Семенівни сусідка• Изменено 29 ноября 2025
Не захотіли отримувати захист за кордоном, а тепер просяться перезимувати
Наша родина, як більшість українських біженців, пройшли через табір, численні труднощі, мовний барʼєр, пошук житла і тд. Все, що повʼязано з облаштуванням свого життя за кордоном, без друзів та допомоги «своїх».
Є родичі, які були ніби й згодні виїхати, але, наслухавшись про наш нелегкий шлях відмовились, сказали, що вдома краще.
І от нещодавно почались розмови про те, як важко взимку в Україні, як не хочеться сидіти без світла та опалення.
Ми підтримували розмову, я кажу, що ви все ще можете виїхати за кордон та отримати прихисток, допоки ще приймають (так як багато де вже не приймають і згортають прийом наших біженців). Але ні, їм не хочеться їхати невідомо куди, надіятись, що поселять в нормальні умови, а якщо не поселять? Якщо в якийсь контейнер з асоціальними людьми?
І почались закиди: от вам добре, от у вас облаштовано все, і вже прямо кажуть: «якщо буде скрутно - чекайте на нас у гості взимку».
З одного боку по людськи звісно треба пустити, але чому одні мають виїзжати на спинах інших?
Аби ми жили у гуртожитку або в якомусь контейнері та окраїні села, більш ніж впевнена, що ніхто б і носа не сунув до нас.
А так, звісно, окреме житло, поруч цікаві локації, великі міста, в яких можна погуляти. Перезимувати і не думати ні про що.
От скажіть, як би вчинили Ви?
Як ухурделю• 29 ноября 2025
Мене з двома дітьми на початку війни поселила у себе,а потім вивезла за кордон абсолютна чужа людина, а родичі відмовилися дати свою стару машину,щоб ми могли виїхати (наша залишилась в окупації в Київській області)
Борисфенка• 29 ноября 2025
Ответ дляЦаревна в уггах
Где-то написано,что родичі нищие?
Добре, родичі казково багаті. Беруть на зиму 10-15 тисяч євро і їдуть вп´ятьох спати у авторки на підлозі?
Мама Никитки-2• 29 ноября 2025
Ответ дляБезсовісна кума
Давайте більш детально з пункта ´´автор САМА справлялась’. Аж цікаво про пекельні борошна біженців в Німеччині
Це так смішно, коли біженки давлять на жалість і чекають співчуття від тих, кому справді ніхто не допомагав.
Але автор пішла далі, виливши г... на рідних в Україні, з якими при цьому постійно спілкується
Якщо так легко, то що заважає рідні приїхали і швиденько все оформити і отримати?
Царевна в уггах• 29 ноября 2025
Ответ дляБорисфенка
Мы не знаем вообще ничего о них. Между нищими и 10-15 тысяч евро есть ещё варианты
ШобВам_КакНам• 29 ноября 2025
Ответ дляЦаревна в уггах
Тут мова не про гроші, а про спільне проживання, в явно невеликій квартирі
ШобВам_КакНам• 29 ноября 2025
Ответ дляЯк ухурделю
Розумієте, родичі автора точно не залишаться на вулиці бомжувати. Все у них буде нормально і без проживання у автора.
Царевна в уггах• 29 ноября 2025
Ответ дляШобВам_КакНам
Пусть скажет,что арендодатели не разрешают и всё. А сама поможет по мере возможности.
Немцы помогли ей,чужой, а своих принять это: не не не
В этом вся суть нашего менталитета говнистого
competition• 29 ноября 2025
Ответ дляБорисфенка
Авторка хоче, щоб її саму не виселили і не оштрафували.
Вона живе на пташиних правах в орендованому житлі.
Вона готова прийняти родичів до себе на три дні і завезти їх в табір на пару місяців, допомогти їм отримати своє таке ж орендоване житло після табору і пособія.
Скажіть, а де авторка написала, що ці люди вже зібрали валізи, і їдуть саме до неї? Все, що вона тут написала, це виключно її фантазії)
ШобВам_КакНам• 29 ноября 2025
Ответ дляЦаревна в уггах
Невже родичам краще до автора на голову сісти ніж так само мати свій куток, як має його автор? Для чого ця допомога в такому виді?
Борисфенка• 29 ноября 2025
Ответ дляЦаревна в уггах
Нема. Або їхати в табори і на пособіє, або знімати житло власним коштом на 3 місяці і самим себе годувати. В табори можна без копійки, власним коштом 10-15 тисяч на зиму.
У авторки нема ресурсу і прав утримувати всю зиму 5 нелегальних родичів.
Борисфенка• 29 ноября 2025
Ответ дляcompetition
Вони вже приготували валізи. І не тільки її родичі, мої також. Це досить типова зараз ситуація.
