Тюрюнь_Тюнь• вчера в 16:37
Любите картоплю нелупку?
Ммм, це ж смакота буде з оселедчиком норвежським і квашеною капустою
Обстановщица• вчера в 16:39
Ответ дляпицунда
я такое слово первый раз услышала. у нас говорят мундирка
Просто в мундирах
Тюрюнь_Тюнь
• вчера в 16:40
Ответ дляОдинРазНадетое
Мой словарь обновился
Почула так кажуть на Франківщині і так мені сподобалось, прижилось!
Масяня Я• вчера в 16:40
В нас це в мундирах.
Але в будь якому разі така комбінейшен то просто топчик
Автор, а ви з якого міста?
Тюрюнь_Тюнь
• вчера в 16:41
Ответ дляМасяня Я
В нас це в мундирах.
Автор, а ви з якого міста?
Я з Києва)
Вище написала, що з Західної привезла це слово і прижилось)
В селі люли так казали
Привіт з ботойбіччя• вчера в 16:41
Ответ дляОбстановщица
Нелупку🤨
то діалектне, так місцями картоплю в мундирі називають, ще чула ’нелуплена’, але от регіон не підкажу. треа автора запитати, звідки вона
Ашотакоя• вчера в 16:42
Для тих хто перший раз чує
Картопля нелупка (або картопля в лушпинні) — це картопля, зварена або приготована цілою, без очищення від шкірки; це український відповідник російському виразу ’картошка в мундирах’. Це хороший спосіб зберегти більше вітамінів і мінералів, оскільки багато корисних речовин міститься саме під шкіркою. Картопля в лушпинні — це різні рецепти, від смаження до запікання, а не лише варіння. Як приготувати картоплю нелупку
Підготовка:
Ретельно помийте бульби щіткою, видаліть ’вічка’, але шкірку залиште.
Варіння:
Залийте холодною водою, щоб вона покривала картоплю, і варіть до готовності (15-25 хвилин).
Запікання:
Можна запекти в духовці, попередньо проколовши, щоб не вибухнула, або загорнути у фольгу.
Смаження:
Наріжте однаковими шматочками, промийте, висушіть і смажте на добре розігрітій сковороді без частих перемішувань для хрусткої скоринки.
Синоніми та варіанти
Картопля в лушпинні, Бульба в луспі, Бараболя в лушпинні / з лупиною, Бульба в штанях (діалектний варіант).
Готуючи картоплю ’нелупкою’, ви зберігаєте її форму, текстуру та поживні речовини, що робить страву більш корисною.
Підготовка:
Варіння:
Запікання:
Смаження:
Синоніми та варіанти
Замріяна• вчера в 16:43
Ответ дляРо30BbIu_CJIoHuK
Це яку?
Це мабуть чимось оброблену (обпирскану). Мабуть хімікатами якимось
Масяня Я• вчера в 16:44
Ответ дляТюрюнь_Тюнь
Я з Києва)
В селі люли так казали
Я теж з заходу, правда північного ) ніколи не чула
Позаземний розум• вчера в 16:44
Ответ дляТюрюнь_Тюнь
Слышала, «налупити картоплю» от жителей Франківщини
Тюрюнь_Тюнь
• вчера в 16:45
Ответ дляПозаземний розум
На Житомирщині в бабулі казали обібрати картоплю, тобто почистити
Миловидна леді• вчера в 16:46
в нас це картопля мундірка (Черкаси), в куми в Вінницькій області - картопля в кожушку. Але картопля нелупка... то сильно )
А ось і я• вчера в 16:47
Ответ дляТюрюнь_Тюнь
З чим будете їсти?
Теж с оселедцем, але звичайним і капустка є.
Метровий сантиметр• вчера в 16:47
Я еще слышала вариант «в кожушках». Родственники под Киевом так говорили
Тюрюнь_Тюнь
• вчера в 16:47
Ответ дляА ось і я
Смачного вам