомогу на гривню
Ответ дляТримаю свічку
А ваш арендодатель согласен на подселение? Думаю нет.
А даже если и согласен, и вы поселите, для вашей родни это не будет бесплатно - они получат счета за вывоз мусора как минимум. Так что пусть выезжают на пособие
Кстати отличный вариант , говорить что хотели бы помочь но уточнили у арендодателя и вплоть до выселения
Как жаль , как жаль
ШобВам_КакНам• 29 ноября 2025
Ответ дляБезсовісна кума
Перезимувати вони також можуть за рахунок Німеччини, не стісняючи сімʼю автора. Це доступно кожному
Ответ дляДівчина Бобула
Автор як і більшість мігрантів -
наїлися і в житті не допустять думки щоб комусь було трохи простіше
Та банально жить не с кем не хочется , я перепеть не могу когда кто-то просто с ножовкой остался а если на всю зиму то это ужас и кошмар и я так понимаю там минимум 2 человека
ШобВам_КакНам• 29 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
Люди отримали допомогу від Німеччини. І їхні родичі так само її отримають, от і все
Безсовісна кума• 29 ноября 2025
Ответ дляШобВам_КакНам
Власне, коли автору з України буде потрібна якась довідки, чи допомога, родичі теж їй мають відмовити.
Я завжди думала, що родина - це про допомогу ...
Ответ дляБезсовісна кума
Равнозначно справка или перезимовать проживая у человека 🤣
Автор без справки думаю справится как-то
ШобВам_КакНам• 29 ноября 2025
Ответ дляБезсовісна кума
Надати довідку - це одне. А пустити жити в невелику квартиру іншу сімʼю на всю зиму - це трошки інше.
Безсовісна кума• 29 ноября 2025
Ответ дляШобВам_КакНам
Бідна та Німеччина , десь вони сильно прорахувались
Царевна в уггах• 29 ноября 2025
Ответ дляСеменівни сусідка
Допомогти - так, але не їхати на все готове, як написав хтось вище: «нехай інші лохи все роблять, а ми потім просто приїдемо».
Ну вот и ваша суть вся
ШобВам_КакНам• 29 ноября 2025
Ответ дляБезсовісна кума
Вони знають, що роблять, за них сильно не переживайте
Безсовісна кума• 29 ноября 2025
Ответ дляШобВам_КакНам
Ага, тобто родичі в Україні допомагати зобов´язані, раптом що, а в Німеччині, ні. Виявляється це працює тільки в одну сторону
ШобВам_КакНам• 29 ноября 2025
Ответ дляМиззери
За довідкою автор і сама в Україну поїхати може.
ШобВам_КакНам• 29 ноября 2025
Ответ дляБезсовісна кума
Автор сама поїде і візьме собі довідку, це не важко. Про те, що зобовʼязані , я не писала
Дівчина Бобула• 29 ноября 2025
Ответ дляЭлектричка
зате ви не наїлись і готові допомогти, правда?
А уявіть собі
Борисфенка• 29 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
Ще раз спочатку. Родичі грошей просять, 100 євро? То можна вислати.
Родичі хочуть їхати зимувати до авторки, яка сама живе на зйомній квартирі, платить за комуналку і отримує пособіє чи й зарплатню, але все одно не жирує.
При цьому у неї двокімнатна квартира на родину.
І тут приїздить купа родичів зимувати. Пропозиція ’Ми вас також оформимо на параграф, отримаєте виплати і житло’ відхиляється, бо ’Ми ж ненадовго’.
Ненадовго - це зима, 3 місяці. Авторка має жити три місяці у квартирі з гостями на підлозі і годувати 8 чоловік? Заодно платити комуналку і лікувати, якщо що.
Бо дорогі гості-зимувальники самі заморочуватися з легалізацією не хочуть, в авторка має їм забезпечити все за власний рахунок.
При цьому авторка через табори пройшла і сама справилася, в дорогі родичі такого не хочуть і не можуть, бо вирішили, що авторка - це золота рибка.
А уряд Німеччини ніфіга не чюткій також, зимувальників в окремі квартири приймати не хоче одразу, в табори шлють, такі-сякі.
Борисфенка• 29 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
Мені теж шкода німців. Наші які вже прижилися родичам не хочуть допомогти, а німці повинні.
Наші хочуть родичам допомогати і роблять це постійно.
Безсовісна кума• 29 ноября 2025
Ответ дляБорисфенка
Давайте більш детально з пункта ´´автор САМА справлялась’. Аж цікаво про пекельні борошна біженців в Німеччині
Це так смішно, коли біженки давлять на жалість і чекають співчуття від тих, кому справді ніхто не допомагав.
Але автор пішла далі, виливши г... на рідних в Україні, з якими при цьому постійно спілкується
ШобВам_КакНам• 29 ноября 2025
Ответ дляБезсовісна кума
Нічого не заважає пройти цей легкий шлях і родичам автора, правда ж? Умови в Німеччині для всіх однакові