Мама Никитки-2• 29 ноября 2025
Ответ дляЦаревна в уггах
Где-то написано,что родичі нищие?
В старпості. В тих, в кого є гроші, знімають житло і на хвоста нікому не падають
ШобВам_КакНам• 29 ноября 2025
Ответ дляБорисфенка
Не всі проходять через табори. Є і інші шляхи
Царевна в уггах• 29 ноября 2025
Ответ дляБорисфенка
Где вы прочли про пять человек?
Диви яка я пава!• 29 ноября 2025
Ответ длябибизяна
наверное от отношений, моих-да. У нас все норм, сейчас мои дети с их в Египет полетели
Я бы да
Я пустила маму к нам в квартиру жить в Германии (арендодатель не возражал). Сначала я с семьей выехала, обустроились, потом мама через год к нам приехала. Нашли ей отдельную квартиру недалеко от нас через 9 месяцев только. Жили душа в душу, и сейчас каждый день видимся. Пустила бы сестру свою с семьей также без вопросов, свекровь тоже. И пожалуй все) но это мои самые близкие и родные люди.
Дальние родственники и друзья - только погостить максимум неделя
Мама Никитки-2• 29 ноября 2025
Ответ дляЦаревна в уггах
Ні немає. У тебе або є гроші щоб жити в Європі, або немає. Як немає то біжить до держави і оформлюєш параграф. А як є, то питання б взагалі не виникло.
Борисфенка• 29 ноября 2025
Ответ дляШобВам_КакНам
Є. Можна поселитися у німців, у яких є власний триповерховий будинок, і уряд компенсує німцям за проживання таких біженців.
Але для цього треба знайти німців, отримати їх згоду і потім почути від родичів ’Ми окремо від тебе жити не будемо, бо ми їх не розуміємо’.
Це також класична ситуація
Борисфенка• 29 ноября 2025
Ответ дляЦаревна в уггах
Где вы прочли про пять человек?
Хай 2-3 чоловіки. Ви до себе взяли ю на повне своє утримання?
Нагадаю, що оформляти виплати родичі не хочуть, працювати не мають права, життя в рази дорожче, тому їх заначка швидко закінчиться.
Царевна в уггах• 29 ноября 2025
Ответ дляМама Никитки-2
У наших людей есть деньги,но они живут на пособия. Ваша версия не подходит
Як ухурделю• 29 ноября 2025
Ответ дляШобВам_КакНам
Можливо,просто згадала цю ситуацію, то мене мабуть тригернуло...
Царевна в уггах• 29 ноября 2025
Ответ дляБорисфенка
Не увидела ничего про ’повне утримання’.
Взяла бы,если это близкие родственники. Кто они автору не понятно
Мама Никитки-2• 29 ноября 2025
Ответ дляЦаревна в уггах
Пособіє ж не рідня платить? Так шо моя версія якраз підходить.
competition• 29 ноября 2025
Ответ дляПополняю_Карму
якщо пішли натяки, то краще бути готовому. а то і справді, з вокзалу напишуть - ми приїхали, забирай нас.
В мене теж багато знайомих, які виїхали майже 4 роки тому. І коли вони мені пишуть, чи телефонують, і вихваляються, як вони там класно влаштувалися, і які виплати отримують, то я їм теж пишу - як добре, що вам там добре, і що житло хороше уряд вам оплачує, і що матеріальні виплати ви там отримуєте. Але ж це не означає, що я хочу приїхати до них, і сісти їм на голову) Я це просто з ввічливості їм пишу, а не задля того, що ви з авторм придумали)
Борисфенка• 29 ноября 2025
Ответ дляЦаревна в уггах
Не побачили, бо не хочете бачити.
Без статусу - нелегали. Працювати не мають права, з собою багато не привезуть. Ціни озвучити?
Царевна в уггах• 29 ноября 2025
Ответ дляБорисфенка
Не побачили, бо не хочете бачити.
По 10 тысяч евро на каждого,почему не провезут?
Борисфенка• 29 ноября 2025
Ответ дляЦаревна в уггах
Автор нормально так тему закинула в субботу, молодец
Бо насправді це болюча зараз тема. ’Ти там як сир в маслі, ми хочемо так само, але без таборів’.
Борисфенка• 29 ноября 2025
Ответ дляЦаревна в уггах
Тому що вони їх не мають.
Царевна в уггах• 29 ноября 2025
Ответ дляБорисфенка
Болюча тема это ракеты и погибшие каждый день люди.
А не забздевшие беженцы
Как вы голову все подняли
А не забздевшие беженцы
Как вы голову все подняли