Триндичіха Байрактар• сегодня в 13:42

В Україні можуть змінити закон про альтернативну службу

Офісі президента триває робота над змінами до чинного закону про альтернативну службу. Його хочуть пристосувати до реалій воєнного стану.

Про це заступниця керівника ОП Олена Ковальська заявила в інтерв’ю агенції “Інтерфакс-Україна”.

“Над законом про альтернативну службу ми зараз працюємо. Військовий час приніс багато нових вступних положень, які повинні бути враховані”, – зазначила вона.

Ковальська впевнена у тому, що питання з альтернативною службою під час дії правового режиму воєнного стану вийде успішно удосконалити, як перед цим вийшло вирішити питання з бронюванням певного обсягу релігійних діячів.

“Рік тому ми змогли домогтися бронювання священнослужителів. Було складно, але ми це зробили”, – наголосила заступниця керівника Офісу президента.

Довідка. Стаття 1 закону України “Про альтернативну (невійськову) службу” стверджує, що альтернативна служба є службою, яка запроваджується замість проходження строкової військової служби і має на меті виконання обов’язку перед суспільством.

Тобто цей закон регулює заміну на альтернативну лише строкової військової служби. З цього державні органи влади роблять висновок, що закон за умов мобілізації не діє під час воєнного стану.

Водночас частина 4 статті 35 Конституції України стверджує:

“У разі якщо виконання військового обов’язку суперечить релігійним переконанням громадянина, виконання цього обов’язку має бути замінене альтернативною (невійськовою) службою”.
Svitlo_• сегодня в 14:07
Популізм