Семенівни сусідка• Изменено 29 ноября 2025
Не захотіли отримувати захист за кордоном, а тепер просяться перезимувати
Наша родина, як більшість українських біженців, пройшли через табір, численні труднощі, мовний барʼєр, пошук житла і тд. Все, що повʼязано з облаштуванням свого життя за кордоном, без друзів та допомоги «своїх».
Є родичі, які були ніби й згодні виїхати, але, наслухавшись про наш нелегкий шлях відмовились, сказали, що вдома краще.
І от нещодавно почались розмови про те, як важко взимку в Україні, як не хочеться сидіти без світла та опалення.
Ми підтримували розмову, я кажу, що ви все ще можете виїхати за кордон та отримати прихисток, допоки ще приймають (так як багато де вже не приймають і згортають прийом наших біженців). Але ні, їм не хочеться їхати невідомо куди, надіятись, що поселять в нормальні умови, а якщо не поселять? Якщо в якийсь контейнер з асоціальними людьми?
І почались закиди: от вам добре, от у вас облаштовано все, і вже прямо кажуть: «якщо буде скрутно - чекайте на нас у гості взимку».
З одного боку по людськи звісно треба пустити, але чому одні мають виїзжати на спинах інших?
Аби ми жили у гуртожитку або в якомусь контейнері та окраїні села, більш ніж впевнена, що ніхто б і носа не сунув до нас.
А так, звісно, окреме житло, поруч цікаві локації, великі міста, в яких можна погуляти. Перезимувати і не думати ні про що.
От скажіть, як би вчинили Ви?
сладкий_ноябрь• 29 ноября 2025
Ответ дляБорисфенка
Авторка хоче, щоб її саму не виселили і не оштрафували.
Вона живе на пташиних правах в орендованому житлі.
Вона готова прийняти родичів до себе на три дні і завезти їх в табір на пару місяців, допомогти їм отримати своє таке ж орендоване житло після табору і пособія.
Завжди можна про все домовитися.
В мене жила знайома з дитиною більше ніж 2 міс, я ні від кого це не приховувала.
Відправляти її з дитиною в табір було занадто. І вона не була єдиною, кому я допомагала. Тому так, не розумію я цієї позиції : мені було погано, то нехай і вам так буде
Безсовісна кума• 29 ноября 2025
Ответ дляБорисфенка
У авторки досить типова проблема, у мене і моїх знайомих біженців такі самі родичі,які вже напоготові їхати.
Ось вони проблеми біженців - не дай Боже, рідня приїде
Ума Палата• 29 ноября 2025
Ответ дляБезсовісна кума
А я и не беженцем, в своём жилье, никого бы не приняла. Делить кухню, санузел ? А как делить продукты, коммунальные и остальные затраты ? Ту же химию например.
Потом обычно все переругиваются на всю оставшуюся жизнь.
бибизяна• 29 ноября 2025
Ответ дляБорисфенка
как вы патриотка Оболони ...до самого , суставы вкрутили за счет немцев и даете отбитые советы
Безсовісна кума• 29 ноября 2025
Ответ дляУма Палата
А маму, тата, брата, сестру, племінника, житло яких зруйнувало?
Ситуації в житі різні бувають ... Просто так ніхто до чужих людей , вибачте, тобто родичів на 3 місяці жити не їде
Тримаю свічку• 29 ноября 2025
Ответ дляБезсовісна кума
Близкие родственники это другое, конечно их без проблем принимает большинство
Пополняю_Карму• 29 ноября 2025
Ответ дляБезсовісна кума
не натягуйте сову на глобус. якщо хату зруйнувало, то куди вони повертатись через 3 місяці будуть? і такі люди будуть їхати і в табір, і куди хочеш, бо безвихідь. а не шукати нагрітого місця за рахунок комфорту родичів.
Хочу барабульки• 29 ноября 2025
Ответ дляЦаревна в уггах
Зачем? Пусть и родственники пострадают,они же мало страдают сейчас
Це досить дивно. Ну автор допоможе, чим зможе. Але перебути пару днів, щоб щось десь організувати - це одне. А жити двома родинами в житлі, розташованому на одну - зовсім інше. Ви ж не думаєте що автор орендує особняк на 17 спалень? Зима це від 2 до 6 місяців, а не днів.
Безсовісна кума• 29 ноября 2025
Ответ дляТримаю свічку
Так ми не знаємо, що то за родичі, з якими автор регулярно спілкується, усім ділиться, але бачити їх не хоче
ничевока• 29 ноября 2025
Знакомо, только ездить хотят в гости и чтоб их еще развлекали. Заграница для них звучит как Лас-Вегас и бесполезно рассказывать, что живем в пригороде, в спальном районе на съемной квартире. Гостевой комнаты нет, как возможности брать отпуск на работе в любое время. Короче, достали «опытом» своим знакомых-социальщиков, к которым ездят родственники и знакомые.
Семенівни сусідка
• 29 ноября 2025
Ответ дляБодіпозітівна
В арендованую квартиру вы не можете селить гостей дольше чем на пару дней, согласно договору а. Очень хотите, но такие строгие правила. Соседи сразу настучат хозяину и вас выставят еще и со штрафом. Вот и все. Пользуйтесь. Кстати, во многих странах это правда.
Відповідно до нашого договору ми маємо право селити когось, не ставлячи до відома власника, на шість тижнів.
Якщо на довше - можливо після обговорення з власником житла.
