Садоводница• 27 декабря 2025
Жінки за кермом в СРСР
От зловила себе на думці, що раніше було повно жінок, котрі водили трамвай, тролейбус, навантажувач і навіть трактор.
А от жінки за кермом легкового автомобіля - щось не можу пригадати таких історій від близьких знайомих. Тільки кілька разів чула, що були жінки, котрі водили машину (мова про простих жінок, не знаменитостей), але їх вважали відчайдушними зовсім (це глибока провінція).
В той же час в США (особливо) і Європі переважна більшість навіть домогосподарок спокійно водили машини. Звичайно це можна списати на те, що там були інші обставини, машину легше було купити, великі відстані до тих же магазинів і т.д., але факт.
Чи знаєте ви радянських водійок автомобілів? Як їх сприймали? Коли жінки масово почали сідати за кермо?
Садоводница
• 27 декабря 2025
Ответ дляМастерЮля
Нет, в моем окружении не было женщин, водящих машину. 2 машин в семье не было ни у кого из знакомых, а если одна была (как у нас), то водил ее муж.
І зараз бачу немало знайомих, котрі громадським транспортом їздити не хочуть, таксі дорого, вчитися водінню не хочуть, але чоловік практично щодня їх мусить відвезти-привезти і підлаштуватися під них
Ответ дляСкиниУскачи!
У меня тетка гоняла на Запорожце.
И зря Вы про глубинку, как раз колхозникам/ветеранам выдавали машины чаще. Наш дед ’получил’ 2, запор и москвич
Да, инвалидам выдавали запорожцы. Сестра мужа работала водителем троллейбуса и там было полно женщин, тк после окончания курсов давали комнату в коммуналке, она так съехала от родителей.
Закуйовджена життям• 27 декабря 2025
Бабушка 1931 г.р. За рулём была лет до 60. Ещё меня в садик возила. Волга Газ-21 была. С дедом машину купили и на права вместе сдавали Мамина подруга тоже водила с молодости., но она крутая, у нее Газ-24 черная была))
Думаю, сейчас машину проще купить
Сиренькая• 27 декабря 2025
Ответ дляСадоводница
Ну норм. На те він і чоловік.
АдляВасЯникто• 27 декабря 2025
В СССР было ужасная жизнь! Все сидели в лагерях, интернета не было, телефон роскошь, детей заставляли пить молоко, были специальные детские концлагеря где детей заставляли кушать 5 раз в день. А автомобиль был тоже роскошью, много пьяных было за рулём женщин мало допускали за руль так как считалось что лучше мужчина возьмёт удар на себя ради женщины. Считалось что женщина слишком глупая для автомобиля, место женщины только у плиты.
Забрызжу ядом• 27 декабря 2025
Я народилася наприкінці 70-х років, моя бабця 35 р.н. (вже звісно покійна) за кермом, як мінімум з мого народження (може і раніше хз). Москвич був в неї. При чому дід їздити не вмів. Тільки бабушка водила машину.
Закуйовджена життям• 27 декабря 2025
Ответ дляАдляВасЯникто
Вы хоть закусывайте.
Забрызжу ядом• 27 декабря 2025
Ответ дляАдляВасЯникто
Ну в таблрах таки сижіди, щоправда пік прийшовся на 30-40рр минулого століття. Моя бабцяяк раз з репресованої родини. Їй було що розказати.
Спокійніше було кінець 50х та 60-70рр. А потім інша жопа почалася...
Швендяю містами• 27 декабря 2025
Ответ дляСадоводница
А вам то что?
Закуйовджена життям• 27 декабря 2025
Ответ дляВельми шановна
фото
86 год - это уже почти не СССР. И на наш скарик говорят ’метро’, потому что аж три подземные станции)) до метро ему как до Китая пешком.