Полтавська галушка• 29 ноября 2025
Ладно ещё разрешение хозяина квартиры, это отдельный вопрос, а за коммуналку они согласны платить?
Полтавська галушка• 29 ноября 2025
Ответ дляСеменівни сусідка
Как долго вы уже живете в квартире? Больше года? Вы на ДЦ или нет? Нам один раз выставили доплату 80€ (мы прожила полгода в квартире), и один раз почти 300€. Оба раза доплачивал ДЦ вместо нас, но у нас квартира холодная и в квартире 20 градусов не бывает. Мы с мамой принимаем душ по 2-3 раза в неделю примерно. У вас как с коммуналкой?
Семенівни сусідка
• 29 ноября 2025
Ответ дляБезсовісна кума
Сподобалась ´´робили усе самі, страждали БЕЗ допомоги´´, тобто пАсобія і безкоштовне житло від німецького уряду, то не допомога, то так дрібнички
Ви читаєте, що написано?
Більшість живе в гуртожитках або в контейнерах. Хтось по року у таборі сидить десь серед поля.
Це щодо житла, яке видає держава.
Щоб знайти нормальне окреме житло потрібно самостійно «збити масло». Ніхто квартири не роздає. І роботу щоб нормальну знайти треба самому докласти зусиль. Все, що зазвичай пропонують агентства по працевлаштуванню - низькокваліфікована, низькооплачувана робота (а ще дуже люблять взяти «на стажування», за яке потім не оплатять і скажуть, що ти погано працював і нічого не отримаєш).
Це щодо житла, яке видає держава.
Чупокабра• 29 ноября 2025
Скажіть, а що вам так тягне на Порадницю, коли у вас ´окреме житло, поруч цікаві локації, великі міста, в яких можна погуляти. Перезимувати і не думати ні про що.’...
Вам сумно там,на тих локаціях?
Семенівни сусідка
• 29 ноября 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
Не розумію, як так виходить, що пройшовши такий складний шлях, ви можете бажати іншим того ж. І шкодуєте використати свій ресурс, щоб якось мінімізувати близькому цей перехід.
Зазвичай люди навпаки стараються допомогти, особливо якщо самі розуміють який це складний період,
Допомогти - так, але не їхати на все готове, як написав хтось вище: «нехай інші лохи все роблять, а ми потім просто приїдемо».
Безсовісна кума• 29 ноября 2025
Ответ дляСеменівни сусідка
Ви читаєте, що написано?
Це щодо житла, яке видає держава.
Боже, як вас шкода. Німці зовсім про вас не дбають, квартири - не ті, працевлаштування - не те, а тут ще родичі в гості колись може приїдуть, за що усе це одній людині
Муркошечка• 29 ноября 2025
Ответ дляСеменівни сусідка
Ага, тобто українці нехай воюють, а ви халявщики потім повернетесь на все готове. Нафіг ви нам тут впали.
Всміхайлик• 29 ноября 2025
Ответ дляМуркошечка
Ви з якого фронту тут написуєте?
Безсовісна кума• 29 ноября 2025
Ответ дляСеменівни сусідка
Та ніхто до вас ще не їде. Не нервуйтесь.
Доречі, про яких родичів мова?
Неправдиша• 29 ноября 2025
Скажите нет и всё, это не просто отказ, это защита личного пространства, жить с чужими людьми даже родственниками очень тяжело
Скажите что поможет поискать квартиру для съёма
Лично мне всё равно родственники или нет,
НеВРотик• 29 ноября 2025
Ответ дляничевока
та да. и приехать они могут, когда поезд приходит, а не тогда, когда ты свободен от работы, и не ипет- давай забирай, ну отпросись, всего делов же
Хвігура мічти• 29 ноября 2025
Якщо вони не планують жити за кордоном, а хочуть лише пересидіти зиму, коли часті відключення світла, тепла і нема води, то нащо їм проходити всі ці труднощі, поки пройдуть, то і зима скінчиться. Дивне у вас ставлення до родини
Оце так цабе• 29 ноября 2025
Ответ дляСеменівни сусідка
Ніхто нічим не вихвалявся. Питали, як влаштувались, де живете і таке інше. Що ж треба було вигадувати якісь історії ?
Сказали, що вдалось знайти житло, знайти роботу. Це все звісно не за рік, а поступово.
Немає тут вихваляння.
якщо це не ваша власна квартира, то яке право ви маєте селити там циганський табір?
Це ж вагома причина відмови.
Бабулька• 29 ноября 2025
Ответ дляМуркошечка
А як ви зараз воюєте ? З автоматом пишете ?
Хвігура мічти• 29 ноября 2025
Ответ дляБезсовісна кума
У людей, які 4 роки були в Україні, є причини бути дома - школи-роботи-невиїздні чоловіки-старі батьки. Вони рідко змінюються. Ці люди ´´раптом´´ у Німеччину не біжать. Відсутність електрики 4-8 годин, це вже буденність, так важко, але не настільки, щоб кинути роботу/чоловіка/школу і поїхати на 3 місяці за світ очі ´´зимувати´´
Ну добре, якщо у вас 4-8 годин, в інших по 14 годин без світла
Аноним_1858• 29 ноября 2025
Какие такие локации? Вам мало в Украине локаций? Им мало? Не понимаю.
Безсовісна кума• 29 ноября 2025
Ответ дляХвігура мічти
І? Кожного дня по 14 годин немає світла?
Ви готові на 2 місяці кинути роботу/школу/чоловіка/стару бабцю і на 2 місяці поїхати у німецьке село поряд з цікавими локаціями?