Глас_Народа• 27 декабря 2025
Я знала у 80ті роки тільки одну жінку яка була водієм таксі. Це була рідна сестра моєї не дуже близької знайомої. І спершу ця інформація мене дуже здивувала. Але коли я її побачила, то здивування пройшло. Це була груба жінка-чоловік, всі повадки були чоловічі, характер різкий.
Але для загальної картини треба ще ж розуміти що і машину купити було проблематично, навіть коли гроші були, був товарний дефіцит і на авто в тому числі. А що до американських домогосподинь, то там майже всі вони їздили і їздять на коробці автомат. Ну і відсталість срср теж не треба списувати з рахунків. В Америці пралки автомати і пилосмоки массово появилися в 50ті роки. А у нас майже через 30 років. І знову ж таки, купити можна було ’по знайомству’, по блату. Прийти в магазин, вибрати і купити неможливо було.
Звездолётчица• 27 декабря 2025
Ответ дляСиренькая
Метро при СРСР було лиш в Києві. Що в вашому розумінні маленьке місто? В нас в області трамваїв не було ніде, тролейбус лиш в обласному центрі.
Смешно. Нам в Харькове оно снилось наверное
Звездолётчица• 27 декабря 2025
Ответ дляТирамісу на терасі
Проблема была купить новое авто, была очередь. А бу-шное купить проблем не было, по крайней мере в крупных городах. У моих родителей был москвич, 15 лет на нем ездили и я на нем ездила, когда выросла.
Не врите. 2 - 4 машины стояли возле каждой многоэтажки. И это все. Прямо все так т мечтали продать то, на что стояли годами в очереди. Хотя бывало такое, что свой номер в очереди продавали
Меня много• 27 декабря 2025
Моя бабушка водила машину. Копейку, которую ей удалось купить, потому что она была сельским учителем
Меня много• 27 декабря 2025
Ответ дляАдляВасЯникто
Это правда
У каждого своя правда. Как и сейчас кому-то хорошо жить, кому-то - плохо
Козачка• 27 декабря 2025
Когда появился рынок доступных авто, тогда и выросло число автолюбителей и автолюбитнльниц. До этого долго был дефицит и очередь, полно было безлошадных мужиков. У простых, у кого была машина (от деда или удачно смогли приобрести), те все выходные под ней лежали, потому что возможности продать и спокойно купить новую не было.
А_мій_самий_самий• 27 декабря 2025
Просто машин было очень мало, в семье обычно муж водил, те вы ж понимаете, что не было двух машин в семье. Но, напр, в моей семье и мама, и папа водили
ГендиреХтор• 27 декабря 2025
Ответ дляАнтиТанкист
Мені інструктор з водіння розповідав, що у тих радянських авто було так впжко крутити кермо, що не всякій жінці це було під силу. Плюс стереотипи...жінка мала нянчити дітей, аарити борщі...
Я пробувала їздити на Ниві, то так мені було важкувато, особливо вижати подвійне щеплення.
ГендиреХтор• 27 декабря 2025
Ответ дляМандолина Бу
Во-первых, в совке процветал сексизм. Во-вторых, вообще большинство людей были нищими (явно работали не профессорами) и не имели никакой машини вообще.
Ну про ніщіх. В більшості на ’книжках’ згоріло грошей не на одне авто.
В батьків були гроші і тато, як передовик міг купити авто майже без черги. Але мама чомусь не хотіла, щоб купували авто. В батьків через це були страшенні скандали. Тому був тільки мотоцикл з коляскою.
Садоводница
• 28 декабря 2025
Ответ дляГлас_Народа
В американських ретро-фільмах 1940-х років нерідко можна побачити жінок за кермом, а тоді коробка-автомат була великою рідкістю.
Щодо відсталості в побутовому рівні - це точно. Подивіться того ж ’Один вдома’ - пральна-автомат, рідкий кондиціонер для прання, доставка піци, індукційна плита, мікрохвильовка як щось звичайне і буденне. І це 1990 рік